Hrabstwo uruchamia nowy fundusz sztuki, kultury i sportu o wartości 100 milionów dolarów

Treść artykułu

W ciągu następnych trzech lat hrabstwo przeznaczyło 100 milionów dolarów na fundusz na dotacje dla sektora sztuki, kultury i sportu.

Treść artykułu

W swoim budżecie na 2022 r. premier Heather Stefansson obiecała formalnie ogłosić fundusz w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Burkevale Community Center.

Premier Heather Stefansson składa hołd trupie tanecznej podczas ogłaszania zaangażowania w wysokości 100 milionów dolarów na rzecz Community Arts, Culture and Sports Trust w Burkeval Community Center w Winnipeg, poniedziałek, 25 lipca 2022 r. Fotografia autorstwa Kevina Kinga /Winnipeg Sun

„Uznajemy ważny i pozytywny wkład, jaki sektory sztuki, kultury i sportu wnoszą w Manitobie w zdrowie i dobre samopoczucie naszych ludzi i społeczności, jednocześnie wspierając naszą gospodarkę i tworząc miejsca pracy” – powiedział Stefansson.

Zaznaczyła, że ​​Fundusz Sztuka, Kultura i Sport w Społeczeństwie zapewni dotacje na wspieranie sztuki i kultury, w tym organizacji dziedzictwa i kultury etnokulturowej oraz amatorskich sektorów sportu.

Magda Jagro, dyrektor Polskiego Zespołu Tańca Ludowego, przemawia podczas ogłoszenia przekazania 100 milionów dolarów na rzecz Community Arts, Culture and Sports Fund w Burkevalley Community Centre w Winnipeg, poniedziałek, 25 lipca 2022 r.
Magda Jagro, dyrektor Polskiego Zespołu Tańca Ludowego, przemawia podczas ogłoszenia przekazania 100 milionów dolarów na rzecz Community Arts, Culture and Sports Fund w Burkevalley Community Centre w Winnipeg, poniedziałek, 25 lipca 2022 r. Fotografia autorstwa Kevina Kinga /Winnipeg Sun

W tym roku fundusz popłynie do 34 milionów dolarów na organizacje społeczne w celu budowania zdolności w tych sektorach, aby lepiej zaspokajać potrzeby mieszkańców Manitoby i zapewniać większy dostęp do infrastruktury, programów i usług społeczności, czytamy w oświadczeniu.

„Ten nowy fundusz pomoże wspierać, promować i świętować Manitoban poprzez zwiększenie dostępu do różnych przestrzeni i programów, w tym obiektów sportowych, festiwali, muzeów i galerii” – powiedział Andrew Smith, minister sportu, kultury i dziedzictwa.

Prezes Vital Curling Club, Kevin Blonden, przemawia podczas ogłoszenia o wartości 100 milionów dolarów na rzecz Community Arts, Culture and Sports Fund w Burkevale Community Center w Winnipeg, poniedziałek, 25 lipca 2022 r.
Prezes Vital Curling Club, Kevin Blonden, przemawia podczas ogłoszenia o wartości 100 milionów dolarów na rzecz Community Arts, Culture and Sports Fund w Burkevale Community Center w Winnipeg, poniedziałek, 25 lipca 2022 r. Fotografia autorstwa Kevina Kinga /Winnipeg Sun

Fundusz zawiera programy dla projektów kapitałowych (do 5 milionów dolarów z podziałem kosztów 50-50), uroczystości społecznościowych (jednorazowych lub cyklicznych do 5000 dolarów) oraz małych inicjatyw kapitałowych/specjalnych.

READ  Bledisloe Cup Rugby: „Uważamy, że mamy obronę” – sprawa All Blacks do walki z czerwoną kartką Jordie Barrett

Zgłoszenia na ten rok zostaną otwarte 16 sierpnia.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top