Interaktywne: zapoznaj się z kluczowymi obietnicami politycznymi partii przed dniem wyborów

Interaktywne: zapoznaj się z kluczowymi obietnicami politycznymi partii przed dniem wyborów

Już tylko 11 dni pozostało do wyborów i rozpoczęcia wczesnego głosowania,… Ogłaszać Stworzyliśmy interaktywny program umożliwiający poznanie kluczowych polityk sześciu najważniejszych partii politycznych biorących udział w głosowaniu.

Zawiera obietnice polityczne Partii Pracy, Partii Narodowej, Te Pati Maori, New Zealand First i Partii Pracy w pięciu obszarach: edukacja, transport, zmiana klimatu, rozwój społeczny, prawo i porządek oraz zdrowie.

Każda sekcja sekcji interaktywnej zawiera łącze do bardziej szczegółowego omówienia tematu OgłaszaćDziennikarze i specjaliści polityczni.

Kliknij temat na pasku menu i przewiń w dół, aby porównać zasady partii.

Głosowanie trwa od teraz do dnia wyborów – 14 października. Każdy uprawniony do głosowania może to zrobić w jednym z ponad 400 lokali wyborczych na terenie całego kraju. the Ogłaszać Stworzył także interaktywną mapę pokazującą lokalizacje głosowania w Twojej okolicy, elektorat powszechny i ​​granice Maorysów – kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do mapy.

Jeśli nie jesteś zarejestrowany lub chcesz zaktualizować dane rejestracyjne, podczas głosowania będziesz musiał wypełnić dodatkowy formularz.

the Ogłaszać Seria ankiet wykorzystuje dane z sondaży, w tym badania Newshub Reid Research i 1News Verian Polls, do symulacji wyników wyborów w celu określenia prawdopodobieństwa różnych scenariuszy. Wyniki odnoszą się do tego, czy w momencie sporządzania analizy odbyły się wybory.

Analiza z 28 września wykazała, że ​​w sondażach opinii publicznej spadły pozycje National i Act. Sondaż pokazał, że mają jedynie 39,9 proc. szans na utworzenie rządu bez wsparcia innych partii, a odsetek ten spadł do niecałych 50 proc. w porównaniu z ostatnim sondażem.

Prawdopodobieństwo to wzrasta do 99,7 procent, jeśli dodamy do tego New Zealand First.

Partia Pracy miała bardzo małe szanse na przekroczenie granicy. Sondaż wyjściowy dał Partii Pracy, Zieloni i Te Pati Māori zerowe procentowe szanse na utworzenie rządu, jeśli wybory odbędą się w weekend 30 września, wzrastając nieznacznie do 0,1 procent w faktycznej dacie wyborów.

READ  Kraje, które nadal wymagają testów przed wyjazdem i kwarantanny dla podróżnych

Sondaż wykazał, że Partia Narodowa otrzymała 36,1%, Partia Pracy 27,2%, Partia Zielonych 12,2%, Partia Prawa 11%, Pierwsza Partia Nowej Zelandii 5,2%, a Partia Te Pati Māori 2,8%. procent I najlepsza partia. O 2,1 proc.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *