Gwiazda Star Trek i Marvela Kenneth Mitchell zmarł w wieku 49 lat po walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Gwiazda Star Trek i Marvela Kenneth Mitchell zmarł w wieku 49 lat po walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Aktor Kenneth Mitchell zmarł po pięciu i pół roku walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Zdjęcia/Getty Images

Po pięciu i pół roku walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS) Kenneth Mitchell, znany ze swojej roli w… Star Trek: OdkrycieZmarł w wieku 49 lat.

Gwiezdny Trek Gwiazda Marvela Kenneth Mitchell zmarł w wieku 49 lat.

the Kapitan Marvel O śmierci aktora poinformowano na jego oficjalnym profilu

Do postu zamieścił serię zdjęć, z których jedno przedstawiało Mitchella otrzymującego całusy w policzek od dwójki swoich małych dzieci, Layli i Calluma. Inne zdjęcia zawierały więcej informacji z życia gwiazdy.

Mitchell zmarł po pięciu i pół roku walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS), chorobą, którą ujawnił w 2020 roku w wywiadzie dla ludzie czasopismo.

Powiedział wtedy gazecie: „Myślę, że z biegiem czasu stało się to tematem, w którym powinniśmy akceptować to z wdziękiem – w pewnym sensie próbować dostrzec w tym piękno. Nigdy nie zapomnę tego, co powiedziała jedna z moich gwiazd Współpracownicy Treka powiedzieli mi, ponieważ przeszli przez trudne chwile z… chorobami i innymi rzeczami, i pamiętam, jak skontaktowali się ze mną i powiedzieli: „Masz wybór”. Można na to spojrzeć z wielu różnych stron. sposoby, ale może próbujesz spojrzeć na to jak na dar, dzięki któremu możesz doświadczyć życia w sposób, w jaki większość ludzi tego nie robi.

Stwardnienie zanikowe boczne to choroba atakująca układ nerwowy, osłabiająca mięśnie i wpływająca na funkcjonowanie fizyczne. Często zaczyna się od drgań lub osłabienia mięśni ręki lub nogi.

READ  Taylor Swift ogląda mecz Chiefs Travisa Kelce’a na stadionie w New Jersey

Ostatecznie śmiertelna choroba powoduje pogorszenie stanu mięśni do tego stopnia, że ​​człowiek nie może się poruszać, mówić, jeść i oddychać.

W ciągu dwudziestoletniej kariery gwiazdy odegrał niezapomnianą rolę Star Trek: Odkrycie Charakter Aurelio. Postać korzystała w serialu z latającego krzesła po tym, jak choroba aktora sprawiła, że ​​potrzebował pełnoetatowego wózka inwalidzkiego.

W innym miejscu swojej długiej kariery, w której zagrał ponad 50 ról, zagrał Josepha Danversa Kapitan Marvel Ostatnio zagrał w serialu z Jeffem Bridgesem pt. starzec.

Aktor pozostawił dwójkę dzieci i żonę Susan.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *