Joni Mitchell chce wyłączyć Spotify w Covid row

Piosenkarka Joni Mitchell dołączyła do Neila Younga, prosząc o usunięcie jej muzyki ze Spotify z powodu obaw związanych z dezinformacją Covid.

Joni Mitchell.
Zdjęcie: AFP lub licencjodawcy

„Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, które kosztują ludzi ich życie”, powiedziała kanadyjska piosenkarka w poście na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W poniedziałek Young powiedział: platforma streamingowa musi wybrać albo jego, albo podcastera Joe Rogan.

Rogan został oskarżony o rozpowszechnianie fałszywych informacji o Covid.

W swoim przemówieniu w piątek, Mitchell, której hity obejmują: Duża żółta taksówkapowiedziała, że ​​solidaryzuje się z kanadyjsko-amerykańskim piosenkarzem Neilem Youngiem oraz z „globalnymi społecznościami naukowymi i medycznymi”.

Neil Young i Joni Mitchell przyjaźnią się od wielu lat i obaj przeżyli polio. Oboje zarazili się chorobą na początku lat pięćdziesiątych, niedługo przed udostępnieniem szczepionki.

W przeciwieństwie do Younga, Mitchell nie wymieniła w swoim poście Rogan.

Zamieściła jednak link do listu otwartego podpisanego przez grupę naukowców i lekarzy, którzy skrytykowali Spotify za prowadzenie podcastu Rogan, Joe Rogan Experience.

List oskarża Rogan o rozpowszechnianie szeregu mylących twierdzeń i wzbudzanie nieufności w nauce i medycynie.

Wzywa Spotify do „podjęcia działań przeciwko masowym zdarzeniom dezinformacyjnym, które nadal mają miejsce na jego platformie”.

Neil Young, który stoi za klasycznymi hitami, takimi jak Pełnia księżyca oraz Złote serce, oskarżył Spotify w poniedziałek o „rozpowszechnianie fałszywych informacji o szczepionkach – potencjalnie powodując śmierć tych, którzy wierzą, że rozpowszechniane przez nich dezinformacje”.

W środę Spotify zgodził się usunąć jego utwory z platformy i wyraził nadzieję, że wkrótce zdecyduje się na powrót na platformę. Obroniła również swoje rekordy w usuwaniu dezinformacji z serwisu.

„Mamy szczegółowe zasady dotyczące treści i od początku pandemii usunęliśmy ponad 20 000 odcinków podcastów związanych z Covid”.

Joe Rogan Experience jest najpopularniejszym podcastem Spotify, z zgłoszonymi 200 milionami pobrań miesięcznie. Mówi się, że platforma streamingowa zapłaciła 100 mln USD (152 mln USD) za prawa do niej.

READ  Dune i Władca Pierścieni przełożone z powodu strajku

W przeszłości Rogan powiedział, że „nie jest osobą antyszczepionkową” i wierzy, że szczepionki są bezpieczne i zachęca wiele osób do ich przyjmowania.

BBC

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *