Jerome Kaino i Charlie Faomoyna z byłego All Blacks z „Stoked” wygrali finał Pucharu Europy

Jerome Quino oświadczył, że jest „bardzo podekscytowany” po tym, jak on i jego kolega mistrz świata All Blacks, Charlie Faumoyna, wygrali medale Pucharu Europy po zwycięstwie Toulouse w wielkim finale nad francuskim rywalem La Rochelle z 14 mężczyznami.

Toulouse wygrał napięty mecz na Twickenham w sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego) 22-17 po tym, jak La Rochelle wysłał Fiji Test Center Livani Botia za wysoki strzał w 30. minucie przed 10.000 fanów.

Sędzia Luke Pearce miga czerwoną kartką dla Livani Bottia z La Rochelle (na zewnątrz), a obserwuje go Charlie Fomoyna (z lewej) z Tuluzy.

Dan Mullan / Getty Images

Brave La Rochelle – prowadzony przez menedżera Kiwi Rugby Juno Gibbsa – walczył z licytacją byłego obrońcy All Black Tawery Kerr-Barlow pięć minut przed końcem, ale Toulouse trzymał się rekordowego piątego tytułu.

Zwycięstwo oznacza, że ​​Kaino (zdobywca Pucharu Świata w 2011 i 2015 roku) i Faumuina (część drużyny All Blacks 2015) dodali zaszczyt Pucharu Mistrzów Europy do tytułu 14 najlepszych francuskich drużyn, które dwa lata temu wygrali z Tuluzą.

Antoine Dupont i Jerome Kaino z Tuluzy podnieśli mistrzostwo Europy przy wsparciu swoich ekstatycznych kolegów z drużyny.

Mike Hewitt / Getty Images

Ich chwała została podzielona z byłym pomocnikiem North Harbor, Waikato oraz Blues and Hurricanes Beta Ahki.

„Jestem tak podekscytowany, że nie było to łatwe”. Kainuu powiedział reporterom po ostatnim gwizdku: „Cieszę się, że przekroczyliśmy granicę.

„Presja pojawia się od pierwszego dnia, kiedy wchodzisz do klubu, a ty jesteś bardzo świadomy złotych lat. To wielka ulga i poczucie ulgi, mając tę ​​piątą gwiazdę. Jestem dumny z chłopców”.

READ  Co się stanie, jeśli Black Caps zremisują w półfinale T20 World Cup przeciwko Anglii?

„Wiedziałem, że to moja ostatnia szansa na zdobycie Pucharu Europy i jestem bardzo dumny z drużyny, klubu, naszych przygotowań i sposobu, w jaki zarządzamy w tym sezonie”.

Kainuu, powiedział, musiał „zdjąć kapelusz do La Rochelle. Myślę, że czerwona kartka zmotywowała ich”.

Peta Ahki (z prawej), na zdjęciu z Geoffreyem Domero z La Rochelle, była jednym z trzech Nowozelandczyków w drużynie Toulouse, która zdobyła Puchar Europy.

Jak świętował Kaino i jego koledzy z drużyny, porażka była żalem dla Kiwi z La Rochelle, w tym dla mistrzów świata All Blacks Kerr-Barlow i Victor Vito, Blues flyhalf Ihaia West i Timaro Uini Atonio.

Drużyna była z malowniczego portu rybackiego na wybrzeżu Atlantyku w swoim pierwszym europejskim finale, ale przez 50 minut walczyła z przeciwnościami z 14 mężczyznami.

Kiwi zdobył wszystkie punkty La Rochelle, a West wykopał cztery rzuty karne, a Kiwi Barlow próbował rzutu karnego tuż przed serią w Tuluzie.

Tuluza również przekroczyła granicę tylko raz, mimo że ma jednych z najsilniejszych napastników w Europie, takich jak francuskie gwiazdy testowe Antoine Dupont i Roman Ntamak oraz zdobywca Pucharu Świata w RPA Cheslin Colby.

Juan Cruz Malia z Tuluzy strzelił jedyną próbę swojego zespołu przeciwko 14-osobowej obronie La Rochelle.

David Rogers / Getty Images

Decydująca próba podjętego przez pomocnika Juana Cruz Malię nastąpiła w połowie drugiej połowy, aby przełamać impas 12-12.

La Rochelle prowadził 12-9 pod koniec pierwszej połowy po czterech rzutach karnych na Zachód przeciwko trzem Ntamakowi.

Gibbs zdominował posiadanie (56 procent) i terytorium (66 procent) w pierwszym okresie, pomimo czerwonej kartki Bottii za wysoki strzał nad obrońcą Tuluzy, Maxime’em Midardem (jedyny, który przeżył ostatnie duże sukcesy końcowe Tuluzy w 2010 roku).

La Rochelle bronił się wytrwale w drugiej połowie, mimo spóźnienia, ale Toulouse zachował kluczowe punkty, dzięki konwersji licytacji Malii i dwoma rzutami karnymi od Ntamaka.

READ  Swatic wyróżnia się na French Open, tłumiąc Moshuvę
Były obrońca All Blacks Tawera, Kerr Barlow, strzelił jedyną próbę La Rochelle przeciwko Toulouse.

Coraz większy wpływ na końcowych etapach, Keir-Barlow dał La Rochelle promień nadziei, gdy wyruszył po serii uderzeń, ale próba nawrócenia Westa została uderzona w pion, wymagając, aby zdobyli kolejną nawróconą próbę zdobycia trofeum.

Skończył się czas, gdy La Rochelle naciskał na passę Tuluzy.

Ronan Ogara, główny trener La Rochelle – były irlandzki zawodnik, który był asystentem trenera Crusaders w dwóch rugby – był filozofem po porażce w finale Pucharu Mistrzów po raz pierwszy.

Nowozelandczyk Ihya West (R) w ostatnim meczu przegranej La Rochelle z Toulouse wywalczył cztery rzuty karne.

– Było ciężko, ale bardzo utrudnialiśmy. Przez pierwsze 40 minut byliśmy nieprecyzyjni i niezdyscyplinowani, niezależnie od czerwonej kartki – powiedział Ojara.

„Resztę meczu graliśmy z 14, ale widzieliście, co to oznacza dla graczy i jak interweniowali dla siebie nawzajem, co jest zabawne”.

Ujara powiedział, że La Rochelle nie ma argumentów przeciwko usunięciu Botii, która twierdziła, że ​​główna ingerencja nie była zamierzona.

– On nie zamierza dostać czerwonej kartki. Dostał wysoką czerwoną kartkę. Staramy się, aby gra była bezpieczniejsza. Nie mamy żadnych skarg.

38-letni Kaino, zawodnik nr 8, Kiwi Vito, opuścił boisko po 54 minutach, ale Faumoyna (34 lata) kontynuowała grę do 65. minuty, a Aheki (28 lat) była na boisku do końca.

Kiwi z obu stron ma kolejną szansę na zdobycie srebra w tym sezonie, ponieważ Toulouse pokonał La Rochelle o jeden punkt w ostatniej rundzie, aby zdobyć tytuł 14 najlepszych drużyn we Francji.

Szybki rzut oka

Finał Pucharu Europy w Rugby

Tuluza 22 (Juan Cruz Malia próbował; Roman ntamac 5 pen, con) La Rochelle 17 (Próba Tawery Kerr-Barlow; pióro Ihaia West 4). HT: 9-12. W Twickenham w Londynie.