Hiszpania i Polska zgarniają Puchar ATP w Sydney

12 października 2021 r.; Indian Wells, Kalifornia, USA; Pablo Carreno Busta (Hiszpania) oddaje strzał przeciwko Karen Khachanov (Rosja) podczas czwartej rundy meczu BNP Paribas Open w Indian Wells Tennis Garden. Obowiązkowe zaliczenie: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Hiszpania i Polska ominęły konkurencję w niedzielę drugiego dnia gry grupowej podczas Pucharu ATP 2022 w Sydney.

Turniej trwa do 9 stycznia i obejmuje 16 krajów podzielonych na cztery grupy po cztery drużyny. Zwycięzcy z każdej grupy awansują do półfinałów. Każdy mecz pomiędzy narodami w fazie grupowej składa się z dwóch meczów singlowych i meczu deblowego, w którym kraj wygrywa co najmniej dwa mecze z trzech, wygrywa tak zwany „remis” i liczy się jako zwycięstwo w tabeli.

W niedzielę Hiszpania i Polska zerwały swoje więzi.

W Hiszpanii (grupa I), która zakończyła się remisem z Norwegią, Pablo Carreno Busta ograł Viktora Durasovicia 6:3, 6:3 w 69 minut. Roberto Bautista Agut pokonał Caspera Rudda 6-4, 7-6 (4), zdobywając 92 procent swoich pierwszych punktów serwisowych i nigdy nie trafił na break point. Hiszpański zespół deblowy składający się z Alejandro Davidovica Fokiny i Pedro Martineza odniósł zwycięstwo 6-4, 6:1 nad Lukasem Hellumem Lillingenem i Andreą Petroviciem.

Polska, która spotyka się z Gruzją, zdominowała grupę D. Tylko 53 minuty zajęło Kamilowi ​​Majsherzakowi pokonanie Aleksandra Bakshi 6:1, 6:1. Wspierany 16 asami Hubert Hurkacz odrobił straty po porażce w pierwszym secie, pokonując Aleksandre Metreveli 6-7 (5), 6-3, 6-1. Dwa zwycięstwa singlowe wystarczyły, by Polska wygrała z Gruzją jeszcze przed rozpoczęciem meczu deblowego między Shimonem Wako i Janem Zielińskim a Bakshim i Zorą Tekimaladze. Polski duet wygrał 6-7 (2), 6-2, 10-6.

Australia dołączyła do Rosji na czele grupy B z remisem z Włochami. Yannick Sener zapewnił Włochom prowadzenie w pierwszym meczu, pokonując Maxa Purcella 6:1, 6:3 w 64 minuty. Ale Alex de Minaur zdenerwował światowego numer 7 Matteo Berrettiniego 6-3, 7-6 (4), aby umieścić wszystkie kraje w polu karnym i pozostawić ostatnią debel dla Johna Peersa i Luke’a Savile’a, który pokonał Berrettiniego i Simona Bolelli. 6-3, 7-5, aby zdobyć remis dla Australijczyków.

READ  Nowa Zelandia do lat 20 poniosła ciężką porażkę z Argentyną na mundialu

W trzecim secie debel składający się z Daniela Evansa i Jimmy’ego Murraya z Wielkiej Brytanii pokonał Niemca Alexandra Zvereva i Kevina Krawetza 6-3 6-4 i dał Wielkiej Brytanii remis. Narody zostały podzielone w grze pojedynczej, w której Zverev pokonał Camerona Norrie 7-6 (2), 6-1, a Evans prowadził Jan-Lennard Struve 6-1, 6-2.

W poniedziałkowym meczu ćwierćfinałowym Serbia i Chile w grupie A i Niemcy zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Wielką Brytanią w grupie C oraz Grecją i Argentyną w grupie D.