Kanadyjka Laila Fernandez odpadła z National Bank Open po prostej przegranej z Haddadem Maya

Kanadyjka Leila Fernandez odpadła z turnieju Women’s National Bank Singles Open po przegranej w środę 7:6 (4) 6:1 z Brazylijką Beatriz Haddad Mayą.

Fernandes, rozstawiona z numerem 13 w Toronto, grała w swoim pierwszym turnieju po dwumiesięcznej nieobecności, aby wyzdrowieć po złamaniu prawej stopy, którego doznała podczas French Open.

Ona i jej siostra Bianca Fernandez połączyły się w turnieju deblowym, przegrywając ze Słowenią Andreą Klepas i Alexą Guaracci z Chile 6:1, 6-2.

– Dziś jest trochę trudno, bo właśnie odnieśliśmy dwie porażki – powiedziała Leila Fernandez. „Cieszę się tylko, że w końcu wróciłem do zawodów i że przetestowaliśmy nie tylko stopy, ale także ciało. Ciało czuje się świetnie.

„Oczywiście nie na takim poziomie, jaki chcemy, ale przynajmniej wiemy, co musimy zrobić”.

ZOBACZ l Fernandez odpada Haddad Maya w drugiej rundzie:

Fernandez pokonuje Haddada Mayę w Open National Bank

Leila Fernandez z Montrealu przegrała 7:6 (4) 6:1 z Brazylijką Beatriz Haddad Maya w drugiej rundzie turnieju National Bank Open w Toronto w środę.

Podczas gdy Fernandes pokazała dużo walki w pierwszym secie swojego pojedynku, w końcu wyglądało na to, że ma na sobie potężny atak swojego coraz bardziej pewnego przeciwnika.

Po zachęcającym początku Fernandez poddał się w pierwszej połowie meczu, przegrywając 3-2 w secie otwierającym.

Prowadząc 5-4, Haddad obrócił czwartego asa Mayi w meczu, aby dać jej punkt wyjścia. Ale Fernandez sparowała, aby dać wynik Szatanowi, a następnie zamieniła swój pierwszy breakpoint, aby zremisować seta.

Haddad Maya odzyskała prowadzenie w następnym meczu, w końcu wykorzystując swoją czwartą szansę na przerwę w meczu, aby awansować 6-5.

Ale znowu Brazylijczyk nie mógł pozbyć się grupy. Podwójny błąd Haddada Mayi przełamał słaby punkt Fernandesa, a Kanadyjczyk po długim biegu wyszedł na prowadzenie, aby zdobyć kolejny punkt i wymusić dogrywkę.

Haddad Maya bardzo dużo udowodnił dla Fernandesa w dogrywce, używając potężnych kopnięć, aby wytrącić Kanadyjczyka z równowagi i prowadzić 6-3 w dogrywce.

READ  Muzeum Auschwitz potępia nagrania wideo z polskiej imprezy, w których wykorzystano obrazy z obozu

Fernandez uratował kolejny set point, zanim Haddad Maya chwycił go potężnym bekhendem, aby zakończyć krótką serię.

Haddad Maya wykorzystał tę dynamikę w drugim secie, zamieniając wczesną przerwę na prowadzenie 3-0.

Haddad podbił Mayę w drugiej połowie z wynikiem 5-1, a następnie pracował nad jej miłością w ostatnim meczu, aby wygrać mecz.

W deblu kobiet Fernandez i młodsza siostra Bianca Jolie zostały wyeliminowane później w środę przez chilijską ósmą Alexę Guaracci i Słowenię Andreę Klepasz 6-1 6-2 w drugiej rundzie.

Nr 1 Świątek płynie w trzeciej rundzie

Następnym razem Haddad Maya zmierzy się z numerem jeden na świecie Igą Świątek, która zakwalifikowała się do trzeciej rundy po zwycięstwie 6:1, 6-2 nad Australijczykiem Jele Tomljanoviciem.

Świątek swoją zwycięską passę na twardym boisku powiększyła do 20 meczów dzięki klinicznemu występowi, pokonując Tomljanovic w zaledwie godzinę i cztery minuty.

Polska gwiazda zamieniła sześć z dziewięciu punktów przełamania, zdobywając 26 z 37 punktów powrotnych (70,3 procent).

W innych wczesnych wynikach, amerykańskie rozstawienie Coco Gauff pokonało kazachską Elenę Rybakinę 6-4, 6-7 (8), 7-6 (3). Broniąca tytułu mistrzyni Włoch Camila Giorgi pokonała Belgijkę Elise Mertens 6:3, 7:5. Siódma rozstawiona Jessica Pegula pokonała swoją rodaczkę Asię Muhammad 6-2, 7-5.

Ostatnia reprezentantka Kanady w losowaniu singli, Bianca Andreescu z Mississauga w Ontario, miała zmierzyć się z Alize Cornet z Francji w finale na korcie centralnym. Andreescu wygrał turniej w 2019 roku, kiedy Serena Williams wycofała się z finału.

Williams miał zmierzyć się ze Szwajcarką Belindą Bencic, aby rozpocząć wieczorną rozprawę w Sądzie Okręgowym. Williams, 23-krotny główny zwycięzca, gra w Toronto po raz ostatni, po czym odchodzi na emeryturę po US Open.

