Jak wyszedłem z diety ketonowej bez odzyskania wagi

  • Schudłem 40 funtów w ciągu roku keto, ale potem straciłem Chciałem rzucić palenie.
  • Aby rzucić palenie bez pełnego odzyskania wagi, użyłem Keto Maintenance.
  • Konserwacja Keto to okres, w którym zwiększasz liczbę węglowodanów i zmniejszasz spożycie tłuszczu.

kiedy zacząłem


dieta ketonowa

Byłem najcięższy, jakim kiedykolwiek byłem.

Pod koniec 12 miesięcy straciłem 40 funtów. Dieta ketonowa była łatwiejsza niż się spodziewałem, jadłem pokarmy, które kochałem i zawsze czułem się pełny.

Utrata masy ciała To był mój początkowy cel, ale po roku zacząłem nie rozpoznawać swojego ciała i tracić krągłości. To był dylemat Jeśli nie masz ketoJak zrobię? Nigdy więcej nie przybieraj na wadze?

Kiedy więc moje ciało osiągnęło punkt, w którym poczułem się zdrowy i silny, skonsultowałem się z dietetykami, aby rozpocząć własną wersję „utrzymywania keto”, czyli przejścia od ścisłego reżimu. dieta ketonowa Kiedy stopniowo zwiększasz ilość węglowodanów i zmniejszasz spożycie tłuszczów.

Niektórzy decydują się pozostać na żywności przyjaznej dla ketonów, ale zwiększają ilość węglowodanów za pomocą zielonych warzyw. Inni decydują się na włączenie jedzenia poza keto i trzymają się mniej niż 50 gramów węglowodanów. Niektórzy wykorzystują ten okres na przejście na zbilansowaną, holistyczną dietę bez ograniczeń.

Chociaż u mnie zadziałało, ważne jest, aby zanotować plik Dieta ketonowa nie jest idealna dla każdego móc Chodź z ryzykiem. Oto kroki, które podjąłem wraz z moją siecią ekspertów, słuchając mojego ciała. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed drastyczną zmianą diety.

Użyłem 6 miesięcy pielęgnacji, aby wyjść z diety i upewnić się, że mogę utrzymać zdrową wagę

Myślę, że dlatego, że byłem na czystym keto – wersji diety, która koncentruje się na dostarczaniu tłuszczów całkowitych z jednonienasyconymi i wielonienasyconymi tłuszczami, takimi jak ryby, awokado i nasiona – Moje przejście było łatwiejsze.

READ  Być może właśnie odkryto dziewiątą planetę w naszym Układzie Słonecznym

Zamiast żyć z komfortowymi liczbami makro, które zwiększyłyby moje spożycie tłuszczu, słuchałam swojego organizmu i zbilansowałam zdrowe tłuszcze węglowodanami z produktów roślinnych, aby zrekompensować dzienne spożycie pokarmu.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy pielęgnacji keto zacząłem zwiększać liczbę węglowodanów.

Na ścisłej diecie ketonowej moja ilość węglowodanów wynosiła 20-30 gramów dziennie (głównie zielone warzywa). Przez pierwszy miesiąc pielęgnacji keto zwiększyłem spożycie węglowodanów do 45-50g dziennie, jednocześnie zmniejszając spożycie tłuszczu, aby zrekompensować różnicę. Utrzymywałam takie same spożycie białka i listę pokarmów.

Skupiłem się na jedzeniu większej ilości zielonych warzyw przy jednoczesnym ograniczeniu dodawania zdrowych tłuszczów do moich posiłków. Nadal gotuję z olejami i jadłam tłuste kawałki mięsa, ale kroiłam bomby tłuszczowe lub awokado i orzechy.

Od dwóch do czterech miesięcy jem około 50-60 gramów węglowodanów dziennie. Zacząłem też jeść owoce i warzywa bogate w węglowodany, takie jak kabaczek i marchewka.

W ciągu pięciu i sześciu miesięcy utrzymania straciłem liczbę makr i zacząłem otwierać moją dietę na więcej pokarmów, w tym mniej nabiału. Zacząłem śledzić więcej


dieta paleo

który składa się z mięsa, orzechów, nasion, zdrowych olejów i produktów (w tym większości owoców i warzyw).

W szóstym miesiącu zacząłem jeść pokarmy, które jadłem przed keto i zobaczyłem, jak wchodzą w interakcje z moim ciałem.

Na przykład pierwszy kęs tradycyjnej mlecznej czekolady z cukrem trzcinowym po półtora roku bez cukru był bardzo słodki. Nie mogłam uwierzyć, że jadłam cukier tak długo, nie widząc, jak niesamowicie słodki jest. Moim ulubionym jedzeniem zawsze były ziemniaki, ale kiedy zjadłem jedną po 18 miesiącach, na początku smakowały mi dobrze i pękło mi serce.

Szósty miesiąc trwał składniki keto, paleo i moje nowe upodobania lub awersje do jedzenia i robienie go po swojemu. Dowiedziałem się również, co sprawia, że ​​czuję się pobudzony po jedzeniu lub co sprawia, że ​​czuję się wzdęty lub zmęczony.

READ  Naukowcy znajdują dowody na to, że ludzie robili ubrania 120 000 lat temu antropolog

Ogólnie rzecz biorąc, pielęgnacja keto zadziałała dla mnie i mojego stylu życia

Omlet i pół awokado.

Chociaż obecnie nie stosuję diety ketonowej ani diety podtrzymującej keto, często odwiedzam styl życia tych dwóch rodzajów jedzenia.

Rachel Husey / Insider


idąc 12 miesięcy na diecie ketonowejA sześć na konserwacji keto, straciłem 40 funtów i poczułem spokój i zakochałem się w tym, jak się czułem (obraz ciała na bok).

W ciągu pięciu i sześciu miesięcy przytyłam kilka kilogramów. Ale przez następne dwa lata moja waga generalnie utrzymywała się w tym samym przedziale 5 funtów. Jako ktoś, kto może stale wahać się o 5 funtów dziennie, nie mogłem w to uwierzyć.

Moje ciało było w tym momencie dokładnie tam, gdzie chciało być.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top