Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Josh Jr. wygrywa Nową Zelandię, wybierając Finna przed Andym Maloneyem

Matt Brown rozmawia z marynarzami Andym Maloneyem i Joshem Jr. w oczekiwaniu na decyzję, który z nich zostanie marynarzem fińskiej klasy w Tokio, a kto przejmie stanowisko trenera.

Josh Junior wie, jak ważne jest, aby został wybrany na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w kategorii Finów.

31-latek został wybrany przez swojego bliskiego przyjaciela i partnera trenerskiego Andy’ego Maloneya na jedyną nowozelandzką pozycję na łodzi wagi ciężkiej. Junior otrzymał nominację za swoje niezmiennie wysokie wyniki na Summit Events.

W 2019 roku Junior stał się pierwszym Kiwi, który wygrał Złoty Puchar Finlandii (Mistrzostwa Świata) od czasu jego wprowadzenia w 1956 roku, a po tym wyniku zdobył brąz na tegorocznym Fińskim Złotym Pucharze w Portugalii.

Maloney zdobył tytuł mistrza świata w Portugalii, nie tylko demonstrując głębię fińskiego żeglarstwa w tym kraju, ale także podkreślając sukces wspólnego podejścia do kampanii. Maloney obejmie teraz stanowisko trenera juniorów olimpijskich.

Junior zajął siódme miejsce w Finnie na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 i udaje się do Tokio, przekonany o swoich szansach na podium.

„Czuję się dumny i podekscytowany możliwością reprezentowania Nowej Zelandii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio” – powiedział.

„Bycie częścią zespołu jest wyjątkowe i nie mogę się doczekać, kiedy tam dotrę i spróbuję zdobyć złoty medal dla Nowej Zelandii.

„Andy i ja przygotowujemy się do tych meczów już od dawna. Współpracowaliśmy blisko i zawsze trudno było określić, kto będzie reprezentował Nową Zelandię na igrzyskach olimpijskich. Jestem teraz niesamowicie szczęśliwy, że jestem trenerem obecnego mistrza świata mnie, ale na pewno czuję to w tym samym czasie. ”.

„Rio było dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Mimo że wynik był trudny, nauczył nas wielu tego, co stworzyliśmy w tej kampanii. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z Andym, gdy nie możemy się doczekać Tokio”.

Josh Junior podczas Finn Golden Cup 2019.Foto / Photosport
Josh Junior podczas Finn Golden Cup 2019.Foto / Photosport

READ  Kiwi, ukochana łyżwiarka figurowa, Zoe Sadoski-Synott, wygrywa Lonsdale Trophy

Maloney był filozofem, jeśli chodzi o przegapienie szansy, zwłaszcza że przegapił miejsce w drużynie olimpijskiej w Rio dla Sama Misha w laserach, ale całkowicie poparł tę decyzję.

– To dla mnie mieszane uczucia – powiedział. „Oczywiście jestem rozczarowany, że nie startuję w Tokio, ale mogę być zadowolony z moich postępów w Finn podczas igrzysk olimpijskich. Dzięki Joshowi i naszym trenerom mogę wycofać się z Finna jako mistrz świata, co jest bardzo fajne .

„Josh przeszedł niesamowicie dobrze naszą serię selekcyjną, wygrywając Mistrzostwa Świata 2019, a następnie podążając za nimi gdzie indziej na podium w tym roku. Jest szybki i ściga się naprawdę dobrze, więc nie mogę się doczekać, aż będę go popychał przez następne dwa miesiące i wspierać go w tych końcowych etapach. „Z kampanii”.

Wybór juniorów Drużyna żeglarska z Nowej Zelandii nadal rywalizuje w Enishoma, miejscu żeglarskim na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Dołączyli do niego Peter Burling, Blair Tuck (49), Alex Maloney, Molly Meek (49erFX), Sam Mish (laser), Paul Snow Hansen, Dan Wilcox (470 mężczyzn), Mika Wilkinson i Erica Dawson (Nacra 17).

Ian Stewart, menadżer żeglarski o wysokich osiągach z Nowej Zelandii, powiedział, że wybór Juniora to kolejny kamień milowy dla zespołu żeglarskiego, ponieważ igrzyska rozpoczną się za niecałe dwa miesiące.

„Jesteśmy podekscytowani JJ, ale zdecydowanie czujemy Andy” – powiedział Stewart. „Szkoda, że ​​obaj nie mogą stanąć na starcie, ponieważ wyznaczyli nowy poziom dla wspólnej pracy żeglarzy z Nowej Zelandii. Posiadanie ich obu w Japonii jest prawdziwą siłą zespołu.

„Biorąc pod uwagę niewiadome i dodatkową presję związaną z igrzyskami olimpijskimi, wspaniale jest mieć doświadczony zespół”.

Prezes NZOC, Kereyn Smith, przekazała gratulacje Juniorowi i Maloneyowi.

„Ci dwaj gracze mieli za sobą świetne kampanie i cieszymy się, że dołączyliśmy do nas w Tokio” – powiedział Smith.

READ  Taurua chce, aby siatkówka Trans-Tasman wróciła do poziomu ANZ Premier League

„To prawdziwy dowód głębi talentu, jaki rozwinęła się w Yachting New Zealand i nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy Juniora w akcji za dwa miesiące”.

Dzięki selekcji juniorów łączna liczba sportowców wybranych do drużyny z Nowej Zelandii wynosi 49.

Dynamiczny sportowiec

Josh Jr. wraca do Finna po kolejny medal olimpijski po tym, jak zajął siódme miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio w 2016 roku.

Tym razem zrobi to jako dwukrotny zdobywca Pucharu Ameryki i jeden z najlepszych żeglarzy na świecie w łodzi wagi ciężkiej, po tym jak w 2019 roku został pierwszym Kiwi, który wygrał Złoty Puchar Finlandii (Mistrzostwa Świata) i poszedł dalej. z brązem w tegorocznym Złotym Pucharze Finlandii w Portugalii.

31-latek bardzo blisko współpracował z Andym Maloneyem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, a podejście to wyraźnie przyniosło korzyści, zwłaszcza gdy Maloney zdobył tytuł mistrza świata w 2021 roku. Maloney pojedzie do Tokio jako trener młodzieży.

Początkowy tor Juniora był w laserze, wspinając się na drugie miejsce w światowych rankingach, ale nie miał wyboru na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku i wkrótce zmienił się w łódź wagi ciężkiej. Dokonał udanej zmiany i wylądował w selekcji na Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016.

Junior dorastał w Wellington i zaczął żeglować w słońcu ze swoim ojcem w wieku pięciu lat, zanim przeniósł się do Optimist, następnie klasy P i 420, zanim znalazł stopy w laserach.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *