Hurkacz wygrywa emocjonującą walkę z Rublevem i zdobywa tytuł Szanghaju

Tenis – ATP Masters 1000 – Shanghai Masters – Qizhong Forest Sports City Arena, Szanghaj, Chiny – 10 października 2023 r. Polski Hubert Hurkacz w akcji podczas meczu 1/8 finału z Chińczykiem Zhangiem Zhizhenem REUTERS / Aly Song / File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

SZANGHAJ (Reuters) – Hubert Hurkacz zachował nerwy na wodzy w ekscytującym dogrywce, pokonując Andreya Rubleva 6:3, 3:6, 7:6 w ekscytującym finale i wygrywając w niedzielę Shanghai Masters, jego drugi turniej ATP Masters. Tytuł.

Hurkacz trafił 21 asów, a Rublev 13, ale Rublev odpowiedział kilkoma mocnymi strzałami i finał mógł zakończyć się w obie strony, zanim Polak zwyciężył w dogrywce w ostatnim secie.

„To była niesamowita bitwa” – powiedział Hurkacz. „Szczególnie pod względem emocjonalnym. Miałem punkt meczowy, a Andre wykonał świetny serwis, a potem on miał punkt meczowy, a potem ja miałem kilka punktów meczowych. „

Rozstawiony na piątym miejscu Rublev zakwalifikował się do finału bez straty seta, ale sytuacja szybko się zmieniła, gdy Hurkacz przełamał serwis rosyjskiego przeciwnika i wyszedł na prowadzenie 4:2, a pierwszy set zakończył asem.

Hurkacz trafił w tym sezonie więcej asów niż ktokolwiek inny w turnieju ATP i podobnie zaczął w pierwszym secie, trafiając siedem asów do dwóch Rublowa, ale Rosjanin zareagował mocno.

Rublev przełamał serwis Hurkacza na początku drugiego seta, ale w ostatnim secie mecz ożył. Gdy Rublev przegrywał 5:4 i remis, Rosjanin stracił nerwy.

Akcja fotografa, gdy Rublow stracił punkt, a Hurkacz, który miał teraz przewagę, widział, jak sędzia skarcił Rosjanina za gniewną krytykę.

Rublev zachował spokój, aby obronić punkt meczowy i utrzymać serwis, a w dogrywce przejął kontrolę na początku spotkania i objął prowadzenie 3:0.

Asy Polaka utrzymały go w kontakcie, a przy przewadze 5:6 zaserwował kolejnego asa, ratując punkt meczowy.

READ  Declan Rice w komiczny sposób naśmiewa się z złego dotyku Martina Keowna, gdy legenda Arsenalu zostaje wiwatowana na stadionie Emirates po komicznym wpadce... i żartobliwie obwinia swoje buty za „zbyt dużo pasty”!

„To był mecz, w którym walczyliśmy jeden za drugim i był bardzo trudny. Andrei oddał kilka świetnych strzałów. Próbowałem walczyć” – powiedział Hurkacz.

Obaj gracze w krótkich odstępach czasu ponownie przełamali, by w dogrywce wyrównać na 8:8, ale ostatnie słowo należało do Hurkacza i ponownie złamał Rubleva, aby zdobyć tytuł.

„To był jeden z tych meczów, w który po prostu wierzyłem i jestem bardzo zadowolony z tego, jak sobie poradziłem w końcówce” – powiedział Hurkacz.

„To duży turniej i wiele tradycji. To ogromne wydarzenie i teraz jestem naprawdę szczęśliwy”.

Hurkacz, która w 2021 roku zwyciężyła w Miami Open, awansuje na 11. miejsce w światowych rankingach ATP.

Doniesienia Trevora Stainesa, redakcja: Christian Radnedge

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.