Interesujące miejsca epidemii Covid 19 Omicron: centrum handlowe Westfield, siłownie i potencjalnie lotnisko

Jak Omicron mógł zlikwidować Deltę, branża muzyczna woła o wsparcie i wciąż rośnie inflacja w najnowszych nagłówkach New Zealand Herald. Wideo / Herold NZ

OMICRON NAJNOWSZE:
* Interesujące miejsca: terminal krajowy lotniska w Auckland odwiedzony przez przypadek Covid
* „Pełzający autorytaryzm”: kolumna Seymour w Wielkiej Brytanii mówi, że NZ jest teraz „królestwem pustelniczym”
* Rozmowa z kobietą stojącą za wirusowym wideo atakującym Jacindę Ardern
* Urzędnicy ds. edukacji ostrzegają, że wyjątki masek są „nadużywane” przez rodziców
* Matthew Hooton: Koła odpadają od rządowej maszyny wirującej
* Utrata „małej liczby” nieszczepionych policji Northland może mieć „oczywisty wpływ”

Lot z Auckland do Nelson jest jednym z kilku nowych miejsc narażenia na bliski kontakt firmy Omicron, ogłoszonych dziś wieczorem przez Ministerstwo Zdrowia.

Każdy, kto leci 16 stycznia w locie NZ5077 z Auckland do Nelson, ma teraz bliski kontakt z przypadkiem Omicron i powinien natychmiast przejść test i odizolować się. Lot trwał od 14:05 do 15:35 tego dnia.

Wydarzenie Polo in the Bay Mount Maunganui w sobotę 22 jest teraz również miejscem bliskiego kontaktu dla klientów, którzy weszli do strefy wstępu ogólnego i baru polo w godzinach od 14.00 do 16.00.

Impreza polo nie została jeszcze określona jako ekspozycja firmy Omicron, ale wzięły w niej udział setki osób.

Kolejne prywatne wydarzenie w Mahatma Gandhi Center Eden Terrace zostało również dodane jako bliski kontakt firmy Omicron w sobotę 22 stycznia od 16:00 do 23:00.

Lot NZ5771 z Napier do Christchurch w dniu 24 stycznia od 6:25 do 8 rano jest również miejscem bliskiego kontaktu z Covid – ale nie został jeszcze określony jako Omicron.

Prywatne wydarzenie w Hamilton Gardens Pavilion 23 stycznia między 19:00 a 23:00 jest również miejscem bliskiego kontaktu firmy Omicron.

Każdy, kto był na powyższych stronach, powinien natychmiast wykonać test i odizolować się.

Lotnisko Queenstown zostało również zidentyfikowane jako miejsce narażenia Omicron – ale jeszcze nie ma bliskiego kontaktu. Każdy tam w sobotę 22 stycznia między 14:15 a 15:00 powinien samodzielnie monitorować objawy.

16.00 aktualizacja

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś po południu wiele nowych interesujących lokalizacji Omicron w Auckland i Tauranga, w tym kilka sal gimnastycznych i centrum handlowe.

Miejsce bliskiego kontaktu z Omicronem zostało również zidentyfikowane podczas prywatnej imprezy w Centrum Różnorodności Stowarzyszenia Indian Manukau w Papatoetoe w piątek, 21 stycznia, między 19:00 a 22:00.

CityFitness Fraser Cove w Tauranga jest również miejscem bliskiego kontaktu firmy Omicron w poniedziałek 24 stycznia między 10:00 a 12:00 oraz we wtorek 25 stycznia między 10:00 a 12:00.

Loty NZ5084 z Nelson do Auckland 18 stycznia oraz lot NZ8087 z Auckland do Nelson 23 stycznia i również zostały zidentyfikowane jako miejsca bliskiego kontaktu – ale nie mają związku z przypadkiem Omicron.

READ  Jej prawnicy powiedzieli, że nie można znaleźć protestującego przeciwko wojnie, który rozbił rosyjską telewizję

Miejsce narażenia na bliski kontakt w strefie gastronomicznej w terminalu krajowym lotniska w Auckland zostało również zidentyfikowane w poniedziałek 24 stycznia między 14:40 a 15:00.

Wszystkim narażonym na kontakt z powyższymi lokalizacjami zaleca się natychmiastowe wykonanie testu i samoizolację.

Interesujące lokalizacje firmy Omicron

Wszystkie wymienione poniżej nowe witryny firmy Omicron nie są bliskimi kontaktami, a Ministerstwo Zdrowia zaleca monitorowanie objawów 10 dni po każdej ekspozycji i wykonanie testu, jeśli je wykryjesz.

Foodcourt w Westfield Albany jest miejscem ekspozycji powiązanym ze sprawą firmy Omicron w środę 19 stycznia między 11:00 a 18:00 oraz w czwartek 20 stycznia między 11:00 a 20:00.

Mitre 10 Mega w Mt Wellington jest również miejscem ekspozycji firmy Omicron 15 stycznia między 10 a 18, 17 stycznia między 10 a 18, 18 stycznia między 8:20 a 19:00 i 19 stycznia między 7:30 a 12:30.

Fresho Mount Roskill jest miejscem ekspozycji firmy Omicron w dniu 21 stycznia między 12:00 a 18:00 oraz 22 stycznia między 8 a 12.

True Woman’s Fitness & Wellbeing Papatoetoe to strona z ekspozycją firmy Omicron 23 stycznia między 12.30 a 13.45 oraz 24 stycznia między 6.15 a 7.15.

Satya Chai Lounge Sandringham to miejsce ekspozycji firmy Omicron w niedzielę 23 stycznia między 14:30 a 16:00.

Lotnisko w Auckland

Regionalne i krajowe terminale lotniska w Auckland również zostały wymienione po południu jako lokalizacje, w których nie ma bliskiego kontaktu i które nie należą do sieci Omicron.

Jeśli byłeś w regionalnym terminalu przylotów na lotnisku w Auckland we wtorek 18 stycznia między 19:30 a 19:45, powinieneś sam monitorować objawy.

Jeśli byłeś w AirGo Convenience na krajowym lotnisku w Auckland w dniu
W sobotę 22 stycznia między 17:00 a 17:30 należy również samodzielnie monitorować objawy.

Dziś rano nowe interesujące lokalizacje firmy Omicron

Krispy Kreme na Ronwood Ave w Manukau, South Auckland, odwiedziła osoba z Covidem w niedzielne popołudnie.

Podejrzany przypadek Omicron przeszedł przez drive-thru.

Zidentyfikowano również inne prywatne wydarzenie: Centrum Mahatmy Gandhiego na New North Rd w Eden Terrace.

Impreza odbyła się w sobotę 22 stycznia w godzinach 16.00-23.00.

Wydarzenie prywatne zostało określone jako „wysokie ryzyko”. Ci, którzy uczestniczyli, są wzywani do natychmiastowej izolacji i poddania się testom na Covid-19.

Ludzie tam również będą musieli ponownie przejść testy piątego dnia po wystawieniu.

„Dalsze wymagania dotyczące izolacji i testowania zostaną zapewnione przez zdrowie publiczne” – powiedziało Ministerstwo Zdrowia.

Trzecia lokalizacja to sklep z najlepszymi projektantami: Gucci Auckland na Queen St.

Zarażona osoba przebywała tam w niedzielę 23 stycznia przez około 15 minut. Dotknięty czas był między 13.44 a 14.00.

Osobom, które przeszły przez Krispy Kreme lub były w sklepie Gucci, nie zaleca się natychmiastowej samoizolacji – ale monitorowanie stanu zdrowia przez 10 dni po ekspozycji.

READ  Milenialsi pięknie przegrywają wojnę kulturową i wiemy o tym

Jeśli objawy zaczną się rozwijać, poddaj się testom i pozostań w domu, aż wróci negatywny wynik.

Trzy najnowsze lokalizacje to:

• Krispy Kreme Manukau (przejazd samochodowy): niedziela 23 stycznia, 14:30-14:45.
• Prywatne wydarzenie w Mahatma Gandhi Centre, Eden Terrace: sobota 22 stycznia, godzina 16:00-23:00.
• Gucci Auckland: niedziela 23 stycznia, 13.44-14.00.

Dzisiaj wcześniej cztery nowe interesujące lokalizacje w Auckland zostały ujawnione.

Oni są:

• Okulary przeciwsłoneczne w stylu Auckland Central: Queen St: niedziela 23 stycznia, od 13.30 do 13.40.
• Terminal krajowy na lotnisku w Auckland: poniedziałek 24 stycznia, od 15:00 do 16:00.
• Apteka Unichem Bairds, Otara: poniedziałek 24 stycznia, 21:45-23:00.
• Apteka ProHealth, Papatoetoe: poniedziałek 24 stycznia, 11.29-11.53.

Tymczasem kilkunastu koncertowiczów, którzy uczestniczyli w festiwalu muzycznym Soundsplash w Waikato w zeszły weekend, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covida, twierdzi zarażony nastolatek.

Eksperci obawiają się teraz, że popularny festiwal muzyczny, na którym od piątku do niedzieli zgromadziło się 8506 osób na obrzeżach Hamilton, ma zadatki na imprezę typu super-spreader, a nawet przyspieszył rozprzestrzenianie się Omicron w Nowej Zelandii.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że jeden z pięciu zainfekowanych mieszkańców Auckland, którzy wzięli udział w festiwalu, uzyskał pozytywny wynik testu na wysoce zaraźliwy wariant Omicron, a trzydniowe wydarzenie w Mystery Creek było teraz miejscem ekspozycji.

Do tej pory 68 osób zostało zidentyfikowanych jako osoby bliskie, ale oczekuje się, że liczba ta wzrośnie.

Dziś rano nastolatka o imieniu Emma powiedziała, że ​​z 30 w jej grupie przyjaciół, którzy uczestniczyli, 12 uzyskało pozytywny wynik testu na Covid.

„Zostałem przetestowany jako środek ostrożności, a kiedy mój wynik był pozytywny, powiedziałem wszystkim, aby się przetestowali” – powiedziała RNZ.

„Wtedy wszyscy zostali przetestowani i powoli wyniki wracały, a jeden na trzy był pozytywny”.

Emma powiedziała, że ​​niektórzy z jej przyjaciół, którzy uzyskali wynik pozytywny, będą mieli drugi test.

Nie wiadomo jeszcze, jaki wariant ma ona i pozostałe osoby, które uzyskały wynik pozytywny.

Emma przyznała, że ​​na festiwalu przestrzegano ścisłych środków bezpieczeństwa Covid.

Powiedziała jednak, że członkowie społeczeństwa nie wydają się „kłopotać” ze skanowaniem kodów aplikacji Covid Tracer znajdujących się w witrynie.

„To było dość surowe. Moje przepustki szczepionkowe zostały zeskanowane, musieliśmy być w pełni zaszczepieni. Cały personel nosił maski”.

Organizator festiwalu Brian Ruawai powiedział, że twórcy Soundsplash mieli na uwadze wszystkich uczestników, którzy teraz borykają się z rozwijającym się kryzysem zdrowotnym.

„Oczywiście martwimy się o dobro wszystkich” – powiedział Ruawai.

„Rozmawialiśmy z urzędnikami ds. zdrowia. Jest to kwestia zdrowia publicznego i zachęcamy wszystkich uczestników festiwalu, personel, dostawców i artystów do przestrzegania oficjalnych porad”.

Dyrektor gramatyki w Auckland, Tim O’Connor, powiedział, że rok szkolny powrócił na zaledwie trzy dni, kiedy podjął decyzję, że 120 uczniów, którzy wzięli udział w festiwalu Soundsplash, opuści klasę i zda test jako zabezpieczenie.

READ  COVID-19 Omicron: Nowy wariant ogarnia USA – teraz 73% nowych przypadków

Powiedział Timowi Dowerowi z Newstalk ZB, że ci, którzy byli na festiwalu, zostali poproszeni o opuszczenie centralnego kampusu w Auckland, poddanie się testom i uzyskanie negatywnego wyniku przed powrotem na zajęcia.

„Było całkiem prawdopodobne, że stanie się to interesującą lokalizacją, ale nie mogliśmy sobie pozwolić na czekanie do 10:30, kiedy ministerstwo ogłosiło to na swojej stronie internetowej” – powiedział O’Connor.

Powiedział, że nie stać ich na to, by mieć 120 chłopców w klasie w całej szkole i ryzykować, że tylko jeden będzie pozytywny i potencjalnie zmusi kampus do zamknięcia, tak jak rozpoczął się pierwszy semestr.

Powiedział, że chociaż ministerstwo powiedziało, że powinno prowadzić samokontrolę przez następne 10 dni, jako środek ostrożności szkoła poprosiła uczniów o powrót do klasy po negatywnym wyniku, powiedział.

Ważne było, aby szkoły działały szybko i były konserwatywne w swoim podejściu do Covid, powiedział O’Connor. I o wiele lepiej było, aby uczniowie byli nieobecni przez dwa dni w oczekiwaniu na wyniki testu, niż tracić duże grupy uczniów na kilka tygodni.

Bywalcy festiwalu na imprezie Mystery Creek, o której eksperci obawiają się, że mogą zmienić się w superrozrzutnik firmy Omicron.  Zdjęcie / Dostarczone
Bywalcy festiwalu na imprezie Mystery Creek, o której eksperci obawiają się, że mogą zmienić się w superrozrzutnik firmy Omicron. Zdjęcie / Dostarczone

O’Connor powiedział, że Ministerstwo Zdrowia nie doradzało mu w sytuacji, która dotknęła tak wielu uczniów w jego szkole.

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Canterbury, Arindam Basu, powiedział, że ludzie zgromadzeni na festiwalu krzyczeliby i śpiewali – działania, które uwolniłyby dużo wirusa do środowiska.

„Festiwale, zwłaszcza festiwale muzyczne i inne, to miejsca, w których określamy je jako wydarzenia super-rozprzestrzeniające się lub hiper-rozprzestrzeniające” – powiedział Basu w wywiadzie dla Newsstalk ZB.

„To najprawdopodobniej jest jedna z tych rzeczy”.

Profesor Michael Baker z University of Otago powiedział, że festiwal muzyczny Waikato może stać się wydarzeniem „super-rozprzestrzeniającym”, ale sprowadzało się to do tego, ilu zarażonych osób wzięło udział w festiwalu i ilu innych zarażonych.

„Omicron, biorąc pod uwagę, że jest bardzo zakaźny, może być potrzebna tylko jedna zakaźna osoba, która może zarazić dziesiątki innych ludzi, w zależności od tego, co robili.

„To wydarzenie mogło znacznie przyspieszyć start Omicron w Nowej Zelandii, gdyby ci ludzie ruszyli po całym kraju”.

Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) przewiduje, że epidemia Omicron w Nowej Zelandii może trwać około trzech miesięcy i osiągać szczytową liczbę 80 000 infekcji dziennie.

Na początku tego tygodnia minister zdrowia Andrew Little powiedział, że jest przekonany, że system opieki zdrowotnej poradzi sobie, pomimo przewidywań, że liczba dziennych przypadków może osiągnąć 5000 do 50 000.

Covid

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top