Kanada wyprzedza Stany Zjednoczone w kobiecym świecie hokeja, kontynuując zwycięską passę zawodów

Kanada pokonała Stany Zjednoczone 4:3 po dziewięciu rundach rzutów karnych, aby zamknąć grę grupową na Mistrzostwach Świata Kobiet w hokeju na lodzie i przedłużyć passę zwycięstw w rywalizacji do pięciu meczów, dorównując najdłuższej ze Stanami Zjednoczonymi od 13 lat.

Jamiego Lee RattrayaOn, 13. napastnik Kanady, strzelił zwycięskiego gola po rzutach karnych po tym, jak obie drużyny nie zdobyły gola w siedmiu rundach z rzędu przeciwko bramkarzom. Anna René Despens (poniedziałek 29 urodziny) f Erin Frankel. W trzeciej tercji USA zdobyły dwa gole na Despiens w ostatnich 39 sekundach i wymusiły dogrywkę.

Sara FillerI Maria Filip Boleyn I Laura Stacy Zapisz się na listę gospodarzy w Brampton, Ontario. Według Hockey Canada w 1990 roku Kanada odniosła setne zwycięstwo wszechczasów przeciwko Stanom Zjednoczonym . (Hokej w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych historycznie utrzymywał różne rekordy w pojedynkach bezpośrednich).

„Są załadowani” – główny trener USA Jana Wróblewskiego powiedział z Kanady, Według Associated Press. „Jest duża, szybka i zręczna. Jestem bardzo dumna z naszych dziewcząt, ponieważ trzymały je na dystans, a potem mogliśmy wykonywać zamachy”.

Hanna BelkaI Rycerz Hilary I Amandę Kessel Zdobył dla Stanów Zjednoczonych, które mają w dużej mierze nowy skład bez złotych medalistów olimpijskich z 2018 roku Kendall Quinn Scofield (w ciąży) i Brianny Decker (przeszedł na emeryturę w marcu) i bramkarz nr 1 na ostatnich dwóch igrzyskach olimpijskich – Maddy Rooney I Alexa Cavalliniego – Kto nie brał udziału w zgrupowaniu drużyny pod koniec marca.

Kanada prowadziła 2:1 głęboko w trzeciej tercji, aż Stacy strzelił pustego gola na 2:27 przed końcem. Knight ponownie zmniejszył deficyt do jednego na 39 sekund przed końcem, a następnie remisujący gol Kessela na 3,4 sekundy przed końcem.

Mistrzowie świata i olimpijscy Kanada zapewnili sobie pierwsze miejsce w czwartkowych ćwierćfinałach, w których zmierzą się z Niemcami, Szwecją, Węgrami lub Francją. Drugie rozstawienie USA zajmuje Niemcy, Szwecję lub Węgry.

READ  Brody Kostecki, rywal Shane’a van Gisbergena, ustanawia najszybszy czas w kwalifikacjach Bathurst

Kanada i Stany Zjednoczone spotkają się ponownie w finale w niedzielę, jeśli wygrają dwa kolejne mecze.

Zeszłego lata Kanada powtórzyła tytuł mistrza świata, pokonując Stany Zjednoczone w finale, sześć miesięcy po pokonaniu Stanów Zjednoczonych w finale olimpijskim. Kanada ma najdłuższą passę tytułów mistrzowskich od czasu zdobycia wszystkich pięciu tytułów na igrzyskach olimpijskich lub światowych w latach 1999-2004.

Canadiens mieli passę pięciu zwycięstw z Amerykanami, wygrywając serię siedmiu meczów w tym sezonie trzema meczami do zera. Wygrana 5:0 w decydującym secie w lutym była największą przewagą nad Stanami Zjednoczonymi od 2005 roku.

Ostatni raz Kanada miała passę zwycięstw nad Stanami Zjednoczonymi w ponad pięciu meczach w sezonie 2009-10, kiedy wygrała sześć z rzędu, a jej kulminacją był ostatni mecz Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2:0.

„Jesteśmy bardzo młodzi”, powiedział Wróblewski, według Associated Press. „W tym pokoju musi być wiara, że ​​mogą z nimi grać i miejmy nadzieję, że pewnego dnia mogą ich pokonać. Mam nadzieję, że to będzie niedziela, kiedy udamy się na mecz o złoty medal. „

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!