Również w środę, po wycofaniu się z meczów, z Tunezji odpadli Hiszpanka nr 4 Paula Padusa i piąta rozstawiona Anas Jabeur. Odpadła również druga rozstawiona z Estonii Anna Kontaveit.

READ  Tenis: Novak Djokovic otrzymuje owacje na stojąco po powrocie Melbourne

Szwajcar Gilles Techmann przegrał Kontaveit 6-4 6-4 w godzinę i 27 minut. Kontaveit miała swoją szansę, ale zdołała przeliczyć tylko 2 z 8 breakpointów. Tishman złamał Kontaveit cztery razy w sześciu próbach.

Padusa przegrała 7:5, 1:0, kiedy została zmuszona do przejścia na emeryturę do kazachskiej Julii Putincewy. Jaber również przegrała swojego pierwszego seta, zanim przegrała 2-1 w drugim secie z Chenwen Cheng z Chin.

Inne rozstawione zawodniczki, które zakwalifikowały się do Rumunii to 15. Simona Halep i 14. Karolina Pliskova z Czech. Nr 16 Łotwa Jelena Ostapenko przegrała z Alison Riske-Amritraj 7-6 (2), 0-6, 7-5.

Kyrgios pokonuje Miedwiediewa. Paul zakłóca karaz

Obrońca tytułu National Bank Open odpadł. Drugie rozstawienie również zostało wyeliminowane, a tak zwana Wielka Trójka nie pojechała.

Losowanie zostało otwarte w środowe popołudnie na stadionie IGA w Montrealu, zanim niektórzy gracze rozegrali swoje mecze otwarcia.

Carlos Alcaraz odpadł jako pierwszy, spadając w sesji otwarcia do Amerykanina Tommy’ego Balla. Numer jeden na świecie Daniil Miedwiediew był następny, wysłany przez Australijczyka Nicka Kyrgios.

Szósty rozstawiony z Montrealu Felix Auger-Aliassime mógł mieć nadzieję, że burzliwy trend nie utrzyma się w jego wieczornym meczu z Japończykiem Yoshihito Nishioką.

Alcaraz rzucił swoją decyzję 6-7 (4), 7-6 (7), 6-3 amerykańskiemu Tommy’emu Ballowi w maratonie, który trwał trzy godziny i 20 minut.

Kyrgios, który wygrał w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, pokonał Miedwiediewa 6-7 (2), 6-4, 6-2. Rosjanin zdominował dogrywkę w pierwszym secie, ale Kyrgios otworzył drugiego z przerwą w drugim secie i nie oglądał się za siebie.

Miedwiediew, który w zeszłym tygodniu zdobył tytuł w Meksyku, miał czasem związane ręce z powodu australijskiego serwisu i piłki. Kyrgios był pomysłowy i konsekwentny, nawet pracował w kombinacji ciosów w dół, aby jego przeciwnik zgadł.

Kyrgios poprawili się do 3-1 w bezpośrednich konfrontacjach.

Pierwsza ósemka rozstawionych 56 graczy pożegnała się w pierwszej rundzie. Kyrgios, który w zeszłym miesiącu dotarł do finału Wimbledonu, pokonał w pierwszej rundzie Argentyńczyka Sebastiana Baeza.

Tymczasem Paul, zajmujący 34. miejsce na świecie, w dogrywce uratował piłkę meczową i zamienił swój piąty punkt w decydującym secie.

W innych wczesnych wynikach, czwarty rozstawiony Norweg Casper Ruud pokonał Słowaka Alexa Mulkana 7:6 (3), 6:3, a siódmy Włoch Yannick Sener pokonał Francuza Adriana Mannarino 2-6, 6-4, 6. 2, 6 7 (4) i 6-2.

Brytyjska dziewiąta Cameron Norrie pokonała Holendra Butcha van de Zandscholpa 6-1 6-2, a dziesiąta pozycja Taylor Fritz pokonał Amerykankę Frances Tiafoe 5-7 6-1 6-4.

Roberto Bautista Agut, zajmując 14 miejsce w Hiszpanii, pokonał Amerykanina Jensona Broxby’ego 7:5, 6:1, a Bułgara nr 15 Grigor Dimitrov odrzucił swoją decyzję 7-6 (4), 7-5 przed Australijczykiem Alexem de Minaurem .

Trzecie rozstawiony Stefanos Tsitsipas miał zmierzyć się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem w późnym meczu.

Auger-Aliasime był jedynym Kanadyjczykiem, który pozostał w grze singlowej. Denis Shapovalov z Richmond Hill, Ontario. , Alexis Gallarneau z Laval, Kew i Vasek Pospisil z Vernon, BC, przegrali wszystkie swoje mecze w pierwszej rundzie.

W deblu mężczyzn Pospisil i Sinner mieli otworzyć mecz z francuskim duetem Benjamin Ponzi i Gael Monfils. Clive Harper William Draxel z Newmarket w Calgary miał spotkać się z Włochami Simone Bolelli i Fabio Fognini.

Po dwóch dniach deszczowej pogody i przełożonych meczach w środę powróciło słoneczne niebo i ciepłe temperatury.

Gra trwa do niedzieli w turnieju $6,57 miliona.