Jak głęboko w beczce All Blacks powinni szukać kolejnego zamka?

Jak głęboko w beczce All Blacks powinni szukać kolejnego zamka?

Choć rywalizacja o wybór do pierwszej drużyny All Blacks Scotta Robertsona jest zacięta i zaostrza się w miarę zbliżania się finałów Super Rugby Pacific, jest jedna pozycja, w której Nowej Zelandii niewątpliwie brakuje głębi: drugi rząd.

Oczywiście w 2024 roku pod słynną czarną koszulą zabraknie dwóch najsłynniejszych służących, a zarówno Sam Whitlock, jak i Brodie Retallick wycofują się obecnie ze sceny międzynarodowej.

Ale na tym problemy Robertsona i jego partnerów się nie kończą. Chmury kontuzji wiszą nad ich kolejnymi najlepszymi opcjami.

Separator wideo

Właśnie ujawniono, że Patrick Tupoluto doznał uszkodzenia więzadeł w kolanie, przez co opuści serię meczów w Anglii i test przeciwko Fidżi w San Diego. Orzeczenie to nadeszło po tym, jak na początku sezonu All Black opuścił 43 mecze z powodu problemów ze szczęką.

Scott Barrett również opuścił większość sezonu Super Rugby Pacific, początkowo ze złamanym palcem, a ostatnio ze skurczami pleców. Charakter tej kontuzji utrudnia ustalenie harmonogramu powrotu Barretta – potencjalnego kapitana drużyny All Blacks.

Kto następny? Cóż, spójrzmy na opcje. Oto siedmiu graczy, wymienionych według prawdopodobieństwa wyboru według tego autora, plus jeden dodatkowy gracz, na którego warto zwrócić uwagę.

topo fi

24 lata
198cm
118 kg

Vaa'i rozpocznie mecz przeciwko Anglii. Stało się to teraz jasne w umysłach wielu osób. Choć 24-latek nie czuł się jak dotąd komfortowo na arenie międzynarodowej w swojej młodej karierze, w 2024 r. Fay przejęła dodatkową odpowiedzialność pod nieobecność Retallicka i prosperowała wraz z nim.

Stwierdzono, że kluczowe statystyki pomogły Vaa'i w składzie Chiefs, którzy zakończyli sezon zasadniczy jako drużyna odnosząca największe sukcesy, a Vaa'i prowadzili w mgnieniu oka.

Chiefs również osiągali najlepsze wyniki w sezonowych statystykach, utrzymując się przy piłce częściej niż jakakolwiek inna drużyna, co świadczy o niezwykle ciężko pracującej grupie napastników.

Faye, pomimo młodego wieku, jest najbardziej doświadczoną i najsilniejszą międzynarodową opcją w historii. W tym sezonie rozegrał 108 ze 116 odbiorów przez prawie 800 minut.

Sam Dare

23 s.0.
2,03cm
110 kg

Dare’a należy uważać za głównego pretendenta do powołania do drużyny All Blacks przeciwko Anglii jako zdolnego młodego zawodnika i najwyższego zawodnika dostępnego na tej liście.

READ  NRL 2022: Newcastle Knights, Mitchell Pierce potwierdzają odejście rozgrywającego z Premier League

Kiedy Dare był zdrowy, w ostatnich sezonach umieszczał swoje nazwisko na liście selekcji All Blacks, a mając zaledwie 23 lata, projekty te byłyby godną inwestycją.

The Blues zajęli trzecie miejsce pod względem sukcesów składowych w sezonie zasadniczym 2024, choć Dare nie działał jako skoczek jak jego koledzy z drużyny czy Hoskins Sautoto z numerem 8.

Dare wykonał 72 najlepsze odbiory w rozgrywkach, notując więcej dominujących odbiorów niż fauli. The Blues byli także drugą drużyną odnoszącą sukcesy w utrzymywaniu się przy piłce, a Dare udowodnił, że jest nosicielem piłki i charakteryzuje się dużą szybkością pracy.

