Hellbound: Żywy i prowokujący do myślenia nowy serial K-TV od Netflix

ponowne rozważenie: Ten ekscytujący i niepokojący sześcioczęściowy thriller kontynuuje koreański serial o kulturze popularnej.

Od dziwacznego, kreatywnego umysłu, który dał światu niezapomniany horror akcji z 2016 roku Pociąg do Pusan – Yoon Sang Ho – Nadchodzi koszmar skazany na zagładę (Teraz przesyłam strumieniowo na Netflix.)

To detektywistyczna akcja spotyka się z kultowym dramatem, z więcej niż pobocznym porządkiem przerażających nadprzyrodzonych wydarzeń.

Wiadomość zaciągnij mnie do piekłaI pierścieńI nieunikniony los I duch Co nie eliminuje wycieków i podniecenia, jak powódźWydaje się, że początek bitwy o serca, umysły i dusze.

Czytaj więcej:
* Osiem koreańskich dramatów, które możesz obejrzeć na Netflix po obejrzeniu gry Squid
* Nie uwierzysz, ile minut gry Squid zostało wyemitowanych
* Chodzi o BlackPink, kiwi K-Popowy zespół, który jest prawie większy niż Coldplay
* Oscary 2020: Pięć koreańskich filmów, które trzeba zobaczyć po Pasożyt

W mieście nękanym rosnącą nieufnością do rządu, rosnącą przestępczością i dezintegracją obyczajów, w Internecie narasta fala strachu.

Opowieści o aniołach pojawiających się i mówiących ludziom, kiedy umrą – i że zmierzają do piekła. Następnie, gdy nadejdzie wyznaczony czas, kaci z zaświatów przybywają, aby spełnić to proroctwo.

Odrzuceni przez większość jako hakerzy i podżegacze strachu, byli pod wpływem filmów z YouTube i przyciągnięci do nauk The New Truth i jej charyzmatycznego przywódcy Jeong Jin-soo (Yoo Ah-in).

Yang Ik Joon gra detektywa Jin Kyung Hoona w Hellbound.

dostarczony

Yang Ik Joon gra detektywa Jin Kyung Hoona w Hellbound.

Twierdzi, że każdy, kto cierpi z powodu tego losu, skrzywdził innych i że są to jedynie manifestacje Boga przypominające nam, abyśmy byli bardziej sprawiedliwi. „Zapomnieliśmy o pokucie i odkupieniu” — głosi.

Sceptycznej policji pozostaje trudniejsze zadanie przekonania opinii publicznej o prawdziwości takich twierdzeń po tym, jak rzekoma demoniczna wizyta pozostawiła ślad zniszczenia, zwęglony szkielet i dziesiątki zszokowanych widzów. Nie żeby to zmieniło opinie bardziej agresywnych ludzi spośród ich liczebności. Jeden mówi: „Zdobędziemy ich”, a drugi: „Powinniśmy złapać zabójców, nieważne, kogo zabili”.

Hellbound to mieszanka Drag Me to Hell, Ringu, Final Destination i Ghost, która nigdy nie eliminuje wycieków i emocji, gdy szaleje walka o kontrolę nad sercami, umysłami i pozornie duszami.

dostarczony

Hellbound to mieszanka Drag Me to Hell, Ringu, Final Destination i Ghost, która nigdy nie eliminuje wycieków i emocji, gdy szaleje walka o kontrolę nad sercami, umysłami i pozornie duszami.

Ale podczas gdy inni zmagają się z tymi tajemnicami, detektyw Jin Kyung Hun (Yang Ik Joon) otrzymuje zadanie zbadania możliwego zaangażowania nowej prawdy. W końcu jeden z ich najbardziej ekstremalnych dywizji znany jest z ostrożnych zachowań, takich jak ujawnianie tożsamości byłych konkurentów w Internecie.

Jak szybko odkrywamy, detektyw walczy z własnymi demonami. Wciąż cierpiący z powodu morderstwa swojej wieloletniej żony, musiał również przejść przez dodatkową traumę, widząc, jak jej zabójca uciekł z lekką karą. Teraz stara się zachować czas i koncentrację, jego uwaga zwraca się jeszcze bardziej, gdy odkrywa, że ​​jego córka pomaga Nowej Prawdzie zdobyć wsparcie dla ich sprawy.

Otwarcie z surową, groteskową i zdumiewającą otwierającą serią rzezi, która pokazuje moc demonów (i umiejętności wizualnego opowiadania historii Yeon Sang-ho), skazany na zagładę Przyciąga Twoją uwagę od samego początku i nigdy się nie zatrzymuje.

Nawet jeśli przeradza się w coś podobnego do lęków sprzed tysiąclecia i później koniec dni I UpadłNadal jest brawura i styl, które trzymają cię w napięciu, zastanawiając się, czy istnieje jakakolwiek szansa na wyjaśnienie powtarzającego się schematu śmierci.

Hellbound może nie ma tak szokującej wartości jak Squid Games, ale jego urzekająca narracja i wizje schwytania wciąż zadają cios.

dostarczony

Hellbound może nie ma tak szokującej wartości jak Squid Games, ale jego urzekająca narracja i wizje schwytania wciąż zadają cios.

I z jej koncepcją przesłuchania władzy i alternatywnych systemów wierzeń, skazany na zagładę Wydaje się również, że jest to aktualna alegoria coraz bardziej podzielonego stanu ludzkości w tej chwili.

Wibrujące, przerażające, przerażające i prowokujące do myślenia, szczycące się mnóstwem zwrotów akcji (i częściowo sprytnym przełączaniem ostrości), skazany na zagładę może nie mam gry w kalmary Szokująca wartość, ale jej przejmująca narracja i wgląd w jej schwytanie wciąż zadają cios.

Najlepszy program po koreańsku z angielskimi napisami, skazany na zagładę Teraz można przesyłać strumieniowo w serwisie Netflix.

READ  Co zainspirowało „zieloną” aksamitną kurtkę księcia Williama?

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top