Heather Du Plessis Alan z Newstalk ZB opowiada o swoim dzieciństwie i o tym, czego o niej nie wiesz

Heather du Plessis Alan w swoim domu w Wellington. Zdjęcie/Hagena Hopkinsa

Gospodyni NewstalkZB Drive, dziennikarka i prezenterka Heather de Plessis Alan, 36 lat, poświęca chwilę podczas zamknięcia, aby porozmawiać o swoim życiu, dzieciństwie dorastającym w społeczności i jednej rzeczy, bez której nie może żyć .

Jaka jest teraz najlepsza rzecz w twoim życiu?

Myślę, że wszystko. Analfabeta [Elizabeth du Plessis] Część naszej bańki, a ona siedziała tu ze mną w ten weekend, odnosząc się do wszystkich dobrych rzeczy w moim życiu. Czasami możemy być w niebezpieczeństwie skupienia się na negatywach, ale mam wspaniałego męża [political editor Barry Soper]Wspaniała rodzina – kocham moich braci i mamę, mam świetną pracę, która mnie motywuje. Oczywiście jestem w radiu, żeby grać opozycję i obarczać odpowiedzialnością rząd i wiele innych osób, więc staram się szukać problemów, ale naturalnie jestem w konflikcie, więc to nie jest problem.

Bez jakiej jednej rzeczy nie możesz żyć?

Oczywiście będąc brytyjskim towarem, nie mogę żyć bez filiżanki herbaty z jedną łyżeczką
mleka, aby posiekać taniny na herbatę. Więcej niż to i stracę szacunek do ciebie.
Nie mogę zamówić herbaty w samolocie, bo to wszystko mleko!

Heather żałuje, że nie była poważna. "Potrzebuję ludzi, żeby mnie rozśmieszali i byli szczęśliwi, bo ich nie rozśmieszę." Zdjęcie/Hagena Hopkinsa.
Heather żałuje, że nie była poważna. „Potrzebuję ludzi, żeby mnie rozśmieszali i byli szczęśliwi, bo ich nie rozśmieszę”. Zdjęcie/Hagena Hopkinsa.

Ale z całą powagą, to zamknięcie uświadomiło mi, że to, bez czego nie mogę żyć, to inni ludzie z całego spektrum. Ludzie, których kochasz, rozmawiają z tobą o nudnych rzeczach, drażnią się z tobą i plotkują z tobą. Ludzie, którzy Cię motywują. Sąsiedzi, którzy dają poczucie wspólnoty. Wszyscy uczymy się, jak ważni są dla nas inni.

Jaka jest najmilsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla siebie kupiłeś lub zrobiłeś?

Pod koniec 2016 roku opuściłem TV3 pod koniec okropnego programu publicystycznego, nad którym pracowałem, udając, że robię bieżące sprawy o 19:00, o czym wszyscy wiemy, że już się nie zdarza.

Postanowiłem dać sobie czas i zamiast wskoczyć do innej pracy, wróciłem na studia i przez cały rok robiłem wyróżnienia. Kochałem to, ponieważ karmiło mój umysł. Jako żart napisałem listę rzeczy, które chciałem robić w pracy, więc kiedy już nie byłem w pracy, pomyślałem: „Co powstrzymuje mnie przed zrobieniem mojej listy rzeczy do zrobienia?” Postanowiłem więc to zrobić i nadać priorytet rzeczom, które są dla mnie ważne, a których nigdy nie robię.

READ  Bochenek niedojedzonego chleba o wartości 4000 dolarów stał się czwartą najpopularniejszą aukcją w historii

Nigdy sam nie piłem i byłem trochę zmęczony. Barry’emu to się nie podobało, ponieważ oznaczało to, że wciąż byłem w Auckland, a on w Wellington, więc trochę
Ból, ale teraz mówi o tym, jak ważny był dla mnie ten rok i jak bardzo
Podobało mi się.

Jakich cech potrzebuje dobry przyjaciel?

