Hurkacz w najlepszej formie z Wimbledonem, wykonując szybką pracę dla Miedwiediewa w finale Halle Open

Hubert Hurkacz pokonał w niedzielę zwycięzcę Daniila Miedwiediewa, który wygrał Halle Open i potwierdził swoje kwalifikacje jako pretendent do dwóch kolejnych lat na Wimbledonie.

Potężna Polska potrzebowała tylko 64 minut, aby pokonać Miedwiediewa 6-1 6-4 w Niemczech i zdobyć swój pierwszy tytuł na korcie trawiastym.

Hurkacz dotarł do półfinału na Wimbledonie w zeszłym roku, ponownie wyglądając w dobrej formie po rundzie w Halle, gdzie pokonał także obrońcę tytułu Ugo Humberta, półfinalistę US Open Felixa Auger-Aliassime’a i w formie Australijczyka Nicka Kyrgios.

ATP Tour powiedział, że był jednym z zaledwie siedmiu mężczyzn w erze open, którzy wygrali wszystkie z pierwszych pięciu finałów singli.

Miedwiediew przegrał teraz jeden z drugim w finale na trawie po tym, jak w zeszłym tygodniu w Hertogenbosch zaskoczył go 205. rozstawiony Tim van Reethoven.

Miedwiediew, który nie może grać w Wimbledon w tym roku, ponieważ All England Club zakazał graczom z Rosji i jej sojusznika Białorusi, jest teraz 13-12 w finale rund pojedynczych rund, ale 0-5 od zdobycia pierwszego tytułu Wielkiego Szlema na US Open w Wrzesień.

Britney zachowuje tytuł Queen

Matteo Berrettini wygląda w idealnym stanie na kolejną rundę Wimbledonu.

Drugi z rozstawionych Włochów utrzymał tytuł Queen’s Club na trawie, pokonując Filipa Krajinovica 7:5, 6:4 w niedzielnym finale w Londynie. W zeszłym tygodniu ugruntował swoje tytułowe zwycięstwo w Stuttgarcie, które również odbyło się na trawie.

Wimbledon rozpoczyna się 27 czerwca, a Berrettini udaje się do All England Club po wygraniu 20 z ostatnich 21 meczów na trawie, jedynej porażce z Novakiem Djokoviciem w czterech setach w zeszłorocznym finale Wimbledonu.

Krajinovic był niespodzianką w finale zachodniego Londynu, ponieważ nie wygrał meczu na trawie na poziomie ATP przed tym tygodniem, a 30-latek zwykle stara się pominąć wydarzenia na trawie, jeśli może.

Jego serwis nie był na tyle duży, by zagrozić wysokiemu Berrettiniemu, który oddał tylko dwa breakpointy i wysłał 14 asów – ponad dwukrotnie więcej niż zdobył Krajinovic. Ostatni z nich przyszedł na punkt meczowy, po czym wystrzelił piłkę wysoko w niebo i wskoczył na billboardy, by świętować ze swoją drużyną, a potem z ojcem w Dzień Ojca.

READ  Nadal w Sydney, Swatek w Brisbane przed Australian Open

Berrettini dołączył do Lleytona Hewitta, Andy’ego Roddicka, Andy’ego Murray’a, Marina Cilica i Feliciano Lopeza w zdobywaniu wielu tytułów w Queen’s od przełomu wieków. Wygrał każdy mecz od powrotu do gry w Stuttgarcie po trzech miesiącach przerwy z powodu kontuzji ręki.

Krajinovic przegrał piąty raz z rzędu w finale ATP, a dwóch z nich zmierzy się teraz z Berrettinim.