Jeden martwy, gdy Fidżi przygotowuje się do cyklonu

Zdjęcie TD03F nad Fidżi
Zdjęcie: Służba Meteorologiczna Fidżi

Mężczyzna na Fidżi utonął podczas próby przekroczenia zalanej rzeki, ponieważ zła pogoda związana z tropikalną depresją nadal przenika niektóre części Fidżi.

National Disaster Management Office (NDMO) poinformował, że 35-letni mężczyzna z zachodniego miasta Tafua został porwany podczas próby przekroczenia zalanej rzeki.

Biuro i Służba Meteorologiczna przewidują, że tysiące ludzi żyjących na głównej wyspie Fidżi, Viti Levu, mogą być zagrożone, ponieważ główne drogi wodne odnotowują wzrost poziomu wody, a brzegi rzek pękają.

Depresja tropikalna (TD03F) powoli przesuwająca się na zachodnie Fidżi powinna stać się cyklonem późnym rankiem, powiedział dyrektor Służby Meteorologicznej Fidżi Terry Atalifu, ostrzegając, że system pogodowy przyniesie ulewne deszcze.

„Ponieważ pozostanie na zachód od nas, strefa konwergencji i pasma deszczu będą nadal sprowadzać deszcz w całym kraju przez kilka następnych dni.

Dlatego mamy ostrzeżenie przed ulewnym deszczem na całym Fidżi. Mamy również błyskawiczne ostrzeżenia powodziowe dla wszystkich nisko położonych lub zagrożonych powodzią obszarów w całym kraju”.

Służba Meteorologiczna Fidżi powiedziała, że ​​dalsze powodzie pozostają dla nas głównym problemem.

Wydała ostrzeżenia przed wichurą dla popularnych miejsc turystycznych, takich jak Yasawa i grupa wysp Mamanuca.

Proszę trzymać się z dala od zalanych rzek, Fidżi Krajowe Biuro Zarządzania Katastrofami

READ  Covid 19: Rodzice zniechęceni do proszenia o status szczepień dla personelu opieki nad dziećmi

Dyrektor NDMO, Vasiti Soko, widział w mediach społecznościowych obrazy ludzi ignorujących ostrzeżenia i kontynuujących przeprawę i pływanie w zalanych wodach.

Ze smutkiem ogłaszam, że nagraliśmy naszą pierwszą śmierć z (TD03F).

Dodała, że ​​”statystyki pokazały, że większość zgonów odnotowanych podczas klęsk żywiołowych to ofiary przechodzenia przez zalane rzeki i strumienie”.

Soko powiedziała, że ​​rządowe Narodowe Centrum Operacji Kryzysowych działa 24 godziny na dobę, dodając, że jego głównym celem jest trzymanie ludzi z dala od niebezpieczeństw.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top