Jastrzębie pokonali Czarodziejów w swoim ostatnim meczu u siebie w sezonie zasadniczym | Sporty

ATLANTA – Dzięki dużemu naciskowi ze strony Trae Younga pod koniec trzeciego kwartału Hawks pokonali Wizards, 118-103, w środę na State Farm Arena.

1. Dzięki tej wygranej Hawks przechodzą do jednego meczu z Cavaliers, którzy nie grali w środę i nadal zajmują 7 miejsce w klasyfikacji mistrzowskiej, chociaż mają przed sobą dwa ciężkie mecze z Brooklynem i Milwaukee. . Jastrzębie, Sieci, Kawalerowie i Szerszenie wciąż walczą o miejsce, zamknięci w nasionach 7-10. Ale Nets pokonali Knicks w środę, więc Hawks i sieci są nadal związane z Cavalierami. Hawks mają jeszcze dwa regularne mecze, jeden w Miami i jeden w Houston.

Ukończenie na 7 lub 8 oznacza, że ​​Sokoły będą musiały wygrać tylko jedną grę, aby przejść do play-offów, z drugą szansą, jeśli przegrają pierwszą grę, a ukończenie 9 lub 10 oznacza, że ​​muszą wygrać dwie gry z rzędu. postęp.

2. Chociaż Czarownice zostały wyeliminowane z meczu play-off i brały udział w turnieju, ostatnio przegrały 5-2 w ostatnich siedmiu meczach. To trwało w środę w Atlancie, gdzie Wizards zdobyli 26 punktów i 18 zbiórek od Christapsa Porzingisa. Waszyngton zaczął mocny, strzelając 57,1% bramek z gry w pierwszej połowie. Następnie Trae Young zdobył 14 punktów w ostatnim 2:17 trzeciej kwarty, aby dać Hawks prowadzenie 12 wszedł na czwarte miejsce, wrócił na czwarte i trafił na wskaźnik 3 przy 4:23, aby zakończyć mecz. do 113-95. Young zakończył z wynikiem 30 punktów i 11 asyst za double-double.

„Wow, nie wiedziałem o tym”, powiedział Young o zdobyciu 14 punktów w 2:17, aby zająć trzecie miejsce. „Chciałem tylko być bardziej agresywny. Zobaczyłem, że Kristaps bardziej interesuje się projekcją i kazałem naszym dużym kolesiom dostosować ekran i wiedziałem, że będę w stanie wyjść i dokładnie spojrzeć na 3, coś, co pracowałem, coś, nad czym mógłbym jeszcze poprawić. Nie czuję się w tym zbyt dobrze, nie robię tego często, ale wiedziałem, że zamierzam oddać ten strzał i udało mi się trafić dwa z nich.

READ  Seria konkursowa MLS Reality w akcjach, Mark Burnett, MGM Television

3. Chociaż atak Younga z pewnością pomógł, trener Hawks Nate McMillan zauważył, że Hawks wywierali presję na obronę, co zaowocowało ich sukcesem w tym meczu. Hawks w drugiej połowie utrzymało Wizards na 38 punktach.

„Silna obrona na rozpoczęcie drugiej połowy, naturalnie ofensywna, która wprowadza cię w lepszy rytm, ponieważ wychodzisz w okresie przejściowym i możesz mieć coś łatwego” – powiedział Macmillan. „A nasi goście byli w stanie wyrzucić te kopnięcia i zakończyć mecz”.

4. Obie drużyny grały drugiego wieczoru, kiedy Hawks przegrali w Toronto, a Wizards odnieśli niespodziewane zwycięstwo w Minnesocie, więc żadna z drużyn nie miała przewagi reszty. Nawet na zmęczonych nogach Falcons używali rotacji tylko dla ośmiu mężczyzn, z Johnem Collinsem (skręcenie prawego palca serdecznego / nadwyrężenie prawej stopy) i Lou Williamsem (ból w dolnej części pleców). Jednym z wielkich impulsów Hawks było odzyskanie Danilo Galinari (artretyzm lewego kolana), który zmarnował swój rozmiar i strzelił we wtorkowej przegranej z Raptors. Gallinari zaliczył 26 punktów i 10 zbiórek za dublet.

„Jest ogromny”, powiedział Macmillan o powrocie Gallinariego. „To duża część tego, co robimy. Zwykle dzieje się to z drugim setem, ale ponieważ JC odpadł, wprowadziliśmy go do początkowego składu i był dla nas silny. Próbowałem obracać, dostosowywać rotację, aby mógł wrócić z tym drugim zestawem, więc właśnie dlatego dzisiaj wieczorem poszliśmy na kurs dla ośmiu osób i to zadziałało dla nas. Myślałem, że zadziałało dla nas.

5. To był ostatni domowy mecz Hawks w sezonie zasadniczym, aw drugiej połowie sezonu mieli hit na State Farm Arena. Od 17 stycznia Hawks wygrało 19-3, najwięcej zwycięstw u siebie w lidze w tym czasie. Zakończyli sezon zasadniczy, wygrywając 11 z ostatnich 12 meczów u siebie, wygrywając cztery kolejne mecze u siebie.

Statystyki gry: 11 (liczba przechwytów zdobytych przez Hawks, cztery przez Clinta Capelli i cztery przez Dillona Wrighta, zmuszając Wizards do wykonania 14 tur w porównaniu do sześciu Hawks)

READ  Podsumowanie: Igrzyska Wspólnoty Narodów, akcja z dnia 11 w Birmingham

Gwiazda meczu: Young (prowadzi Hawks z 30 punktami i 11 asystami, ukończył 28 plus)

Można zacytować: „Był niesamowity i wiemy, że potrafi to robić każdej nocy. Kiedy to robi, w tych chwilach nie da się go strzec”. (Gallinary eksplodowało w punktacji Younga na koniec trzeciej kwarty)

© 2022 Atlanta Journal-Konstytucja. Wizyta w ajc.com. Dystrybuowane przez Tribune Content Agency, LLC.