Iga Swatic pokonuje Emmę Radocano i awansuje do półfinału Stuttgartu

Źródło: Geoff Burke-USA DZIŚ Sport

Czołowa rozstawiona Iga Świątek zwiększyła swoją passę zwycięstw do 21 meczów z rzędu, wystawiając w piątek ósmą rozstawioną w Wielkiej Brytanii Emmę Raducano, która awansowała do półfinału Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie w Niemczech.

20-letnia polska gwiazda uratowała cztery z pięciu punktów przełamania, wygrywając swój pierwszy mecz w karierze z 19-letnią Radokano. To także trzynasty z rzędu mecz, który Świątek wygrał w równych setach.

Światowy numer jeden Świątek zmierzy się z rosyjską numer jeden na świecie Ludmiłą Samsonową, która w ćwierćfinałowym meczu pokonała Niemkę Laurę Siegmund 7:5, 6:3. Samsonova będzie szukała swojego drugiego zwycięstwa w pierwszej dziesiątce w tym tygodniu po pokonaniu w czwartek numer siedem na świecie Karoliny Pliskovej z Czech.

Druga rozstawiona z Hiszpanii, Paula Padusa, zakwalifikowała się do półfinału po zwycięstwie 7-6 (9), 1-6, 6-3 nad siódmym rozstawionym Tunezyjczykiem Anasem Jaberem. Padusa zmierzy się z trzecią rozstawioną Ariną Sabalenka po tym, jak Białorusinka wygrała 6-4, 3-6, 6-1 z piątą rozstawioną Anett Kontaveit z Estonii.

TEB BNP Paribas Turniej Tenisowy Stambuł

Kazachanka Julia Putintseva zdobyła pięć asów, pokonując szóstą rozstawioną Aglaę Tomljanovic 5-7, 6-2, 6-4 i awansując do półfinału w Turcji.

Putintseva, która obroniła dziewięć z 12 breakpointów, nie spóźniła się w dwóch ostatnich setach dwugodzinnego 51-minutowego meczu. Następnie w kwalifikacjach zmierzy się z Rosjanką Anastasią Potapovą, która wygrała 6-2 6-2 nad siódmą rozstawiającą Sarah Souribes-Turmo.

Obrończyni tytułu Sorana Surst, rozstawiona jako druga z Rumunii, awansowała pokonując Austriaczkę Julią Graber 7:5, 6:1. Kirstia zmierzy się z trzecią rozstawiona Rosjanką Veroniką Kudretovą, która pokonała Węgierkę Annę Bondar 7-6 (9), 7-6 (3).

– Media na poziomie średnim

READ  Kontuzja Jürgena Kloppa świętuje zwycięstwo zmarłego Liverpoolu; Erling Haaland obchodzi 50