Jetstar uruchamia dwie nowe trasy do Queensland

Jetstar uruchamia dwie nowe trasy do Queensland
Jetstar zwiększa swoją przepustowość w usługach krajowych i wprowadza dwie nowe trasy trans-Tasman.

Planowana rozbudowa ma zapewnić co roku ponad 240 000 nowych, tanich miejsc.

Pierwsza faza obejmuje uruchomienie nowych lotów między Christchurch i Cairns oraz Auckland i Sunshine Coast (Maroochydore), na które bilety trafiają do sprzedaży już dziś.

Zwiększy się również przepustowość lotów między Auckland a Christchurch oraz Auckland a Wellington, ponieważ linia lotnicza planuje dalszy rozwój swojej działalności krajowej w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zmieniane są także godziny lotów do Melbourne, aby poprawić łączność z międzynarodową siecią połączeń długodystansowych Jetstar.

Linie lotnicze mają nadzieję, że zapewni to lepszy dostęp do lotów między Melbourne a Azją, w tym Ho Chi Minh City, Phuket, Singapurem i Bangkokiem, a także pobudzi turystykę krajową na Wyspę Południową.

Stephanie Tully, dyrektor generalna Jetstar Group, stwierdziła, że ​​był to największy impuls dla działalności Jetstar od ponad dziesięciu lat.

„W tym miesiącu obchodzimy w Nowej Zelandii nasze 15. urodziny i świętując ten kamień milowy, jesteśmy naprawdę podekscytowani wejściem w tak ważny okres wzrostu”.

Tully ogłosił również, że od grudnia w Christchurch będzie stacjonować dodatkowy samolot, dzięki czemu nowozelandzka flota będzie liczyła osiem samolotów Airbus A320.

Po raz pierwszy od ponad 10 lat Jetstar powiększył swoją flotę w Nowej Zelandii.

„Posiadanie kolejnego samolotu w Christchurch, a także uruchomienie nowych lotów i zwiększenie przepustowości sprawi, że miasto stanie się kluczową bramą dla Jetstar w Nowej Zelandii, zapewniając mieszkańcom Wysp Południowych większy wybór i wyjątkowo niskie ceny” – powiedział Tully.

Dodała, że ​​wraz z rozwojem działalności powstaną kolejne miejsca pracy, ale pełna liczba wakatów nie zostanie jeszcze ustalona.

Powiedziała, że ​​ekspansja przywróci linię lotniczą do poziomu sprzed Covid.

Ceny linii lotniczych Nowa Zelandia

Ogłoszenie następuje w związku z podwyżką przez Air New Zealand w kwietniu cen wszystkich lotów krajowych.

READ  Podnoszenie pokrywy kolejnego kompletnego urządzenia elektrycznego w Nowej Zelandii

Narodowy przewoźnik przestał także oferować usługi gastronomiczne, które pasażerowie mogli wykupić w czerwcu, i obecnie oferuje zamiast tego przekąskę.

Dyrektor generalny Air New Zealand Greg Foran powiedział wcześniej, że ceny biletów krajowych na Checkpoint wzrosną, aby pomóc linii lotniczej uporać się z rosnącymi kosztami.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *