Iga Świątek laureatką nagrody Polskiego Sportowca Roku

Iga Swatic. [Photo/Agencies]

WARSZAWA – W sobotni wieczór Iga Świątek nr 1 na świecie zdobyła nagrodę Polskiego Sportowca Roku 2023.

Nagroda Sportowca Roku uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród sportowych w Polsce.

Zwycięstwo Świątek było powszechnie oczekiwane, gdyż 22-latka w 2023 roku zdobyła sześć tytułów mistrzowskich. Polka obroniła tytuł na Rolandzie Garrosie, a także stawała na podium w Warszawie (ATP 250), Stuttgarcie i Doha (ATP 500).), oraz Mistrzostwa 1000 Zawodników Zawodowych. China Open w Pekinie. Następnie zakończyła sezon w doskonały sposób, wygrywając finały WTA w Cancun w Meksyku.

„Przykro mi, że nie mogę być na ceremonii, ale jak wiecie, jestem w Pucharze United. Każdy głos wiele dla mnie znaczy. Pokazał mi, jak duże wsparcie mam ze strony moich fanów. Ta nagroda daje mi mnie jeszcze bardziej” – stwierdził Świątek w nagraniu wideo. Bodziec.

Jej ojciec, Tomasz Świątek, który pojawił się na scenie odbierając nagrodę, potwierdził, że „Iga nie osiągnęłaby tego sukcesu, gdyby nie ciężka praca całego zespołu”.

Po Świątku drugie miejsce w głosowaniu zajął motocyklista Bartosz Zmarzlik, a trzecie miejsce w głosowaniu zajął siatkarz Aleksander Śluka. Napastnik Barcelony Robert Lewandowski, który zdobył tytuł króla strzelców ligi hiszpańskiej w 2023 roku, nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, co w Polsce uznano za duże zaskoczenie.

READ  Langman wraca do Srebrnych Paproci, aby pomóc w pogoni za chwałą w Pucharze Świata