Jeden telefon z dwoma numerami: 2 stopnie oferuje eSIM

Biznes

Włączenie eSIM sprawia, że ​​jeden telefon może mieć dwa numery. Zdjęcia/Getty Images

Firma 2degrees udostępniła dziś nową funkcję – elektroniczne karty SIM lub eSIM, które zastępują fizyczną kartę SIM i pozwalają jednemu telefonowi, iPadowi lub smartwatchowi mieć dwa plany komórkowe, każdy z własnym numerem.

Możesz używać jednego konta do użytku osobistego, jednego do pracy lub konta lokalnego, a drugiego do roamingu za granicą. 2degrees mówi, że eSIM może być również używany w ich usłudze, podczas gdy fizyczna karta SIM pozostaje na koncie Spark lub Vodafone NZ.

2degrees twierdzi, że jego funkcjonalność eSIM – od dzisiaj dla klientów biznesowych, z kontami konsumenckimi, które zostaną udostępnione jeszcze w tym miesiącu – będzie działać z szeregiem urządzeń Apple, Samsung i Oppo (patrz koniec listy artykułów).

2degrees mówi, że skonfigurowanie eSIM będzie kosztować tyle samo, co fizyczna karta SIM, która kosztuje 5 USD. A jeśli masz dwa konta telefoniczne na jednym urządzeniu, zostanie naliczona opłata za oba. Konfiguracja obejmuje skanowanie kodu QR. Brak dodatkowego sprzętu w zestawie. Wszystko działa na urządzeniach elektronicznych w Twoim urządzeniu.

Karta eSIM (ta na Twoim urządzeniu) może mieć wiele profili, każdy z własnym planem komórkowym.

W większości modeli możesz mieć tylko jeden aktywny profil eSIM na raz – chociaż możesz mieć dwa bezpośrednie numery telefonów w tym samym czasie, jeśli aktywna jest zarówno karta eSIM, jak i fizyczna karta SIM.

iPhone 13 firmy Apple pozwala mieć dwa aktywne profile eSIM w tym samym czasie, ale nie fizyczną kartę SIM w tym samym czasie.

W danym momencie może być aktywny jeden profil — ale urządzenie może mieć dwa aktywne numery jednocześnie, jeśli ma aktywną kartę eSIM i kartę SIM.

READ  Toyota przebudowała GR Yaris na wodór

iskra stał się Pierwszy krajowy operator, który udostępnił funkcjonalność eSIM klientom indywidualnym w 2019 r., wkrótce po tym, jak Apple dodał tę funkcję do swojej oferty iPhone’ów. Jej subskrybenci uzyskali dostęp do eSIM na początku tego roku. „eSIM jest dostępny w całej naszej ofercie urządzeń do noszenia i urządzeń Spark, a także oferujemy funkcję One Number na Apple Watch” – powiedziała rzeczniczka Sparka.

Vodafone NZ mówił o możliwości uruchomienia eSIM w 2020 roku, ale jego najnowsza aktualizacja online mówi: „Oczekujemy, że funkcjonalność eSIM będzie dostępna w naszych miesięcznych planach płatności w 2022 roku”.

Rzecznik prasowy powiedział dziś Heraldowi: „Od jakiegoś czasu zapewniamy małej grupie klientów biznesowych funkcję eSIM na zasadzie próbnej i spodziewamy się, że będziemy mogli podzielić się ekscytującymi wiadomościami z naszymi klientami indywidualnymi i resztą. Klienci biznesowi o potencjale eSIM w przyszłości. W pobliżu, śledząc nowości na urządzeniach ubieralnych.”

„Prawdziwą korzyścią dla użytkowników jest to, że mogą aktywować dwie karty SIM w jednym telefonie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy obecnie łączą telefon służbowy z osobistym telefonem komórkowym, chcą korzystać z lokalnej karty SIM podczas roamingu za granicą lub mają usługę kopii zapasowej na Teraz mogą korzystać z urządzenia One i domyślnie przełączać się między kartami SIM” – mówi Zach Summers, szef marketingu i strategii na 2 stopnie.

„Kolejną ogromną premią za 2 stopnie jest to, że pozwala ludziom korzystać z naszej sieci bez odchodzenia od obecnego dostawcy”.

W momencie premiery karty eSIM będą dostępne dla klientów biznesowych, z usługami konsumenckimi w sierpniu i urządzeniami ubieralnymi.

Kiedy zobaczymy obsługę 2 stopni eSIM dla Apple Watch?

„Pracujemy nad funkcjonalnością do noszenia, ale nie możemy jeszcze podać potwierdzonej daty premiery” – powiedział rzecznik 2degrees.

Urządzenia obsługujące eSIM obejmują:

• iPhone XS, XS Max, XR i wszystkie kolekcje iPhone 11, 12 i 13, iPhone SE 2020 i SE 2022
• Samsung Galaxy S20, S21, S22 (z wyjątkiem modeli FE), Note20, Note20 Ultra i wszystkie modele Fold and Flip
• Oppo Find X3 Pro, Find X5, Find X5 Pro
• iPad Mini 5. generacji (2019) i nowsze
• iPad Air 3. generacji (2019) i nowsze
• iPad Pro 3. generacji (2018 r.)

READ  Brak personelu Omicron Hammer Kmart, cel

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top