Po pierwsze, muszą mieć poczucie humoru, ponieważ jestem niesamowicie poważną i nudną osobą, więc potrzebuję ludzi, którzy mnie rozśmieszą i będą szczęśliwi, że ich nie rozśmieszę. Druga to tolerancja, bo żeby zaprzyjaźnić się z kimś, kto jest ciągle nudny i poważny, pociąg słabnie, więc potrzebuję, żeby mnie tolerował, a potem cały czas próbował mnie z tego wyciągnąć.

Żyjąc teraz swoim najlepszym życiem, Heather du Plessis Alan ujawnia swoje wczesne wspomnienia z życia w południowoafrykańskiej gminie.  Zdjęcie/Hagena Hopkinsa
Żyjąc teraz swoim najlepszym życiem, Heather du Plessis Alan ujawnia swoje wczesne wspomnienia z życia w południowoafrykańskiej gminie. Zdjęcie/Hagena Hopkinsa

Mam szczęście, że mam przyjaciół ze starej szkoły, którzy są ze mną od 30 lat, a Barry jest beztroskim facetem, do połowy pełnym szkła, więc to w porządku.

Masz stresującą i na wysokim poziomie pracę. Jak utrzymujesz koncentrację?

Jestem niezbędnym pracownikiem, więc w przypadku zamknięcia nadal chodzę do studia i zakładam maskę na dystans społeczny. To o wiele lepsze niż pozostanie w domu. Mam wielki szacunek dla odporności psychicznej ludzi, którzy pozostają w domu przez cały czas trwania zamknięcia i pracy, zwłaszcza jeśli mają małe dzieci biegające wokół, to musi być naprawdę trudne.

Jeśli chodzi o profil, nie sądzę, aby był głośny. Po prostu wykonuję pracę, jak robotnik budowlany budujący dom lub piekarz, który piecze chleb i sprzedaje go komuś, kto prowadzi kawiarnię. Odmawiam oddawania się jakimkolwiek poczuciu, że jestem wyjątkowa lub ważna. Nie czytam mediów społecznościowych i nie dbam o to. Nie słucham ludzi komentujących to, co robię, ponieważ żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia.

Po prostu wychodzę i wykonuję swoją pracę, a potem wracam do domu i jestem czyjąś żoną, jestem siostrą kilku wspaniałych chłopców, jestem ciotką gromadki małych dzieci, jestem czyjaś córka, jestem czyimś wnukiem i jestem czyjąś dziewczyną. Dopóki trzymam się moich prawdziwych standardów życiowych, jest mi dość łatwo pozostać przyzwoitym, normalnym człowiekiem.

READ  Elon Musk dzieli się prawdziwymi uczuciami dzieci, gdy jego zmutowana córka zrywa z nim wszelkie więzi

Jaką radę dałbyś ci w wieku piętnastu lat?

Baw się lepiej i przestań być poważny. Niczego nie żałuję, ale czasem wydaje mi się, że zrobienie sobie przerwy i zrobienie ekwiwalentu rocznego OE może nie być złym pomysłem. Robić wszystkie złe dziewczyny, gdy jesteś dzieckiem, zamiast robić to, gdy jesteś zawodowcem.

Heather z matką Elizabeth.  Zdjęcie/Wprowadzenie do Tygodnika Kobiet
Heather z matką Elizabeth. Zdjęcie/Wprowadzenie do Tygodnika Kobiet

Kiedy byłem w ostatniej klasie liceum, podczas wyborów w 2002 roku, chodziłem z ogromnym transparentem, który powiesiłem, mówiącym moim nauczycielom, aby głosowali na United Future, ponieważ nie mogłem głosować na siebie. Cały czas słuchałem Parlamentu, oglądałem go w telewizji i czytałem gazetę. To jest tak naciągane i błędne, że winię mojego ojca [Neil Allan] Ponieważ zawsze słuchał RNZ w każdej cholernej dostępnej minucie i dał mi książkę Simona Carra zatytułowaną The Dark Art of Politics, gdy miałem 15 lat.

Jakie są książki na twoim nocnym stoliku?

