Iga Świątek pokonuje Zheng Qinwen i ustawia Coco Gauffa przeciwko San Diego Open QFs

Ani |
aktualizacja:
14 października 2022 10:42 IST

San Diego [US]14 października (ANI): Top rozstawiona Iga Świątek otworzyła kampanię San Diego Open 6-4, 4-6, 6-1 na 28. miejscu Zheng Qinwen.
Gwiazda nr 8 w Polsce zmierzy się w piątek z Coco Gauff w ćwierćfinale.
W swoim pierwszym meczu od finału w Ostrawie Świątek przetrwała zarówno deszczowe warunki, jak i trudny mecz Zheng, zdobywając 61. zwycięstwo w tym roku. San Diego będzie jej dwunastą ćwierćfinalistką sezonu, co jest również liderem.

Dzięki mocnej grze podstawowej, chłonięciu szybkiego tempa Zhenga i kunsztowi, który pozwolił stworzyć przestrzeń na boisku, Świątek wygrał pierwszego seta. Zheng wygrał drugiego seta, remisując mecz jednym setem.
Przy 1-0 w trzecim secie Zheng miała punkt zatrzymania, ale Świątek uratował ją tylko jednym trafieniem w meczu. Aby objąć prowadzenie 2:1, Świątek nadal trzymał się i po raz pierwszy od pierwszego seta złamał Zhenga. Świątek znów się załamał, gdy zdobyła przewagę i przejęła wysyłkę, by zapewnić sobie zwycięstwo.
„Qinwen, ma inny styl gry, ponieważ gra z rotacją górną z forhendu, a piłka leci naprawdę wysoko. Musiałem więc dostosować się do tego dnia. Ale ogólnie rzecz biorąc, pierwsze mecze każdego turnieju polegają na dostosowaniu się do warunków, w których tu i WTA.com ruszają O Świątku mówiąc.
Z drugiej strony Gauff stoczył ciężką walkę z Biancą Andreescu, wracając po załamaniu w trzecim secie, wygrywając 6-4, 4-6, 6-3. (Ani)

READ  NFL 2022: Kruki optymistycznie patrzą w przyszłość, Port Adelaide pokonuje Adelaide