Dorastając w Christchurch i nadal reprezentując Canterbury w NPC, grając dla Blues, Dare będzie miał kontakty ze wszystkimi trenerami All Blacks.

Isaiaha Walkera Lewera

27 s.0.
197cm
122 kg

Walker-Leawere, będący punktem kulminacyjnym imponującej kampanii Hurricanes w 2024 r., ma okazję wykorzystać swoją selekcję do All Blacks XV 2023, osiągając jeszcze lepsze wyniki w 2024 r.

Skład Hurricanes jest w tym sezonie znakomity, może pochwalić się drugimi pod względem trafień i trzecimi sukcesami w składzie, a także mocnym składem.

Walker-Leawere wniósł ogromny wkład w każdy z tych aspektów gry, zdobywając największą liczbę formacji, z którymi mierzył się jego zespół, i ciężko pracując, aby przezwyciężyć upadek.

27-latek wykonał 133 ze 150 prób wślizgu w sezonie zasadniczym i rozegrał 13 meczów, udowadniając swoją wytrzymałość w napiętym harmonogramie.

Jednak jednym z powodów, dla których Walker-Lewer może stanowić zagrożenie, jest jego dyscyplina, ponieważ w 2024 roku otrzymał prawie dwa razy więcej kar niż za najgorsze przewinienie w jego drużynie.

Być może dzięki doświadczeniu Scotta Robertsona we wzmacnianiu zawodników, trener może stworzyć najlepszy, najbardziej zdyscyplinowany zespół z potęgi Hurricanes, ale nagroda jest równoważona ryzykiem.

Nito ah koi

24 s.0.
198cm
116 kg

Spośród wielu utalentowanych talentów w składzie Chiefs, Ah Kuoi od kilku sezonów jest najbardziej zabójczym w defensywie w czasie gry. 24-latek po raz kolejny w tym sezonie poprowadził swój zespół do przodu.

Ah Kuoi wyraźnie przykuł uwagę byłego trenera napastników All Blacks, Jasona Ryana, gdy został wybrany do drużyny All Blacks XV w 2023 roku i wyjątkowo dobrze spisał się podczas tournee po Japonii.

READ  NRL 2021: Michael Maguire pozostał trenerem Wests Tigers

Warto również zauważyć, że kapitanem drużyny All Blacks XV było dwa nazwiska, które obecnie są obecne obok Ryana w sztabie trenerskim All Blacks; Leona McDonalda i Scotta Hansena.

Te dwa ostatnie mogą okazać się kluczem do wyboru Ah Kuoi, ponieważ młody faworyt rozkwitł w drużynie All Blacks

Ah Kuoi wykonał 61 z 69 odbiorów w ciągu 491 minut rozegranych w tym sezonie, wnosząc do gry energię i charakter zarówno na boisku, jak i poza nim.

Quentina Strange’a

27 lat
199cm
114 kg

Strange jest prawdopodobnie najbardziej doświadczoną opcją All Blacks i będzie dobrze znany selekcjonerom.

Strange miał okazję dołączyć do Crusaders w 2024 roku, ale buty Sama Whitelocka są bardzo duże i ich wypełnienie okazało się tak trudne, jak można było się spodziewać. Mówiąc to, gdy Strange był otoczony bardziej doświadczoną linią ofensywną, szczególnie po powrocie Cody'ego Taylora, Strange wyglądał na bardziej komfortowo na boisku.

Na początku sezonu w składzie Crusaders panował chaos, a przebłyski mózgu Strange'a pod koniec meczu z Brumbies ostatecznie kosztowały jego drużynę stratę, co było szczególnie poważnym błędem, biorąc pod uwagę, że jego drużynie brakowało tylko kilku punktów do przewagi. osiągnięcie celu. Playoffy.

Mimo wszystko nie można zaprzeczyć, że Strange potrafi ciężko pracować i wykonywać brudną robotę wymaganą do osiągnięcia zwycięstw, jako że był związany z dynastią krzyżowców pod wodzą Scotta Robertsona.

Strange może pochwalić się także selekcją do All Blacks XV w 2023 r. i był częścią składu All Blacks 2020 Rugby Championship, ale kontuzja zmusiła go do wcześniejszego opuszczenia obozu.

Josh Lord

23 lata
202cm
106 kg

Problemy z kontuzją Lorda trwały nadal w 2024 r. Po powrocie po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego, którego doznał w połowie 2022 r., Lord pojawił się w teście otwarcia All Blacks w 2023 r., ale był mniej doświadczoną opcją przed Pucharem Świata w Rugby, więc nie dokonać cięcia.

Dolegliwość kostki spowodowała, że ​​młodzieniec opuścił kilka pierwszych rund w tym sezonie i mógł grać tylko przez 130 minut, zanim pojawił się problem z kolanem. Od tego czasu go nie widziano.

Trener Chiefs Clayton McMillan powiedział wówczas, że kontuzje Lourdes nie goją się zgodnie z oczekiwaniami, w związku z czym wydawało się, że zespół przyjmuje ostrożne podejście do dalszych działań. Brał jednak udział w szkoleniu Chiefs.

READ  Światło dzienne ujawnia niektóre unikalne cechy konstrukcyjne Alinghi Red Bull Racing

Jeśli Lord okaże się zdrowy i będzie dostępny w selekcji All Blacks, Lord zaoferuje wysoką sylwetkę i dużą mobilność, ale to, czy będzie mógł pozostać na boisku, jest niestety na tym etapie dużym znakiem zapytania.

Laughlana McQuannella

25 lat
198cm
114 kg

Jednym z nazwisk, które nagle pojawiło się ponownie w 2024 r., jest Laghlan McWhannell i choć 25-latek nie może pochwalić się CV innych osób na tej liście, z pewnością może konkurować z ich talentem.

Najważniejszym wydarzeniem kampanii w Nowej Zelandii do lat 20 w 2018 r. było to, że postępy byłego Chiefs były hamowane przez kontuzje, które towarzyszyły mu przez całą jego młodą karierę. Jednak po rozpoczęciu nowego startu w Auckland McQuannell w końcu wrócił na boisko i pokazał, co obiecał wiele lat temu.

McQuannell zaliczył w tym sezonie najwięcej snapów ze wszystkich zawodników Bluesa, grając więcej minut niż którykolwiek z jego kolegów z drugiej linii.

Jednak nie trafił najwięcej odbiorów ze wszystkich zawodników Bluesa, tracąc 20 ze 101 prób. All Blacks prawdopodobnie będą szukać zawodników o większej jakości.

Gracz, którego warto obserwować: Fabian Holland

21 lat
204cm
124 kg

Holandia nie jest jeszcze dostępna w selekcji All Blacks i ma jeszcze rok do zakwalifikowania się zgodnie z przepisami dotyczącymi rezydentury World Rugby, o czym trener All Blacks Scott Robertson był w pełni świadomy, gdy zapytano go o 21-latka na początku roku.

Warto wspomnieć o jego nazwisku, ponieważ jego forma może uzasadniać uwzględnienie go w rankingu, zatem wygląda na to, że w 2025 r. prawdopodobnie zostanie zawodnikiem drużyny All Black. Oznacza to, że dla Razor szykują się wzmocnienia, a selekcjonerzy tego sezonu mogą mieć krótkoterminową okazję, aby zaimponować w przyszłym sezonie . poziom.

Holandia, posiadająca awaryjną maszynę do rotacji i bezpieczną parę rąk w czasie gry, okazała się również jednym z najsilniejszych graczy Highlanders, będąc jednocześnie największą blokadą w kraju.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *