Kapitan piłki nożnej Ali Riley strzelił zwycięskiego gola, który pokonał Filipiny 2-1

Na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton: Piłka nożna Fern 2 (Pióro Meikayla Moore 70′, Ali RIley 83′) Filipiny 1 (Sarina Bolden 45′). HT: 0-1

Ali Riley strzeliła zwycięskiego gola w swoim rodzinnym stanie, gdy piłka nożna Ferns wyszła z tyłu, aby pokonać Filipiny 2:1 w Kalifornii i wygrywać mecze z rzędu po raz pierwszy od czterech lat.

Kapitan Ferns był pchany do przodu przez lewy obrońca na ostatnie 20 minut, a trener Jitka Klimková nagrodzony za wykonanie ruchu, wykorzystując dom z bliskiej odległości na osiem minut przed końcem.

Zmiana nastąpiła po tym, jak środkowy obrońca Michaela Moore dała Furnessowi powrót do meczu, wygrywając rzut karny i cicho przechodząc z rzutu karnego w 70. minucie, po tym, jak Sarina Bolden wymknęła się z rzutu karnego, aby strzelić bramkę dla Filipin na krótko przed końcem meczu. pierwsza połowa.

Kapitan futbolu Ferns Ali Riley świętuje bramkę przeciwko Filipinom z koleżanką z drużyny Paige Satchel

David Bernal/Photosport

Filipiny wygrały rzut wolny w doliczonym czasie gry, ale główka Jessiki Cowart pod koniec bramki trafiła w słupek zamiast w bramkę, a piłkarze i pracownicy Nowej Zelandii odetchnęli z ulgą.

Klimkova powiedziała później, że wynik był fenomenalny dla jej zespołu, który przygotowuje się do organizacji kolejnych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet wraz z Australią w lipcu i sierpniu.

Powiedziała, że ​​Paprocie były pełne wiary w pierwszej połowie, mimo że wpatrywały się w beczkę, która mogła być ich dziewiątą porażką w 13 meczach, odkąd przejęła dowodzenie we wrześniu ubiegłego roku.

READ  Były szef NZR mówi, że dyrektor generalny Robinson powinien zrezygnować

„Powiedzieliśmy, że wygramy ten mecz – znajdziemy sposób na wygranie tego meczu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ byliśmy z przodu i naciskaliśmy, i szukaliśmy okazji, kiedy możemy strzelić gole i strzeliliśmy dwa gole w 45 minut.

„To był nasz główny cel – naszą mentalnością jest dalsze przekonanie, że ten mecz był naszą grą.

Potem porozmawialiśmy trochę o taktyce.

Bramka Ali Riley padła po tym, jak India-Paige Riley wpadła w pole karne z prawej strony i spuściła piłkę do Paige Satchel, której pierwsza próba została zablokowana, ale tylko do jej kapitana.

Betsy Hassett na piłce dla Football Ferns przeciwko Filipinom.

Satchel wcześniej nie wykorzystał złotej okazji, by dać Ferns prowadzenie w pierwszych pięciu minutach, a Gabi Rinney była bliższa dośrodkowania Ali Rileya – ich najlepszy z dwóch przed rzutem karnym Moore’a.

CJ Bott zmusił również filipińską bramkarkę Olivię Davies-McDaniel do oddania strzału z dystansu nad poprzeczką, gdy Fiernowie po przerwie przeszli obok swoich przeciwników, ale mieli trudności z uzyskaniem lepszych szans.

wielka chwila

Football Ferns ma teraz w swoich szeregach dwóch Rileyów i obaj brali udział w zwycięzcy. Wpadnięcie Indy-Paige Riley w pole karne z piłką było rodzajem biegu, z jakim walczyła Ferns, podczas gdy urodzony w Kalifornii Ali Riley nie popełnił błędu z bliskiej odległości, uderzając piłkę w siatkę.

Najlepsi na boisku

Olivia Chance została zepchnięta z lewej strony, większość piłki nożnej grała pod Klimkovą, w wyniku czego Kontuzja kolana Annalei Longo Malia Steinmetz uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19. Jak zawsze czuła się dobrze z piłką i swoimi podaniami udało jej się stworzyć wiele obiecujących okazji.

Wielkie zdjęcie

Wygrana była drugim dla Franza we wrześniowym oknie międzynarodowym, Po pokonaniu Meksyku 1:0 dzięki jego ostatniej bramce w zeszły piątek. To pierwszy raz, kiedy drużyna wygrała mecze z rzędu od końca 2018 roku i pierwszy raz poza Oceanią od końca 2013 roku. Kolejny mecz ma zagrać w Japonii w październiku, a mecze w Nowej Zelandii w listopadzie – ich pierwszy w Japonii. Główna gleba od czerwca 2018 r. – spodziewane potwierdzenie w najbliższej przyszłości.