Hannah Wilkinson zremisowała z Melbourne City pięcioma golami kobiet w Premier League

Drużyna kobiet A-League z Melbourne City pokonała potencjalny przypadek Covid-19 i pokonała mistrza Melbourne Victory 5:1, a reprezentantka Nowej Zelandii Hana Wilkinson strzeliła wszystkie pięć bramek.

Asystent trenera City, Dario Vidocic, powiedział, że jeden z graczy, który był w domu z siedmioma innymi zawodnikami, oddał dwa pozytywne testy szybkiego antygenu wcześniej w niedzielę.

Podczas gdy gracz poszedł do izolacji w oczekiwaniu na test PCR, reszta zespołu City odpowiedziała negatywnymi szybkimi testami, a gracze w tym konkretnym domu uzyskali drugi negatywny wynik po przybyciu do AAMI Park.

Hannah Wilkinson, środkowa, gratuluje swoim kolegom z drużyny po strzeleniu jednego z pięciu goli dla Melbourne City.

Kelly Divina / Getty Images

Sytuacja zmusiła większość graczy City do rozmowy ze swoją drużyną w przerwie poza boiskiem, z wybraną grupą graczy w osobnej szatni.

„Stało się to dziś rano, dwa pozytywne szybkie testy przyszły na jednego gracza, który był w domu z około siedmioma innymi dziewczynami” – powiedział Vidocic.

„To zdecydowanie pogrążyło wszystko w chaosie i mieliśmy grupę dziewczyn z tego domu w osobnej szatni, więc nie mogliśmy rozmawiać w grupie ani nic takiego – żeby to trzymać z daleka.

„To był trochę szalony dzień, ale myślę, że powinieneś dać dziewczynom za to dużo braw. zdarzyć.”

„Mamy nadzieję, staraliśmy się postępować właściwie i mamy nadzieję, że będziemy gotowi na przyszły tydzień i nie będziemy musieli wchodzić w jakąś sytuację izolacji.

„Dzięki Bogu, jak na razie nie ma więcej przypadków. Dziewczyny chciały się bawić i nie chciały się zniechęcić”.

City odniósł zwycięstwo na życzenie swoją szybkością i sprytem, ​​zwłaszcza dzięki Holly McNamara, gdy popełnił błędy defensywne mistrzów, katapultując rywali na drugie miejsce za Sydney FC.

READ  „I Love You” – spotkanie Jonaha Lomu z rywalem Joostem van der Westhuizenem nigdy się nie znudzi

Wilkinson strzeliła 26-minutowego hat-tricka, a następnie została dopiero drugą zawodniczką, która strzeliła pięć goli w meczu pierwszej ligi kobiet, po zwycięstwie Kate Gill z Perth Glory w 2014 roku.

„To było pięć gwiazdek” – powiedział Vidocic.

„Jesteśmy tak szczęśliwi z jej powodu. Przychodził”.

Wilkinson strzelił gola w piątej minucie, po czym wykorzystał błąd wiktoriańskiego bramkarza Caseya Dumonta, by strzelić drugiego gola w 13. minucie.

Trzynaście minut później Tiffany Eliades i Dumont przechwytują się, a Wilkinson rzuca się, by zdobyć hat-tricka.

Wilkinson zapewnił Dumontowi czwarte miejsce w 56. minucie, a 18 minut później strzelił swojego domu z tyłu słupka.

Zwycięstwo przyniosło późne pocieszenie, kiedy Alex Chidiac prześlizgnął się przez Maję Markovsky, by w 84. minucie strzelić swojego pierwszego gola w lidze.

Trener Al Nasra, Jeff Hopkins, powiedział: „Nasz występ naprawdę mnie zaskoczył. Ale zaangażowanie w sposób, w jaki grało City i sposób, w jaki grali, było prawdziwym odzwierciedleniem, wynikiem”.

„To był dla mnie naprawdę rozczarowujący występ, ale mógł nadejść za kilka tygodni. Uciekliśmy z kilkoma rzeczami.

„Więc nadszedł czas, aby być ze sobą szczerym”.