Iga Swatik pokonuje Marię Sakkari i wygrywa BNP Paribas Open

Pierwsza próba podbicia Igi Świątek BNP Paribas Bank jest otwarty Puchar był zabroniony. Kryształowy posąg był zbyt ciężki, a jego kształt był tak ogromny, że nie mogła go podnieść ze stołu, gdy leżał lśniący w niedzielnym popołudniowym słońcu.

Świątek uniosła palec wskazujący przed tłum, jakby mówiła kibicom, którzy świętują jej zwycięstwo Maria przerażająca Poczekaj chwilę, spróbujesz ponownie. Zajęło to cały wysiłek, ale 20-latek z Polski w końcu się ogarnął i poniósł nagrodę zwycięzcy, widok, który z pewnością będzie powtarzał się w kółko przez następną dekadę lub dłużej.

Powiedziała, że ​​jej zwycięstwo 6-4, 6-1 „zachwyciło mój umysł”, ale miało to doskonały sens dla kobiety, która tak ciężko pracowała, aby poprawić swoją grę i polegała na psychologu sportowym, który pomógł utrwalić jej mentalne podejście, odkąd zaszokował świat tenisa, wygrywając French Open 2020. jako wpis bez kategorii.

Świątek, która za swoją pracę w turnieju uważanym za mniej niż turnieje szlemowe zarobi 1.231.245$, wygrała 11 meczów z rzędu. W tym sezonie była 20-3, najwięcej zwycięstw w Women’s Tour. Obejmuje to zdobycie tytułu w Doha w Katarze w zeszłym miesiącu przed przyjazdem tutaj, gdzie pokonała trzykrotną mistrzynię Grand Slam w singlu. Angelique Kerber W 1/8 finału i czterokrotny mistrz singli Simona Halep w półfinale przed pokonaniem Scary pod punktem kulminacyjnym.

„Grałeś z wyróżnieniem. Jesteś wspaniałym bohaterem, wspaniałą osobą” – powiedział Scary Świątek podczas ceremonii wręczenia nagród. „Zasługujesz na to – zasługujesz na więcej.”

Świątek awansuje w poniedziałek na drugie miejsce w światowych rankingach Impreza Ashleigh Z Australii, pasujące Agnieszka Radwańska Za najwyższą ocenę osiągniętą przez polskiego zawodnika. Wydawała się być jedyną, która była tym zaskoczona.

„Na początku turnieju nawet nie myślałam o szczerym wygrywaniu. Oczywiście musisz wierzyć w siebie, ale jestem realistyczną osobą, więc” powiedziała, pozostawiając jej myślenie niekompletne.

Iga Świątek w niedziele serwuje Marii Sakkari w Indian Wells.

(Marcio Jose Sanchez/The Associated Press)

„Tak, jasne, zwłaszcza wygrana po dobrej grze w Doha daje mi dużo pewności siebie i pewnego rodzaju przekonania, że ​​mogę to zrobić, ponieważ nie myślałbym o sobie jako o kimś, kto byłby chętny do rozegrania dwóch kolejnych turniejów i ich wygrania. Ciężka praca zdecydowanie się opłaca. Przez te dwa dni czułem trochę większą presję na ramieniu z powodu etapu mistrzowskiego i oczywiście tego, jak duży jest. Mówi, że to największy turniej po Wielkich Szlemach. Ostatnie dwa dni były dla mnie naprawdę stresujące. To kolejny powód, dla którego jestem z siebie tak dumna, że ​​to zrobiłam”.

READ  Rugby: Glenn Moore odchodzi z roli trenera Black Ferns w wielkim wydaniu

Chociaż Indian Wells znane jest jako raj tenisowy ze względu na bujne otoczenie i relaksującą atmosferę, niedzielne porywiste wiatry stworzyły warunki, które nie były wcale przyjemne.

Obie kobiety miały problemy z utrzymaniem serwu w pierwszym secie, wymieniając przerwy, dopóki Swatik nie utrzymał 3-2. Swatic złamał Scary w następnym meczu i zakończył podwójnym błędem Scary’ego, prowadząc 4-2. Sakkari złamał Switka i po raz pierwszy utrzymał serw, aby zrobić 4-4, ale Swatek zwyciężył w następnym meczu, gdy Sakkari wrócił. Świątek wygrała seta po raz trzeci, kiedy Scary trafił w siatkę z bekhendu.

Straszny uratował dwa punkty przełamania w drugiej partii drugiego seta, ale nie był w stanie zatrzymać Swatika w czwartej partii. Scary zrujnował jej szanse, dwukrotnie popełniając podwójny błąd w tym meczu, aby Swatik mógł prowadzić 3-1. Świątek wykonał wygodny ruch, zrobił kolejną przerwę 5:1 i przypieczętował mecz wygraną z forhendu.

„Naprawdę myślę, że zrobiłam krok do przodu w tym tygodniu, mimo że dzisiaj przegrałam” – powiedziała Skari, najwyżej oceniana Greczynka w historii kobiecej trasy koncertowej. „To był tydzień, który będzie miał specjalne miejsce w moim sercu. Wiem, że brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nie wygrałem mistrzostw, ale czułem, że się poprawiłem.”

Kolejnym wyzwaniem Świątka – oprócz zdobycia trofeum za lżejszą replikę – jest zrobienie tego ponownie. Jestem w tym tygodniu w Miami Open i oczekiwania będą wysokie. „Każdy turniej to inna historia” – powiedziała.

Większość z nich miała szczęśliwe zakończenia. Wielu zrobi to w przyszłości.