Karty bankowe BNZ i bankowość internetowa powracają do trybu online po poważnej awarii

Praca

Bankowość internetowa Banku Nowej Zelandii jest obecnie niedostępna. Fotografia/Piotr de Graaf

Bank Nowej Zelandii twierdzi, że klienci mogą korzystać ze swoich kart bankowych w sklepach i ponownie uzyskiwać dostęp do bankowości internetowej po poważnej awarii tego ranka, która spowodowała zatrzymanie usług.

Awaria została zgłoszona przez klientów, którzy nie mogli dziś zalogować się do swojej bankowości internetowej o godzinie 10.19.

Setki klientów supermarketów i innych sklepów zostało przyłapanych na niemożności płacenia za towary po odmowie przyjęcia karty bankowej.

Nie mogli również korzystać z usług bankowości internetowej i mobilnej dla klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz z usług funduszy klientów do około 15:20.

Rzecznik Banku Nowej Zelandii powiedział, że systemy banku znów działają.

„Możemy potwierdzić, że ten problem został już rozwiązany, a wszystkie bankowości internetowe i mobilne oraz płatności kartą są dostępne” – powiedział.

„Przepraszamy naszych klientów za wszelkie niedogodności.”

„Nasze systemy już działają” – czytamy na facebookowej stronie banku.

„Klienci mogą teraz uzyskać dostęp do kanałów bankowości internetowej i realizować transakcje za pomocą kart BNZ” – powiedział bank.

„Nasze oddziały pozostaną zamknięte przez resztę dnia, aby umożliwić pracownikom oddziałów pomoc kolegom z call center w obsłudze klienta przez telefon”.

„Dziękuję za Twoją cierpliwość.”

W poprzedniej aktualizacji strony na Facebooku z 13.13 powiedział, że zespół banku „ciężko pracuje nad wdrożeniem rozwiązania problemów systemowych, z którymi mamy dzisiaj do czynienia”.

READ  Vishal Garg, dyrektor generalny Better.com, „odchodzi natychmiast” po zwolnieniu 900 pracowników w ramach rozmowy Zoom

„Chociaż nie mamy teraz ETA do udostępnienia, nadal będziemy dostarczać tutaj aktualizacje statusu” – powiedziała.

„W międzyczasie klienci, którzy odrzucili swoją kartę podczas korzystania z PayWave, mogą spróbować włożyć kartę do urządzenia”.

„Niestety nie jest to rozwiązanie w 100% transakcyjne, ale powinno okazać się skuteczne w przypadku dużego odsetka odrzuconych transakcji. Karty kredytowe nie są dotknięte tymi problemami i działają normalnie”.

W ramach aktualizacji na Facebooku klienci banku zamieścili blisko 2000 wiadomości.

„Właśnie wyszedłem stojąc zupełnie niezręcznie przy kasie, już zjadłem, karta nie działa i nie mam dostępu do aplikacji lub bankowości internetowej” – powiedział użytkownik Facebooka.

„Inna pani uprzejmie zaproponowała, że ​​zapłaci mój rachunek, ale to nie jest idealne! Proszę, załatw to jak najszybciej”.

Inna mama powiedziała, że ​​wkrótce musi wyjść i zrobić cotygodniowe zakupy spożywcze.

„Nie mam możliwości powrotu do miasta na kolejny tydzień! Jeśli wkrótce nie wyjadę, moje dzieci tracą jedzenie przez tydzień”.

READ  Aplikacja dewelopera śledzi skradzione rośliny do pobliskiego domu, skąd „nawiguje” do policji

Inny użytkownik powiedział, że to nie wystarczy.

„Wyjechałem na wakacje z rodziną bez pieniędzy” – powiedzieli.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top