Ikony pomagają kościołowi zachęcać do modlitwy za Ukrainę | Wiadomości, sport, praca

Małe przypomnienie – Liderzy Kościoła Episkopalnego św. Tomasza w Wurton zaplanowali dystrybucję drewnianych jajek z obkurczonymi wzorami inspirowanymi polsko-ukraińskimi pisankami Pysanka, podczas mszy w Niedzielę Wielkanocną, jako przypomnienie o modlitwie za ludność balijską. rozdarta Ukraina. Flagi i sztandary w barwach narodowych są również wywieszone na zewnątrz kościoła. — Wniesione

WERTON – Członkowie Kościoła Episkopalnego św. Tomasza używają symboli Ukrainy, aby zachęcić do modlitwy za ludność rozdartego wojną kraju.

Oprócz umieszczania flag i banerów w narodowych barwach błękitu i złota, goście będą wręczać zwiedzającym drewniane pisanki z zawiniętymi wzorami inspirowanymi misterną grafiką znalezioną na polsko-ukraińskich pisankach, znanych jako Pysanki.

Nazwa pochodzi od słowa oznaczającego pisanie lub grawerowanie, ponieważ pióro służyło do nakładania wosku na prawdziwe jajka, które tradycyjnie barwiono pigmentami z roślin lub warzyw.

Wendy Speer, naczelna strażniczka Kościoła, powiedziała, że ​​szuka czegoś, co zachęciłoby do modlitwy za Ukrainę, gdy biali byli w niebezpieczeństwie.

Speer powiedział, że Kościół niedawno przekazał darowiznę dla dotkniętych wojną Ukraińców na Episcopal Relief and Development, międzynarodowy program, który pomaga ludziom dotkniętym ubóstwem, głodem, katastrofami i chorobami.

Zauważyła, że ​​ten wysiłek jest jednym z wielu wysiłków podejmowanych przez kościoły wewnątrz i na zewnątrz Kościoła Episkopalnego, w tym koncert zorganizowany przez Kościół Episkopalny św. Mateusza w Wheeling.

Kościół znajduje się przy Three Springs Drive 300, a w kościele odbędzie się msza wielkanocna o 9 rano.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejREAD  Silver Ferns pokonał Anglię, aby zacząć wygrywać Puchar Tiny Jamison

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top