Iga Świątek: Gwiazda WTA Finals chwalona za mówienie o PMS po przegranej

Polska gwiazda tenisa Iga Schwietick została pochwalona za wypowiadanie się na temat zespołu napięcia przedmiesiączkowego po porażce w WTA Finals z Marią Sakkari.

Švetik, która rywalizowała w swoim drugim meczu fazy grupowej na WTA Finals, została pokonana 6:2, 6:4 przez Skari z Grecji.

Pod koniec meczu Švejtik płakał na boisku. Zawierał nawet ostrzeżenie o naruszeniu czasu, aby opóźnić grę podczas płaczu.

Gdy jej strata została potwierdzona, 20-latka opuściła dwór i nałożyła jej ręcznik na głowę. Świątek ujawniła teraz, że za jej łzami stoi PMS.

– Przez ostatnie kilka dni bardzo ciężko pracowałem, żeby zrozumieć trochę więcej, na przykład, dlaczego czułem się tak źle podczas meczu z Marią – powiedział Świątek.

„Nie chcę wymyślać wymówek ani nic takiego. Bardzo trudno o tym rozmawiać, ponieważ wiem, że w sporcie nie jest to zbyt wiele. Ale mój okres naprawdę uderzył we mnie tego dnia.

„Powiedziałbym to każdej małej dziewczynce, która nie wie, co się dzieje. Nie martw się, to normalne. Każdy to ma”.

Twoje usta są powszechnie chwalone za to, że są bardzo otwarte na PMS, nazwa, która odnosi się do objawów, których doświadczają kobiety w okresie poprzedzającym miesiączkę.

Według NHS najczęstsze objawy to wahania nastroju, złe samopoczucie, niepokój lub drażliwość. Objawy fizyczne mogą obejmować zmęczenie, ból głowy i wzdęcia.

W odpowiedzi na komentarze Świątka, tenisistka Sportskeeda, Mosab Abed, napisała na Twitterze: „To odświeżająco szczera odpowiedź. Iga Świątek jest absolutną gwiazdą, jeśli chodzi o szczere mówienie o PMS.

„Czas przestać przymykać na to oko i zaczynamy zdawać sobie sprawę, jak trudno jest przez to przejść”.

Inny użytkownik Twittera napisał: „Wspaniale jest widzieć, jak Iga Świątek dzieli się czymś, o czym nikt nie mówi w kobiecym sporcie – że większość kobiet przechodzi okres, a to wpływa na zdolność sportowca do rywalizacji.

READ  Zapowiedź Ligi Europy: kluczowe mecze czekają Napoli i Leicester City

„To nie jest wymówka, to tylko biologia. Świetne dla dziewczyn, które mogą usłyszeć, a faceci, aby zrozumieć”.

Świątek, zwycięzca French Open 2020, często otwarcie rozmawiała o tematach, które zwykle są uważane za tabu.

Po dojściu do 1/8 finału w Indian Wells przekazała swoje zarobki organizacji non-profit zajmującej się zdrowiem psychicznym. Światowa dziewiątka również jedzie na turnieje z psychologiem sportu Darią Abramowicz.

Świątek odpadła już z finałów WTA w Guadalajarze. Po porażce w fazie grupowej ze Skari nastąpiła porażka z Aryną Sabalenki.

A tego wieczoru zagra z Hiszpanką Paulą Padusą, który jest jej ostatnim meczem w sezonie.

Aby uzyskać wskazówki, jak trenować podczas okresu, przeczytaj tutaj najważniejsze wskazówki olimpijskiej sztangisty Zoe Smith.


Wiadomości teraz – Wiadomości sportowe

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top