Kanada ma wysłać do Polski wojska na pomoc ukraińskim uchodźcom

14 kwietnia (Reuters) – Kanada wyśle ​​do Polski 150 żołnierzy, aby wesprzeć Ukraińców opuszczających wojnę rosyjską i zaradzić narastającemu kryzysowi uchodźczemu, powiedziała w czwartek minister obrony Anita Anand.

Anand powiedział, że większość z tych żołnierzy będzie pomagać w natychmiastowej opiece i przetwarzaniu uchodźców ukraińskich w ośrodkach recepcyjnych w całej Polsce.

„Nasi ludzie zapewnią wsparcie publiczne, usługi duchowe i ograniczoną opiekę medyczną, obsługiwane przez ukraińskojęzycznych kanadyjskich uzbrojonych mężczyzn” – powiedział Anand dziennikarzom.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Członkowie Kanadyjskich Sił Zbrojnych będą wspierać kierowaną przez Polskę grupę zadaniową pomocy humanitarnej oraz pomagać w przesiedleniu Ukraińców do Kanady.

[Ponad46milionówludziuciekłonasąsiedniąUkrainęodrosyjskiejinwazjinaRosję24lutegownajwiększymatakunapaństwoeuropejskieod1945rokuPonadpołowaznichuciekładosąsiedniejPolski[1945க்குப்பிறகுஒருஐரோப்பியஅரசின்மீதானமிகப்பெரியதாக்குதலில்பிப்ரவரி24அன்றுரஷ்யாபடையெடுத்ததில்இருந்து46மில்லியனுக்கும்அதிகமானமக்கள்உக்ரைனைவிட்டுஅண்டைநாடுகளுக்குத்தப்பிச்சென்றுள்ளனர்அவர்களில்பாதிக்கும்மேற்பட்டவர்கள்அண்டைநாடானபோலந்திற்குச்சென்றுள்ளனர்Dane ONZ.

„Premier (Justin Trudeau) i ja jesteśmy w bliskim kontakcie z naszymi kolegami w Polsce, a także z Wielkim Porozumieniem Sojuszu NATO.

Podobnie jak inne kraje zachodnie, Kanada nałożyła na Rosję rozległe sankcje i wysłała na Ukrainę pomoc wojskową i humanitarną. Dostarczyła ponad 1,2 mld dolarów (951 mln dolarów) bezpośrednich składek na Ukrainę i do 1,6 mld dolarów pożyczek.

Liberalny rząd Trudeau opracował również specjalny program dla Ukraińców i ich rodzin, aby ubiegać się o wizę na pobyt czasowy. Według oficjalnych danych Kanada zatwierdziła 30 000 wniosków o tymczasowe zakwaterowanie do 6 kwietnia.

(1 USD = 1.2620 dolarów kanadyjskich)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Ismaila Shakila w Bangalore; Edycja Baby Nomiyama i Alistair Bell

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polska liczy na postęp w negocjacjach z Czechami w sprawie kopalni Turo

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top