Heartland Rugby: Thames Moors Valley Foxes pokonali Whanganui Butcher Boys

Whanganui nr 8 Samu Kubunavanua zdobywa bramkę przeciwko Thames Valley. Zdjęcie/Bevan Conley

W meczu z pięcioma próbami na stronę, Thames Valley Swamp Foxes pokonało Whanganui Butcher Boys 36-33 w Cooks Gardens, Whanganui, w 1. rundzie mistrzostw Bunnings Heartland Rugby Championship.

To był wspaniały mecz rugby z Whanganui prowadzącym 14-12 po pierwszej połowie.

Po końcowym gwizdku Thames Valley prowadzili zdecydowanie trzema punktami.

Przy 18 zmianach wyniku w trakcie gry, operator tablicy wyników nie miał czasu na relaks.

Po wczesnej dominacji Valley, gospodarze podkręcili piłkę w róg, a Alexio Vakarurugo zdobył bramkę, a po konwersji było 7: 0 dla Wanganui.

Alexio Vacarurugo zbiera piłkę, próbując ją złapać.  Zdjęcie/Bevan Conley
Alexio Vacarurugo zbiera piłkę, próbując ją złapać. Zdjęcie/Bevan Conley

Następnie skrzydłowy Thames Valley, Fletcher Morgan, rozpoczął swój szał strzelania bramek od swojej pierwszej próby zdobycia 7-5.

Rozgrywający Inventive Valley, Leroy Neils, strzelił przekonwertowaną próbę pozostawienia Wanganui na prowadzeniu w przerwie, 14-12.

W drugiej połowie zespół Valley, prowadzony przez napastników Sama Bo i Tima Ersiga, stopniowo się odmładzał.

Lokalny komentator telewizyjny River City dokładnie opisał frontową scenerię Valley jako „bardziej pracowitą niż stado psów na kacu”.

Stopniowo zespół Valley wkradł się na prowadzenie i 12 minut w drugiej połowie prowadził 22-21.

Potem ich przewaga podkradła się do użytecznej ośmiopunktowej przewagi – 29-21.

Timoci Seruwalu jest w drodze, aby spróbować, ale uśmiecha się do kamery.  Zdjęcie/Bevan Conley
Timoci Seruwalu jest w drodze, aby spróbować, ale uśmiecha się do kamery. Zdjęcie/Bevan Conley

Następnie fragment indywidualnego błyskotliwości skrzydłowego Vale, Harry’ego Lafithuanai’a, który posłał piłkę do przodu z woleja i odzyskał ją, by przypieczętować mecz.

Fletcher Morgan wyróżniał się dwoma próbami, czterema konwersjami i rzutem karnym za 21 punktów.

To była kolejna część sportowej historii Cooks Gardens, która towarzyszyła światowemu rekordowi milowemu Petera Snella wynoszącemu trzy minuty i 54,4 sekundy na torze turfowym w 1962 roku, z Whanganui i Thames Valley, jedynymi dwoma związkami rugby Heartland w kraju. rok od 2018r.

READ  Piłka nożna: Polak Marciniak pozostał sędzią finału Ligi Mistrzów po swoich przeprosinach - English Department

Spotkali się tylko raz w dniu otwarcia i wtedy Butcher Boys podzielili Swamp Foxes rekordową przewagą 65-18 w Heartland Opening Series w 2006 roku.

Chociaż Whanganui osiągnęli znacznie lepszy wynik niż Lisy, z 31 zwycięstwami w 39 meczach rozegranych od 1923 roku przed tym weekendem, w tym 11 z 13 meczów w Heartland, Valley stanowiło silną opozycję od czasu zakończenia złotej ery Whanganui z wynikiem 17-7 zdenerwowany. leki. Półfinał Pucharu rozpoczął się w Cox Gardens w 2018 roku, ich pierwszy sukces od 17 lat.

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, Thames Valley zagra z Poverty Bay w Boyd Park, Te Aroha – mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.