Zobaczmy, Mam szalone tłumy Douglasa Murraya, Moje serce to zdrajca Ryana Malana, południowoafrykańskiego człowieka, który uciekł z apartheidu i wrócił osiem lat później. Następnie zacznę czytać Krainę Simona Winchestera. Uwielbiałem jego książkę o Pacyfiku, a ostatnio kupiłem książkę o życiu wielkiego Te Rauparaha zatytułowaną He Pukapuka Taˉtaku I Ngaˉ Mahi a Te Rauparaha Nui. Jest to przekaz ustny przekazany synowi, niedawno odkryty i przetłumaczony na język angielski. Myślę, że czytanie powinno być naprawdę zabawne, ponieważ jest legendą.

Potem przechodzę przez grupę Barry’ego Crumpa. To hańba
Większość książek Barry’ego Crumpa jest wyczerpana, więc musisz wędrować po księgarniach lub na Trade Me, aby przeczytać jedną z naszych najlepszych książek.

Niedawno wydałem około 100 USD, aby kupić 28 jego książek na Trade Me. Czytam to, ponieważ mój tata zmarł w grudniu 2019 roku i zmagałem się z niektórymi jego cechami osobowości. Więc moja mama zasugerowała, żebym przeczytała Barry’ego Crumpa, bo to by wiele wyjaśniło o moim tacie.

Heather z mężem, redaktorem politycznym Newstalk ZB, Barrym Soperem.  Zdjęcie/Wprowadzenie do Tygodnika Kobiet
Heather z mężem, redaktorem politycznym Newstalk ZB, Barrym Soperem. Zdjęcie/Wprowadzenie do Tygodnika Kobiet

READ  Internetowe oburzenie po tym, jak modelka w rozmiarze 8 powiedziała, że ​​jest „za gruba” do pracy

Okazuje się, że w wieku szesnastu lat mój ojciec przeczytał Good Careful Man Barry’ego Crumpa i na mocy tej książki namówił swojego ojca, który był w armii brytyjskiej, aby przeniósł się do Nowej Zelandii, co też zrobił. Potem całkowicie wzorował się na Crumpie, więc dużo dowiedziałem się o moim tacie – był wielkim łowcą kiwi i łowcą jeleni.

Dosłownie stworzył całe swoje życie w Crump, aż do wielu żon, manipulacji i porzucania rodzin. Mój ojciec porzucił dwie oddzielne rodziny, moją rodzinę, a potem jeszcze jedną. Uważano, że busz żyjący w Swanndri był najlepszy. Łatwiej jest mi zaakceptować twoich rodziców, kiedy ich rozumiesz.

W młodości rzadko widywałem tatę, ponieważ mieszkaliśmy w Afryce Południowej, ale jako nastolatkowie przeprowadziliśmy się do Nowej Zelandii, więc spędzałem z nim w tym czasie dużo czasu.

Powiedz nam coś, czego o tobie nie wiemy.

W młodości wychowywałem się we wspólnocie chrześcijańskiej. Była to chrześcijańska gmina syjonistyczna, która była bardzo popularna w latach 80-tych, szczególnie w Afryce Południowej, gdzie jest naprawdę duża społeczność żydowska i wielu ewangelicznych chrześcijan, którzy zaangażowali się w tę syjonistyczną sprawę. Wszyscy mieszkaliśmy razem w miejscu, które było kibucem. To było naprawdę fajne dla dzieciaka i, co dziwne, mieszkały tam kopce kiwi. To było naprawdę fajne, ale wyszliśmy, gdy miałam około 11 lub 12 lat, co jest prawie prawdą, ponieważ byłbym całkowicie zagubiony. Zaczęłam mieć bardzo mocne opinie na temat tradycyjnych interpretacji ról płciowych i zaczęłam się temu sprzeciwiać, więc wyszliśmy na czas.

Jakieś pięć lat temu facet, który pierwotnie był sprzedawcą używanych samochodów i pastorem, który ją wrobił, został aresztowany za kradzież od niej całej masy gotówki i kupowanie tych wszystkich domów. Zasadniczo stworzył dla siebie ten luksusowy styl życia na plecach wszystkich ludzi, którzy tam mieszkają. Wciąż w biegu było ostatnim, co słyszałem. Więc skończył to w zwykły sposób.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *