Izba Reprezentantów USA w historycznym głosowaniu usuwa Kevina McCarthy’ego ze stanowiska spikera

Izba Reprezentantów USA w historycznym głosowaniu usuwa Kevina McCarthy’ego ze stanowiska spikera

Przed ostatecznym głosowaniem Izba nie podjęła ani nie zablokowała próby usunięcia go stosunkiem głosów 208 do 218, przy czym 11 Republikanów głosowało przeciwko przedstawionej propozycji. Głosami spoza GOP byli Gaetz, Eli Crane i Andy Biggs z Arizony, Ken Buck z Kolorado, Victoria Spartz z Indiany, Matt Rosendale z Montany, Bob Good z Wirginii, Nancy Mays z Południowej Karoliny, Tim Burchett z Tennessee i Corey Mills z Florydy. . i Warren Davidson ze stanu Ohio.

Demokraci w Izbie Reprezentantów wskazali przed głosowaniem, że nie wykupią McCarthy’ego.

Jednakże ze strony Demokratów w Izbie Reprezentantów widać dużą nieufność i złość wobec McCarthy’ego, zarówno z powodu jego działań jako prezydenta, jak i programu GOP w Izbie Reprezentantów.

Lider Demokratów w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries napisał w liście do swojego klubu, że przywódcy planują głosować za impeachmentem McCarthy’ego przed ostatecznym głosowaniem.

„Teraz na członkach Partii Republikańskiej spoczywa odpowiedzialność za zakończenie republikańskiej wojny domowej w Izbie. Nie chcąc odciąć się od ekstremizmu MAGA w rzeczywisty i kompleksowy sposób, przywódcy Partii Demokratycznej w Izbie Reprezentantów zagłosują za przyjęciem oczekującego na rozpatrzenie wniosku Republikanów o usunięcie prezydenta”. on napisał.

McCarthy powiedział reporterom przed wtorkowym głosowaniem, że „jest pewien, że się utrzymam”. Jednak przed głosowaniem przyznał, że stoi przed trudnymi wyzwaniami. „Jeśli pięciu Republikanów pójdzie z Demokratami, odpadnę” – powiedział McCarthy, dodając: „Najprawdopodobniej tak” zapytany, czy jest to prawdopodobne. Powiedział, że nie spodziewa się, że Demokraci poprą go w głosowaniu.

Źródła podają, że McCarthy powiedział także swoim członkom, że nie zawrze porozumienia z Demokratami.

Źródła podają, że podczas wtorkowego spotkania partii koledzy wywierali bezpośrednią presję na Gaetza w sprawie jego wielkiego planu i tego, kto zastąpi McCarthy’ego, jeśli zostanie usunięty. Gaetz wstał i odpowiedział, że konieczne będą wybory nowego prezydenta, ale nie wymienił nikogo, kogo miałby na to stanowisko.

READ  Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 z całego świata w nocy - sobota 16 października

Aby wymusić głosowanie, członek musi udać się na salę Izby i ogłosić zamiar wprowadzenia uchwały o odwołaniu Spikera Izby – tak jak zrobił to Gates. Wymagałoby to od marszałka Izby przedstawienia uchwały pod obrady legislacyjne w ciągu dwóch dni legislacyjnych, co doprowadziłoby do ogólnoparlamentarnej konfrontacji w tej sprawie.

CNN

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *