Kane’owi grozi eliminacja po czerwonej kartce w finale Pucharu Świata

Kapitan All Blacks Sam Keane stanie dziś wieczorem przed panelem sędziowskim w związku z czerwoną kartką, którą otrzymał podczas finałowej porażki swojej drużyny z Republiką Południowej Afryki w Paryżu.

Keane otrzymał żółtą kartkę, a następnie wyrzucony z boiska po sprawdzeniu, jak w przegranym 12:11 meczu na Stade de France walnął z pomocnikiem Boksu Jesse Creelem – wbrew przepisowi 9.13 (niebezpieczny wślizg) .

Następnie wyraźnie zdenerwowany Kane mówił, że będzie musiał żyć z tym incydentem przez resztę swojego życia.

Keane, który niedawno ogłosił, że weźmie urlop i opuści przyszłoroczny sezon Super Rugby ze względu na kontrakt z japońskim klubem Suntory, zmierzy się z panelem za pośrednictwem rozmowy telefonicznej na platformie Zoom.

Komitetowi będzie przewodniczył Adam Cassilden (Australia), a dołączą do niego była zawodniczka międzynarodowa Becky Essex (Anglia) i były sędzia międzynarodowy Donal Courtney (Irlandia).

Jakikolwiek zakaz byłby w dużej mierze akademicki, biorąc pod uwagę zniszczenia spowodowane zwolnieniem Keane’a w pierwszej połowie meczu, które poważnie zaszkodziło drużynie All Blacks, która wciąż dochodziła do siebie po grzechu innego luźnego napastnika Shannona Frizella.

Należy go również przedstawić podczas sezonu w Suntory.

Pomimo nieobecności Kane’a, drużyna All Blacks odrobiła stratę 12-6 do przerwy i zdobyła jedyną bramkę w meczu po strzale Beaudena Barretta i popchnęła obrońców tytułu do końca.