Justin Langer podnosi wieko przy chaotycznym wyjściu z australijskiego trenera krykieta

Justin Langer nie powstrzymał się od krytyki krykieta w Australii po chaotycznym odejściu z trenowania krykieta w Australii.

Steve Bell / Getty Images

Justin Langer nie powstrzymał się od krytyki krykieta w Australii po chaotycznym odejściu z trenowania krykieta w Australii.

Justin Langer zaatakował „politykę byków…politykę” w krykieta Australii, w szczególności celując w tymczasowego australijskiego szefa krykieta Richarda Freudensteina.

Langer zrezygnował z funkcji trenera Australii w lutym Po tym, jak zaoferowano mu upokarzające przedłużenie umowy o sześć miesięcy, pomimo skierowania zespołu na Mistrzostwa Świata T20 i chwałę Ashes.

Czytaj więcej:
* Były kapitan Black Cup Daniel Vittori mianowany asystentem trenera Australii
* Kryzys Justina Langera trwa, gdy wydalony fizyk pozywa Cricket Club Australia
* Australijski kapitan krykieta Pat Cummins przerywa ciszę przy wyjściu Justina Langera

Plotki załamały się w relacjach między Langerem a rdzeniem starszych graczy, co skłoniło CA do przeniesienia 51-latka w stronę wyjścia.

Grupa największych australijskich graczy testowych, w tym Mark Wu, Adam Gilchrist, Ricky Ponting, Steve Wu, Matthew Hayden i nieżyjący już Shane Warren, skrytykowała CA za sposób, w jaki poradziła sobie z Langerem.

Gniew, jaki Langer odczuwał z powodu leczenia z CA, był nadal widoczny w środę, kiedy przypomniał sobie rozmowę, którą odbył z Freudensteinem dzień po tym, jak zrezygnował z funkcji trenera Australii.

„Pierwszą rzeczą, jaką mi powiedział, było: „Powinieneś sprawić, że poczujesz się tak dobrze, aby wszyscy twoi koledzy wspierali cię w mediach” – powiedział Langer podczas wydarzenia w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Perth.

„Powiedziałem:„ Tak, to jest pełniący obowiązki szefa, ale z całym szacunkiem ci faceci są również wszechczasowymi mistrzami australijskiego krykieta. Są to australijskie tkaniny do krykieta. To australijski krykiet. Pracują również w krykieta na całym świecie. Więc tak, cieszę się, że moi koledzy się mną opiekują. Wyobraź sobie, że masz ’.

„Jak na ironię ostatnie sześć miesięcy mojej kariery trenerskiej było najprzyjemniejszym okresem w ciągu 12 lat coachingu.

READ  Lydia Koe bije kolejkę górską, a Nelly Korda nadal błyszczy na British Open

„Nie tylko wygraliśmy wszystko, ale miałem energię, skupienie i byłem szczęśliwy – razem z bykami… w polityce.”

Justin Langer wyszedł na prowadzenie po tym, jak poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 4:0 nad Ashes nad Anglią i wygrania Pucharu Świata T20.

Robert Cianflon / Getty Images

Justin Langer wyszedł na prowadzenie po tym, jak poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 4:0 nad Ashes nad Anglią i wygrania Pucharu Świata T20.

Australia od tego czasu wyznaczyła Andrew MacDonalda na zastępcę Langera.

po rezygnacji, Langer od razu kojarzył się ze stanowiskiem trenera reprezentacji Anglii.

Langer, który słynął z dumy i pasji do Australii, jasno dał do zrozumienia, że ​​nigdy nie rozważał tej roli.

„Nigdy nie rozmawiałem z angielskim krykietem” – powiedział Langer.

„Myślę o trenowaniu Anglii (mocno potrząsając głową)… koleś!”

Langer nie jest pewien swojego następnego ruchu, ale powiedział, że pobyt w Australii Zachodniej z rodziną jest jego priorytetem.

„Kocham WA. Uwielbiam być w domu. Nie było mnie w domu od 31 lat” – powiedział.

Langer, członek zarządu klubu West Coast, poparł dyrektora generalnego Eagles, Trevora Nisbeta i trenera Adama Simpsona, pomimo katastrofalnego początku roku od 1-9.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top