Inicjatywa wprowadzająca nowe tematy, aby pomóc innym w znalezieniu nowej pracy

Inicjatywa wprowadzająca nowe tematy, aby pomóc innym w znalezieniu nowej pracy
Nica Wood wyszła z organizacji charytatywnej w Dunedin z kilkoma nowymi ubraniami i pewnością siebie niezbędną do wejścia na rynek pracy.

Pani Woods była pierwszą klientką Success Suits You, butiku modowego oferującego wysokiej jakości odzież, która pomaga przygotować ludzi do rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie do pracy.

Usługa, która została uruchomiona 18 miesięcy temu, początkowo powoli zyskiwała na popularności, powiedziała założycielka Deb Sutton.

Ale teraz wymyka się podczas przerwy na lunch, aby pomóc ludziom ubierać się w podarowane ubrania robocze na nadchodzące rozmowy kwalifikacyjne.

Pani Wood oświadczyła, że ​​skierowano ją do placówki po tym, jak przeżyła okres bezrobocia, samotnie wychowując dzieci i otrzymując zasiłek.

„Przymierzałam wiele ubrań. Nawet gdy przymierzałam, pukali do drzwi i mówili, że mam dla ciebie więcej” – zaśmiał się Wood.

Dzięki usłudze dostała pracę na uniwersytecie w Otago.

„Wyszłam z kilkoma ubraniami i torebką, których nadal noszę na co dzień w pracy” – powiedziała.

Pani Sutton stwierdziła, że ​​noszenie odpowiedniego stroju biznesowego ma pozytywne skutki psychologiczne i dodaje pewności siebie potrzebnej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

„Widzieć można, jak ludzie mają opuszczone ramiona, podniesione głowy i wychodzą z szatni rozpromienieni”.

Oprócz zapewnienia wysokiej klasy odzieży, pomogli także w przeszkoleniu podczas rozmów kwalifikacyjnych i pisania CV.

Na pomysł tej usługi wpadła, pracując w Work and Income, i zauważyła, że ​​klienci przychodzili bez odpowiedniego ubrania na rozmowę o pracę lub rozmowę kwalifikacyjną.

Chociaż Program Pracy i Dochodów zapewniał dotację na odzież, istniały ograniczenia dotyczące jej wydawania, a ludzie nie zawsze wiedzieli, co muszą kupić, aby dostać się do pracy.

Usługa działa w oparciu o otrzymywanie poleceń od innych agencji.

Podczas gdy Dress for Success, globalna organizacja o podobnej strukturze, skierowana była wyłącznie do kobiet, Success Suits You była skierowana wyłącznie do kobiet.

READ  „Jedyny w swoim rodzaju”: aktorka Emmerdale i Coronation Street Meg Johnson umiera w wieku 86 lat po rozwinięciu się demencji

„Nasza baza klientów składa się w około 40% z mężczyzn”.

W wynajętym pokoju przy Stafford Street wolontariusze przeszukali wieszaki z podarowaną odzieżą, aby znaleźć dla osoby poszukującej pracy coś odpowiedniego i wygodnego, co mogłaby przymierzyć i zabrać do domu.

„Wiele przekazanych przez nas ubrań zostało nam przekazanych [are from] „Elita społeczeństwa Dunedin. Niektóre z męskich garniturów, które posiadamy, nadal noszą ich markę”.

Wolontariuszka Vicky Renalson przywołała niektóre z darowanych marek projektantów, wymieniając najlepszych nowozelandzkich projektantów Trellis Cooper, Kate Sylvester i Karen Walker.

„Wszystkie ubrania były piękne, świetne ubrania – mieliśmy dużo szczęścia” – powiedziała.

Opisała wejście do drzwi sukcesu, które Ci odpowiadają, jako wejście do „przestrzeni, która sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy”.

„Praca z młodymi ludźmi i osobami, które przeżyły ciężkie chwile, daje satysfakcję” – powiedziała.

Kryzys kosztów życia doprowadził do tego, że coraz częściej pomagają one osobom starszym, które zostały zmuszone do powrotu do pracy, ponieważ nie było ich stać na opłacenie rachunków.

Pani Sutton opisała tę inicjatywę jako „projekt pełen miłości i pasji”, któremu poświęcała wieczory i weekendy.

Jej celem było znalezienie wystarczającej opieki, aby mogli zatrudnić koordynatora na pół etatu do pomocy w prowadzeniu usługi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *