Hrabstwo Los Angeles wymaga dowodu szczepienia w barach i na dużych imprezach

Hrabstwo Los Angeles będzie wymagało szczepienia klientów i pracowników barów i klubów nocnych COVID-19 Od przyszłego miesiąca urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli w środę.

Zasady obowiązujące w najbardziej zaludnionym hrabstwie w kraju wejdą w życie 7 października, okręgowy departament zdrowia Powiedziała O rozkazie, który zostanie wydany w tym tygodniu.

Klienci i pracownicy barów, winiarni, browarów, klubów nocnych i salonów będą musieli otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki do 7 października, a obie dawki do 4 listopada. Nie dotyczy to restauracji zamkniętych, ale jest zalecane.

W przypadku imprez plenerowych obejmujących ponad 10 000 osób uczestnicy będą musieli sprawdzić szczepienia lub niedawny negatywny wynik testu na Covid-19, podał departament.

„To prawdopodobna ścieżka, która może sprawić, że będziemy w stanie lepiej przerwać cykl skoków” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor ds. zdrowia publicznego w Los Angeles, Barbara Ferrer.

Od początku pandemii w hrabstwie Los Angeles było ponad 1,3 miliona przypadków Covid-19 i ponad 24 300 zgonów, według danych Departament Zdrowia.

Posunięcie to nastąpiło również po tym, jak prezydent Joe Biden w zeszłym tygodniu wezwał duże obiekty, takie jak areny sportowe i koncerty, do żądania szczepień lub negatywnego testu.

Nowy Jork w sierpniu stał się pierwszym dużym miastem w kraju Wymagaj dowodu szczepienia lub negatywnego testu W pomieszczeniach, takich jak restauracje, place i teatry.

Urzędnicy z Kalifornii i Los Angeles już w niektórych przypadkach nakazali szczepienia.

Państwo wymagało pracowników państwowych, pracownicy służby zdrowia I Nauczyciele i kadra w szkołach publicznych Otrzymanie szczepienia lub regularne badania przesiewowe w kierunku Covid-19.

Rada Miasta Los Angeles zatwierdzona Wymagania W zeszłym miesiącu personel ma zostać zaszczepiony. Niektórzy policjanci z Los Angeles złożyłem pozew przeciwstawić się regule.

W zeszłym tygodniu Zarząd Edukacji Okręgu Szkół Publicznych w Los Angeles przyjął odpowiednie zasady Wszyscy uczniowie w wieku 12 lat lub starsi są zaszczepione.

READ  Niesamowity obraz z Hubble'a ujawnia dziwne „zwierciadło” galaktyki

Gniew związany z ograniczeniami Covid-19 częściowo pomógł w wysiłkach Przypomnienie sobie czegoś Gubernator Gavin Newsom, który był właściwie pokonany przez wyborców we wtorek.

Newsom, demokrata, powiedział w środę, że stan nie przyjmie zasady takiej jak prawo hrabstwa L.A., ale urzędnicy będą podążać za zmieniającą się nauką i okolicznościami.

„W tej chwili jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy zadowoleni z obecnego położenia kraju” – powiedział dziennikarzom Newsom.

W hrabstwie Los Angeles około 67 procent osób w wieku 12 lat i starszych zostało w pełni zaszczepionych, zgodnie z bojkot Ministerstwo Zdrowia. W skali kraju wskaźnik tej grupy istnieje 63 procent.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *