Inwazja na Ukrainę: amerykańskie sankcje wymierzone w córki prezydenta Rosji Władimira Putina

Biały Dom powiedział również, że Biden podpisuje dekret, który „zawiera zakaz nowych inwestycji w Rosji przez Amerykanów, gdziekolwiek się znajduje, co odizoluje Rosję od światowej gospodarki”. Urzędnicy powiedzieli, że obejmie to zakaz kapitału wysokiego ryzyka i fuzji.

Wysoki rangą urzędnik administracji powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone, w ramach skoordynowanej umowy z sojusznikami, „znacząco eskalują” wstrząs finansowy Rosji, odcinając ją od największych banków tego kraju.

„W rzeczywistości kraj pogrąża się w izolacji gospodarczej, finansowej i technologicznej” – powiedział urzędnik. „W tym tempie wrócisz do standardów życia w stylu sowieckim z lat 80-tych”.

W środę Departament Sprawiedliwości USA oskarżył rosyjskiego oligarchę Konstantina Małofiejewa o złamanie sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę.

Prokurator Merrick Garland powiedział, że władze zakłóciły również rodzaj złośliwej globalnej sieci komputerowej znanej jako „boty” kontrolowanej przez rosyjską agencję wywiadu wojskowego.

Chcąc zwiększyć presję na Putina, Stany Zjednoczone nakładają również wyczerpujące sankcje na to, co Biały Dom określił jako „główne rosyjskie przedsiębiorstwa państwowe”, które według niego zaszkodziłyby zdolności Kremla do finansowania jego działań wojennych.

Departament Skarbu USA wymieni te podmioty w czwartek, podał Biały Dom w oświadczeniu.

Rząd USA podjął działania w obliczu narastających oskarżeń Rosji o zbrodnie wojenne na Ukrainie.

Ponure obrazy emanujące z Buczy obejmują masowy grób i ciała ludzi rozstrzelanych z bliskiej odległości, co prowadzi do wezwania do zaostrzenia działań przeciwko Moskwie i międzynarodowego śledztwa.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział we wtorek, że zabójstwa były częścią zamierzonej rosyjskiej kampanii mającej na celu popełnienie okrucieństw.

Ani Blinken, ani Rosja nie dostarczyły dowodów na poparcie tych twierdzeń.

Wysoki urzędnik francuski powiedział, że Unia Europejska prawdopodobnie nałoży w środę nowe sankcje.

Reuters

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top