Johnny Depp kontra Amber Heard: Witness for Depp subtelnie kontrastuje z Key Heard

Aktor Amber Heard rozmawia z członkiem zespołu prawnego. Zdjęcie / AP

Jurorzy w procesie Johnny’ego Deppa o zniesławienie przeciwko byłej żonie Amber Heard usłyszeli fragment zeznania wtorkowego, który zaprzecza jednemu z głównych świadków Hearda, ale znaczna część kontekstu została pozbawiona.

Jennifer Howell, która zatrudniła siostrę Hearda, Whitney Henriquez, złożyła we wtorek krótkie zeznania na sześciotygodniowym procesie cywilnym w formie nagranego zeznania.

Deb Heard pozywa do sądu hrabstwa Fairfax o zniesławienie w związku z artykułem, który napisała w grudniu 2018 roku w Washington Post, opisując siebie jako „osobę publiczną reprezentującą przemoc domową”. Jego prawnicy twierdzą, że artykuł zniesławił go, mimo że nigdy nie wymienił swojego nazwiska.

Depp zaprzeczył, że kiedykolwiek uderzył Hearda i mówi, że była agresywna w związku. Heard zeznał w ponad tuzinie oddzielnych przypadków fizycznego znęcania się, które według niej cierpiała z rąk Deppa.

Howell zeznała, że ​​w 2020 roku wysłała e-mail do Henriqueza, błagając ją, by powiedziała prawdę.

Na ekranie widać Jennifer Howell, która składa zeznania w nagranym filmie w sądzie hrabstwa Fairfax.  Zdjęcie / AP
Na ekranie widać Jennifer Howell, która składa zeznania w nagranym filmie w sądzie hrabstwa Fairfax. Zdjęcie / AP

List nie był jednak widziany przez przysięgłych, a Howell nie wyjaśniła go w sposób, w jaki myślała, że ​​Henriquez był nieuczciwy. Zmienione zeznanie zostało pokazane w sądzie przez mniej niż 15 minut – Howell wydawał się wycofać z zeznania, zanim prawnicy zakończyli przesłuchanie.

Ale w dokumencie sądowym Howell zagłębia się w znacznie więcej szczegółów. Dała czterostronicową reklamę, mówiąc, że Henriquez wyznaczył jej, że Heard był agresorem w walce, a Henriquez rzekomo powiedział, że myślała, że ​​Heard „zabije Johnny’ego”.

Howell mówi również w ogłoszeniu, że Henriquez powiedział jej i innym w ich miejscu pracy, że Heard przeciął palec Deppowi podczas kłótni, jaką para miała w Australii. Odcięty palec był przedmiotem sporu podczas całego procesu. Deep mówi, że palec został odcięty, kiedy Heard rzucił w niego butelką wódki. Heard mówi, że Depp zrobił to sam pewnej nocy, kiedy był pijany i napadł na nią seksualnie butelką burbona.

READ  Romeo Beckham i dziewczyna Mia Reagan zadebiutują na czerwonym dywanie podczas British Fashion Awards

Henriquez jest jedynym świadkiem Hearda, który podczas sześciotygodniowego procesu zeznał, że sama była świadkiem fizycznego ataku na Deppa Hearda, w bójce, w której, jak powiedziała, wpadli na siebie, gdy została złapana między nimi.

Nie jest do końca jasne, dlaczego zeznania Howella są ograniczone. Jednak przez cały proces sędzia Benny Azcaret egzekwował surowe zasady ograniczające dowody ze słyszenia, a opis tego, co powiedział jej Henriquez, jest prawdopodobnie klasycznym przykładem zasłyszenia, chyba że prawnicy Deppa mogą zgłosić jakiś wyjątek od reguły ze słyszenia.

W oświadczeniu Howell przyznała, że ​​była zdenerwowana, gdy dowiedziała się, że Heard obiecała miliony dolarów ACLU i szpitalowi dziecięcemu, kiedy Howell uważał, że pieniądze mogą być bardziej przydatne dla The Art of Elysium, prowadzonej przez nią organizacji non-profit, która zatrudniła Henriqueza .

Ograniczony charakter zeznań Howella sprawia, że ​​nie jest jasne, czy jurorzy narysują powiązania, jakie zespół Deppa ma nadzieję nawiązać.

Aktor Johnny Depp na sali sądowej.  Zdjęcie / AP
Aktor Johnny Depp na sali sądowej. Zdjęcie / AP

Howell zeznawał jako świadek obalający Deppa po tym, jak Heard pocieszył jej sprawę we wtorek rano bez wzywania Deppa na stanowisko – prawnicy Hearda początkowo sugerowali, aby zadzwonić do Deppa jako świadka.

Jurorzy mogą nadal usłyszeć więcej od Deppa. Jego zespół wskazał, że może zaprosić go na wybieg w środę.

Zarówno Depp, jak i Heard obszernie zeznawali już na temat szczegółów ich toksycznego związku.

Również we wtorek popularny serwis informacyjny TMZ złożył pilny wniosek o wstrzymanie zeznań byłego pracownika, Morgana Tremaine.

TMZ powiedział, że jest zaniepokojony, że Tremaine był gotów zeznawać w środę w sprawie Deppa i naruszył zobowiązanie do zachowania poufności, jakie agencja informacyjna złożyła źródłu, które dostarczyło TMZ informacje dotyczące rozwodu głośnej pary.

Heard zaprzeczył, jakoby poinformowała media o tym, że uzyskała tymczasowy zakaz zbliżania się po złożeniu wniosku o rozwód z Deppem w 2016 roku. Słyszałem, że rzekomo nadużywała Deppa w tej prośbie, a paparazzi sfotografowali Heard, gdy wyszedł z sądu z oczywistym siniak na policzku.

READ  Słynny astrolog twierdzi, że związek Harry'ego z Meghan dał mu siłę do opuszczenia królewskiego życia

Prawnicy Deppa powiedzieli, że poprosiła o fałszywy rozgłos w sprawie zarzutów o nadużycia, które popełniła, aby zaszkodzić jego reputacji.

Również we wtorek sędzia Benny Azcaret odrzucił wniosek adwokata Deppa o oddalenie powództwa wzajemnego w wysokości 100 milionów dolarów (153 milionów dolarów), które wniosła przeciwko Deppowi. Pozew wzajemny twierdzi, że ówczesny prawnik Deppa, Adam Waldman, zdyskredytował Heard, kiedy nazwał jej oskarżenia o nadużycia mistyfikacją.

Azcaret powiedział, że poziom złożenia pozwu, zanim trafi on do ławy przysięgłych, jest bardzo wysoki i powiedział, że jest wystarczająco dużo dowodów, aby posunąć się do przodu. Orzekła już, że Depp może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zeznania swojego adwokata, co kwestionuje główny zespół Deppa.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top