Hrabstwo Los Angeles wprowadziło wymóg odporności na szczepionki dla barów i klubów nocnych w pomieszczeniach

„To zmienione zarządzenie pracownika służby zdrowia jest zgodne z bieżącą potrzebą zmniejszenia ryzyka transmisji i zwiększenia zasięgu szczepień” – powiedziała dyrektor ds. zdrowia publicznego, dr Barbara Ferrer podczas piątkowego briefingu prasowego. „I zapewnia nam rozsądną drogę naprzód, która, mamy nadzieję, będzie w stanie lepiej przerwać cykl skoków”.

Nowe zamówienie hrabstwa Los Angeles nie jest wymagane w przypadku wnętrz restauracji, ale jest wysoce zalecane. Ferrer powiedział, że dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione.

Klienci i pracownicy będą potrzebować co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw Covid-19 do 7 października i być w pełni zaszczepieni do 4 listopada.

Ferrer powiedział, że nowe zamówienie wymaga również weryfikacji szczepionki lub negatywnego wyniku testu w ciągu 72 godzin dla tych, którzy uczestniczą w mega wydarzeniach z 10 000 lub więcej uczestnikami w miejscach lub wydarzeniach zarejestrowanych w kontrolowanych punktach wejścia, w tym w miejscach takich jak areny sportowe i tematyczne parki.

dla każdego standardy państwowe, Kalifornijczycy muszą również przedstawić dowody na szczepionkę lub negatywny wynik testu w przypadku wydarzeń obejmujących 1000 lub więcej osób.

Hrabstwo zgłosiło w piątek ponad 1820 nowych przypadków Covid-19, a ponad 1150 osób zostało hospitalizowanych z wirusem.

Spośród ponad 5,4 mln mieszkańców którzy zostali w pełni zaszczepieni Na dzień 14 września w hrabstwie Los Angeles około 0,87% z nich miało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a 0,025% było hospitalizowanych.

„Nasze dane zapewniają, że te szczepionki nadal zapewniają doskonałą ochronę przed hospitalizacjami i zgonami związanymi z wirusem Covid” – powiedział Ferrer.

Dodała jednak, że szczepionki nie są doskonałe, a populacja musi stosować inne metody ochrony, zwłaszcza tam, gdzie występuje wysoki poziom przenoszenia i populacja zagrożona.

Bojkot wciąż trwa pod maską لاية Zostało to przywrócone w lipcu, kiedy liczba przypadków i hospitalizacji wzrosła, napędzana przez zmienną delta.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top