Indie świętują oszałamiające zwycięstwo nad Anglią na stadionie Lords

Podczas hucznej celebracji Muhammad Siraj usunął kikut, który właśnie wyskrzeczał, i biegał po polu z radością w domu krykieta.

Virat Kohli, zwycięski kapitan, był tak samo ożywiony, jak uderzał w powietrze i wymachiwał pięściami w tańcu zwycięstwa.

Energiczny zespół Indii z pewnością cieszył się tym rzadkim zwycięstwem w Lords.

W ekscytujący i bardzo wymagający 5 dzień, naznaczony kilkoma starciami słownymi między graczami, Hindusi pokonali Anglię za 120 w mniej niż dwie sesje, aby wygrać drugi test 151 razy w poniedziałek i awansować 1:0 w meczu pięciu serii.

Hindus Muhammad Siraj (R) świętował zdobycie bramki dla Jamesa Andersona, gdy Indie wygrały swój drugi test w Lords.

Dotacja Alistaira/AFP

Hindus Muhammad Siraj (R) świętował zdobycie bramki dla Jamesa Andersona, gdy Indie wygrały swój drugi test w Lords.

Czytaj więcej:
* Anglia vs Indie: James Anderson zabiera gospodarzy z powrotem do drugiego testu z pięcioma dodatkowymi bramkami
* Anglia na krawędzi ciężkiej porażki w drugim teście Indii po turniejach Ravichandrana Ashwina
* Kapitan Anglii Joe Root sprawia, że ​​Indie trudzą się przez stulecie pierwszego dnia swojego 100. testu

„Napięcie na boisku naprawdę nam pomogło” – powiedział Kohli z uśmiechem.

Rzeczywiście, mógł to być mecz testowy w Bombaju, tak jak indyjscy kibice w tłumie około 26 000 osób pchali swój zespół podczas kolejnego krachu w Anglii, zachęceni historyczną porażką pierwszej klasy.

Set 272, aby wygrać w 60 meczach po ogłoszeniu z Indii przy 298-8 Zaraz po lunchu Anglia nigdy nie zamierzała gonić tego zwycięstwa, ale beznadziejnie spisała się w jego obronie.

Obaj otwieracze, Rory Burns i Dom Sibley, zostali wyeliminowani z meczu – po raz pierwszy Anglia miała miejsce u siebie w 143 latach krykieta testowego – podczas gdy Jonny Bairstow i kapitan Joe Root, ceniony bramka, wypadli na zewnątrz po obu stronach Shay .

Mohamed Siraj (drugi od lewej) gratuluje swoim kolegom z drużyny po wygraniu akcji Anglika Jose Butlera.

Dotacja Alistaira/AFP

Mohamed Siraj (drugi od lewej) gratuluje swoim kolegom z drużyny po wygraniu akcji Anglika Jose Butlera.

Następnie Sam Curran doznał zakłopotania, gdy został pierwszym graczem, który poddał parę królewską – dwie złote kaczki – w tym samym meczu testowym w Lords.

READ  Jastrzębie pokonali Czarodziejów w swoim ostatnim meczu u siebie w sezonie zasadniczym | Sporty

Gus Butler ograniczył swój naturalny instynkt ofensywny, by poprowadzić 96-piłkę 25-backiem, wspomagany przez upartego 35-bilowego trafienia Olly’ego Robinsona.

Para była razem 12 razy, Anglia musiała przetrwać ostatnie 10, ale wyrzucenie Robinsona – uwięzionego przez piłkę wolniejszą niż Gaspreet Pomerah – było początkiem końca.

Ole Robinson z Anglii świętuje wysłanie Rishabha Panta na boisko do krykieta Lord's Cricket Ground.

Mike Hewitt/Getty Images

Ole Robinson z Anglii świętuje wysłanie Rishabha Panta na boisko do krykieta Lord’s Cricket Ground.

Następnym razem Siraj zwabił Nicka za Butlera, aby zakończyć swoje dwuipółgodzinne czuwanie, a Jimmy Anderson był ostatnim, który wyszedł z trzema czystymi piłkami później, podczas gdy Siraj strzelił 4-32. Anglia spadła do 52 uderzeń, a po półgodzinnej grze w ciężkiej porannej sesji uniknęła potencjalnej porażki, a Indie świętowały trzecie zwycięstwo testowe na boisku do krykieta.

„Kiedy dotarliśmy na szczyt, tłum stał za nami i byliśmy podekscytowani wsparciem. Nakarmiliśmy tę energię” – powiedział Kohli. „To spóźnione obchody Dnia Niepodległości. To najlepsze uczucie, jakie możemy dać Hindusom tutaj i ponownie w Indiach”.

Wcześniej Mohamed Elshami i Boumera zdobyli 89 niepokonanych rzutów z dziewiątej bramki, aby sfrustrować Anglię, która zredukowała Indie do 209-8 i liczyła na wygraną poniżej 200 punktów.

Odwołujący się w latach 181-6, Rishabh Pant (22) i Ishant Sharma (16) zostali wyparci przez Robinsona w Indiach, tworząc Pomrah w środku wraz z Shami. Ich agresywne i błyskotliwe strzały odsunęły mecz od Anglii, której taktyka i pozycja na boisku zostały zakwestionowane, gdy ich system stał się trudny.

„Pod tym względem wiele spada mi na ramię” – powiedział Root. „Gra mogłaby wyglądać zupełnie inaczej w porze lunchu, gdybym zarządzała sprawami trochę inaczej i wyciągnęłabym wnioski z tego doświadczenia i upewniłabym się, że w podobnych sytuacjach lepiej sobie z tym poradzę”.

Virat Kohli świętuje po tym, jak Hindus Muhammad Siraj przejął udziały w Anglii Gusa Butlera.

Dotacja Alistaira/AFP

Virat Kohli świętuje po tym, jak Hindus Muhammad Siraj przejął udziały w Anglii Gusa Butlera.

Słowne starcia między Pomerą a niektórymi graczami z Anglii – w szczególności Markiem Woodem, który próbował zmiażdżyć swojego kolegi rozrusznika serca, Gusa Butlera, dodały pikanterii tej okazji i zrobiły wrażenie na Kohli z balkonu skrzydła.

READ  TJ Perenara jest kontuzjowany w wyścigu z czasem, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata

Anglia zgubiła się, gdy przybył Bumrah, celując w niego szorstkimi przedmiotami, najwyraźniej w odpowiedzi na agresywny stosunek Bumraha do Andersona w sobotni wieczór. Bumrah wymagał dwóch obowiązkowych testów na wstrząsy mózgu po dwukrotnym uderzeniu w hełm.

Shami podniósł swoje drugie półwiecze dopiero w 53 testach z masywną czwórką i szóstką w kolejnych piłkach przed obiadem, a miał 56 lat, gdy Kohli ogłosił krótko po tym, jak gracze wyszli do drugiej rundy. Pomera była niepokonana w wieku 34 lat.

Żaden z zawodników nie przeszedł wcześniej 10 razy w tej serii i po raz kolejny zostali oklaskiwani na skrzydle przez Team India.

„Wiemy, jak bezcenne są te ćwiczenia i udowodniły to dzisiaj” – powiedział Kohli.

Pierwszy test przeprowadzono na Trent Bridge. Trzeci mecz z serii rozpocznie się 25 sierpnia w Leeds.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *