Katar jest kluczowym partnerem strategicznym Polski

Katar jest kluczowym partnerem strategicznym Polski

Doha, Katar: JE Janusz Janke, Ambasador RP w Katarze powiedział, że Katar jest najważniejszym i najbliższym partnerem Polski w dziedzinie współpracy gospodarczej.

Wczoraj w Doha zorganizowały IV Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii, zorganizowane przez Katarsko-Polską Radę Biznesu i Ambasadę RP. Wydarzenie cieszy się strategiczną współpracą z partnerami takimi jak Qatar Financial Center (QFC), ORLEN (Polska Korporacja Multi-Energy), The Open Group OSDU Forum, Agencja Promocji Inwestycji Katar (IPA), Katarski Park Naukowo-Technologiczny (QSTP), QTerminals. , dynamika SLB i SNT.

Wygłaszając przemówienie otwierające podczas Forum Ambasador RP w Katarze powiedział: „Katar jest dla Polski bardzo ważnym i bliskim partnerem w dziedzinie współpracy gospodarczej. Potwierdzają to dwie wizyty Prezydenta RP w Doha w ostatnich latach.

Ambasador przekazał także słowa uznania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Doceniam pomysł Katarskiego Forum Nowych Technologii jako platformy wymiany doświadczeń i tworzenia wizji przyszłości w sektorze nowych technologii. Jednak tegoroczna edycja forum wnosi szczególną wartość do tej dyskusji, gdyż gromadzi także przedstawiciele wiodących międzynarodowych firm energetycznych współpracujących w ramach platformy Open Surface Data Universe.

„Wierzę, że na tym forum można dostrzec wiele synergii w wyniku współpracy Polski, Kataru i międzynarodowych firm. Moim celem jest stymulowanie rozwoju dwustronnego handlu i inwestycji. Obecnie rząd Kataru jest strategicznie ważnym partnerem Polski Polsce dzięki naszej współpracy w sektorze energetycznym, która stała się instrumentem naszego bezpieczeństwa energetycznego” – powiedział Prezydent.


Wiceprezes i dyrektor handlowy QFC, Sheikha Alanood Bint Hamad Al Thani, przemawiał wczoraj na IV Katarsko-Polskim Forum Nowych Technologii.

Przemawiając na forum, Sheikha Alanood Bint Hamad Al Thani, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor handlowy QFC, powiedziała: „Jak wszyscy wiecie, nasz świat przechodzi niezwykłą transformację napędzaną nieustającym postępem technologicznym. Pomimo odległości geograficznej dzielącej Katar od Polski, łączy nas wspólna wizja, wizja przyszłości rozwijającej się w oparciu o innowacje, przedsiębiorczość i transformację cyfrową. Władze Katarskiego Centrum Finansowego stanowią świadectwo niezachwianego zaangażowania Kataru w innowacje.

READ  Jak zdobyłem 200$ w Polsce? Allans

„Stworzyliśmy środowisko, które z otwartymi ramionami wita start-upy, uznane firmy i międzynarodowych inwestorów. Nasza misja jest jasna. Ułatwia inwestycje, dywersyfikację gospodarczą i wspiera innowacje. Misja ta doskonale wpisuje się w cele Katarskiego Forum Nowych Technologii, którego jesteśmy dumni, że jesteśmy partnerami w czwartej edycji” – dodał.

Stojąc u progu roku 2023, znaleźliśmy się w epicentrum rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcenie branż, gospodarek i społeczeństw. Katar i Polska mają wyjątkową pozycję, aby wykorzystać te fale innowacji. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w postęp i znaczące możliwości, jakie stoją przed nami tu i w Polsce.

Sheikha Alanout podkreśliła kluczowe obszary współpracy i innowacji, w tym transformację cyfrową, fintech i płatności, handel elektroniczny, technologię opieki zdrowotnej i bezpieczeństwo cybernetyczne. Zauważył, że Katar może odegrać rolę platformy umożliwiającej firmom rozwój i dostęp do innych rynków w regionie.

„Polskie firmy technologiczne są ważne dla Kataru, ponieważ oferują wiedzę specjalistyczną, wspólne możliwości i szeroką gamę rozwiązań zgodnych z naszymi celami rozwoju technologicznego, dywersyfikacji gospodarczej i globalnej konkurencyjności” – dodał.

Prezes Katarsko-Polskiej Rady Biznesu Daniel Dibala powiedział, że rada jest otwartą platformą promującą katarskie i polskie interesy biznesowe. „Zawsze mamy różne pomysły na połączenie obu krajów. Katar to bardzo ekscytujące miejsce do prowadzenia biznesu, podobnie jak Polska, brama do Europy, piąty co do wielkości kraj w UE pod względem liczby ludności i wielkości, ale numer jeden pod względem liczby niedawnych absolwentów kierunków informatycznych.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *