Irlandia za dobra dla Polski w eliminacjach do Euro

Celność Roisin Upton z rzutu karnego dała Irlandii zwycięstwo 3:0 nad Polską w decydującym dniu otwarcia, co dało jej szybki awans w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w hokeju na lodzie w Sport Ireland Complex.

Dziewczyna z Limerick zdobyła dwa gole, dodając zręczną bramkę Deirdre Duke w 19. minucie.

Irlandia jest liderem w grupie po pierwszym dniu po remisie 1:1 między Turcją a Czechami, dając im pole position w walce o bilet na przyszłe letnie Mistrzostwa Europy, kluczową trasę na drodze do Paryża 2024.

Pomimo ostatecznego wyniku i ogólnego nastroju pod kontrolą, trener Sean Dancer przyznał, że było to trudne spotkanie z drużyną, która znalazła się 14 miejsc poniżej Irlandii.

„Gramy w turnieju, w którym tak naprawdę nie rozumiemy przeciwników, więc jest dużo innowacji i trochę szachów w grze” – powiedział Dancer o wyzwaniu.

– Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, a oni byli lepsi w drugiej połowie. 2:0 nigdy nie byliśmy całkowicie bezpieczni, a oni wciąż mieli szanse. nieco wcześniej.

Niemniej jednak Irlandia zawsze była na miejscu. W pierwszej kwarcie Michelle Carey i Hannah McLoughlin wykonały świetne strzały po strzałach Marty Kucharskiej, a Katie Mullen zwiększyła szansę.

Wyszli na prowadzenie w 19. minucie, Duke Gayomhe skierował piłkę do Perdew, wyprzedzając Mullena.

Upton następnie zapewnił dodatkowe światło dzienne dzięki potężnemu domowi typu drag-flick z drugiego rogu Green Army. Polska jednak odrobiła straty w drugiej połowie i miała kilka kluczowych szans, z którymi pewnie poradziła sobie Ayesha McFerran.

Irlandia straciła dwie wspaniałe okazje, aby uczynić grę bardziej bezpieczną, ponieważ Ellen Curran i Mullen zostały odrzucone przez zastępcę bramkarzy Annę Kabarę z bliskiej odległości.

Pozostawiło to niewielkie napięcie w meczu, dopóki Upton nie powtórzył tego wyczynu z kolejnym niskim pociskiem, aby w ostatnich minutach zrobić 3-0.

Irlandia zmierzy się z Czechami w sobotę rano, zanim zakończy niedzielny turniej z Turcją.

READ  Carolyn Adette, Edward Little / Levitt / Polish Skate past St. Thomas / Winthrop / Gray-New Gloucester / Manmouth

Irlandia: A McFerran, S McAuley, M Carey, R Upton, S Hawkshaw, K Mullan, H McLoughlin, L Tice, N Carroll, C Perdue, D Duke Subs: N Carey, S Torrans, C Beggs, K McKee, C Hamill.

Polska: M Kucharska, M Drosta, A Kaderla, J Balcerczak, M Rybacha, M Polewczak, S Tatarczuk, W Plaszczyk, P Stroup, N Suszyńska, D Mazur Zgłoszeni: M Sujewicz, A Szot, D Skoraszewska, K Durczak Slavinska

Poziomy: 1. Irlandia 3 pkt (+3) 2= Czechy 1 pkt (0) 2= Turcja 1 pkt (0) 4. Polska 0 pkt (-3)