Huragany nr 9 Cam Roegaard znów świeci, gdy nędza górali trwa nadal przeciwko opozycji Kiwi

Na stadionie Forsyth Barr w Dunedin: 29- Burze (Salesi Rayasi 2 próba 13 min, 64 min, James Blackwell próba 48 min, Cam Roegard próba 51 min; Jordie Barrett 3 kon, długopis) Górale 14 (Hugh Renton 23 próby, Billy Harmon 75 prób; Sam Gilbert 2 próby). HT: 8-7

Przełomowy rok Cama Roegaarda w koszulce nr 9 dla Hurricanes jest coraz lepszy.

Boczny obrońca odniósł ogromne osobiste zwycięstwo w Dunedin w swoim osobistym pojedynku z Highlander Folau Vakatava w sobotę, chwytając subtelne podanie Vakatavy i pokonując obronę osłony w kluczowej próbie w 51. minucie.

Bębny All Blacks biją głośniej dla Roigarda po tym momencie, który potwierdził kolejny imponujący występ.

Próba pchnęła Hurricanes na prowadzenie 22-7, a potem zawsze kontrolowali grę, w wyniku czego Highlanders przegrali 14. z rzędu z nowozelandzkim przeciwnikiem.

Nie było to więcej, niż zasłużyli Hurricanes, ponieważ zatrzymali przepustnicę po normalnej pierwszej połowie.

Hurricanes zawsze byli drużyną, która miała najwięcej potencjalnych graczy do przerwania meczu, a Duplessis Kerefe i będący w formie pomocnik Billy Proctor sprawiali gospodarzom problemy.

Jednak nie byli tak kliniczni, jak powinni, a Salsi Riassi popełnił kilka błędów w obiecujących sytuacjach, mimo dwóch prób.

Cameron Roegard dokonuje pamiętnej próby w Dunedin.

Joe Allison/Getty Images

The Highlanders dokonali dużej zmiany w stosunku do 23-osobowego składu o nazwie czwartek, zaczynając od nr 10 młodzieńca Cam Millara zamiast Mitcha Hunta.

Hunt był zaangażowany w intensywny kontakt twarzą w twarz ze skrzydłowym Moana Pacifica, Timosim Tavatavanawayem w zeszły weekend i przegapił wiele meczów rugby w zeszłym roku po podobnym incydencie w Super Rugby.

READ  Sports Digest: Windy City Bulls top Maine Celtics, 110-99

Millar był solidny, choć przekonał się, jak bezlitosny może być Super Rugby, kiedy został bezceremonialnie przeciągnięty na własnej linii próbnej przez Rayasi.

Co gorsza, Millar został zdjęty z boiska na pięć minut przed końcem, co pogłębiło ich kontuzje.

Jednak o losach meczu zadecydował pojedynek Fakatavy nr 9 z Roigardem, w którym obaj mieli swoje momenty.

Salsi Riasi strzelił dwa gole dla Hurricanes.

Fakatava wnosił iskrę do ataku i krochmal w obronie, podczas gdy Roigard czasami świetnie wykorzystywał swój duży lewy but.

Uwagę selektorów All Blacks powinna przyciągać jego wszechstronność kopania – ma świetny czas zawieszenia w górę iw dół – a także jego solidne prowadzenie piłki.

Jednak przechwycone podanie Vakatavy było krytycznym błędem, który podkreślił jego wybór.

Walka była czasami nieuporządkowana, a wyjaśnienia sędziego Damona Murphy’ego dotyczące scrum i zamieszania wprawiały w zakłopotanie obie strony.

Górale walczyli z atakiem, chociaż Thomas Umaga-Jensen wyszedł na plus ze zwykłymi siniakami.

Wielka chwila

Próba Roegarda powinna nastąpić w trzeciej kwarcie. Pozbawiło górali wiatru w żaglach i po raz kolejny zademonstrowało atletyzm i umysł obrońcy.

najlepszy gracz

Kerefe i Proctor wyróżniali się w Hurricanes, podobnie jak Roegaard. W rzeczywistości możesz udowodnić, że ogólny efekt Krivi był najwyższy.

Ocena meczu

7/10. Pierwsza połowa nie osiągnęła żadnych wielkich wyżyn, ponieważ Murphy strzelił 15 rzutów karnych, tworząc romans stop-and-go. Rozrywka poprawiła się w drugim zaklęciu, gdy huragany ruszyły dalej.

Wielkie zdjęcie

Hurricanes przesunęli się na pierwsze miejsce, wyprzedzając Chiefs po rozegraniu meczu więcej. Mają szansę naprawdę udowodnić swoje kwalifikacje, kiedy będą gościć The Chiefs w Wellington w następny piątek i będą trochę zdenerwowani, że późna próba Billy’ego Harmona pozbawiła ich bonusowej wygranej 0 punktów.

W przyszłym tygodniu Highlanders rozegrają mecz, zanim wyruszą do Australii na ważne tournée, w którym rozegrają dwa mecze przeciwko Western Force i Waratahs.

READ  Koszykówka kobiet Penn State Hokej McKenna Marisa hokej na trawie w piłce siatkowej