Ika Zwiadek i Hubert Hurcox prowadzą Polskę do pierwszego zwycięstwa w Pucharze Ligi Angielskiej. | Turniej ATP

Ika Zwiadek i Hubert Hurcox prowadzą Polskę do pierwszego zwycięstwa w Pucharze Ligi Angielskiej.  |  Turniej ATP

Raport z zawodów

Hurkacz i Świątek prowadzą Polskę do otwarcia zwycięstwa w Perth

Najlepszy rozstawiony wygrał z Brazylią

30 grudnia 2023 r

Colin Murthy/AFP za pośrednictwem Getty Images

Hubert Hurcox wystąpił w sobotę w Perth.
Przez personel ATP/WTA

Polska z czołówką United Cup robi postępy.

W sobotni wieczór Hubert Hurcox poprowadził swój kraj na prowadzenie 2:0 z Brazylią w Perth, pokonując Thiago Seybotha Wilde'a 6:7(4), 6:2, 6:3 w dwie godziny i 24 minuty.

Wcześniej Ika Świątek w pierwszym meczu sezonu 2024 wyprowadziła Polskę na prowadzenie 1:0, pokonując Beatriz Haddad Mia 6:2, 6:2. Po zwycięstwach w grze pojedynczej Świątek i Hurkocs wrócili na kort, aby zapewnić Polsce zwycięstwo 3:0 w grupie A, pokonując 6:4, 6:3 w grze mieszanej nad Haddadem Mią i Marcelo Melo.

Hurcox nie była w najlepszej formie niezależnie od serwisu w meczu przeciwko Sayboth Wild, zdobywając 75 procent (39/52) punktów za pierwszy serwis w meczu. Jednak świat nr. Rozstawiony z numerem dziewiątym odnalazł dobrą głębię, powracając w kluczowych momentach, zdobywając pięć przełamań serwisu na rzecz zwycięstwa.

Hurcox, który w 2023 roku zdobył tytuły mistrza Marsylii i Szanghaju, w zeszłym sezonie osiągnął bilans 26-6 z graczami spoza pierwszej pięćdziesiątki rankingu Pepperstone ATP. Kiedy w poniedziałek Alejandro Davidovic zmierzy się z Foginą, będzie wydawało się, że w nowym sezonie pozostanie niepokonany.

Numer 1 na świecie Świtek rozpoczął sezon 2024 od zwycięstwa nad Hadad Mią z numerem 11 na świecie.

Sobotni mecz był nie tylko rewanżem za zeszłoroczny półfinał French Open, ale także przyniósł dwie dłuższe passy zwycięstw przeciwko sobie. Świątek i Haddad Maia zakończyli sezon 2023 bez porażki. Świątek wygrała 11 z rzędu, wygrywając China Open i finały WTA, kończąc rok na pierwszym miejscu. Haddad Mia zdobyła tytuł WTA Elite Trophy Zhuhai i przedłużyła swoją passę do siedmiu, pokonując Sarę Soripes Dormo w pierwszym dniu. Puchar Zjednoczonego.

READ  Upamiętnienie getta warszawskiego stara się wyjść poza politykę po Holokauście

W trzecim spotkaniu w karierze Świtek od początku przejął kontrolę i nigdy nie odpuścił. Haddad Mia zaserwował na otwarcie meczu, po czym Svitek rozegrał pięć gemów z rzędu, wywierając nieustanną presję na boisku, aby zamknąć seta po dwóch gemach.

Hadad Mia zwiększyła swoją agresję w drugim secie i zdobyła pierwsze trzy break pointy meczu. Jednak Światek nie pozwolił im wszystkim wyjść na prowadzenie 4:1. Brazylijczyk w końcu przełamał serwis po uderzeniu bekhendu w odpowiednim momencie i zmniejszył przewagę do 4:2. Światek odpowiedział zdobywając 8 z kolejnych 10 punktów i przypieczętował zwycięstwo po godzinie i 18 minutach.

Następnie Świadek i Hurkocs wygrali mecz debla mieszanego z Polakami Haddadem Mią i Marcelo Melo 6:4, 6:3 w Perth. Obaj mają obecnie bilans 3:0 w meczach deblowych United Cup, a Polska dotrze do półfinału w 2023 roku.

Zwycięstwa w Polsce i Hiszpanii w poniedziałek zapewnią awans do ćwierćfinału. Brazylia zakończyła rozgrywki w Grupie A bilansem 0:2 po porażce z Hiszpanią w pierwszym piątkowym meczu.