Kenia przegrywa kandydaturę do organizacji Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2025

NAIROBI, Kenia, 15 lipca – Nadzieje Kenii na organizację Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce po raz pierwszy zostały rozwiane, gdy World Athletics ogłosiło, że Tokio będzie gospodarzem edycji 2025.

Kenia złożyła wniosek o organizację finału w 2025 roku, ale trener światowej lekkoatletyki Sebastian Coe w oświadczeniu ogłosił, że Tokio zapewniło sobie prawa do organizacji.

Polskie miasto Śląsk i Singapur również ubiegały się o organizację edycji 2025, ale wygrała je stolica Japonii, która była gospodarzem igrzysk olimpijskich w zeszłym roku.

Wśród bardzo silnej grupy kandydatów do organizacji Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2025 Tokio złożyło atrakcyjną ofertę. Mam nadzieję, że będzie to jasne światło dla Japonii, która w 2025 roku będzie świętować 100-lecie Japan Athletics Federation (JAAF), przywracając światowej klasy lekkoatletykę mieszkańcom Tokio.

David Rudisha rozmawia z Sebem Coe, szefem drużyny World Athletics na stadionie Teh Casarani. Zdjęcie / Raymond Mkhay

Prezydent JAAF, Mitsuji Ogata, odpowiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że World Athletics dowiodło swojego zaufania do Japonii, organizując Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2025. Wspólnie z World Athletics jako drużyną skorzystamy z tej okazji, aby zaprezentować najlepszą możliwą globalną wydarzenie, które rozwinie nasz sport na wyższy poziom.

Kenia była pewna organizacji turnieju po pomyślnym zorganizowaniu Mistrzostw Świata U-18 w 2017 roku, Mistrzostw Świata U-20 w zeszłym roku, a także trzech edycji Kip Keino Classic, jednego z przystanków World Athletics Gold Tour.

Prezydent Uhuru Kenyatta był na czele obrony kandydatury Kenii do organizacji tego wydarzenia, co oznaczałoby, że Afryka po raz pierwszy będzie gospodarzem 10-dniowego turnieju.

„Dzięki rozwiniętej przez nas infrastrukturze mamy nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani, że w 2025 roku nasz kraj będzie miał dumę i radość goszczenia pierwszych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbędą się na kontynencie afrykańskim” – powiedział szef państwa. wcześniej w maju.

Kenia rozważy teraz, czy ubiegać się o organizację edycji 2027.

reklamy. Przewiń, aby kontynuować czytanie.
READ  „Ten Best Life Moments”: Hollywoodzki aktor i właściciel Wrexham, Ryan Reynolds, najeżdża stadion po tym, jak był świadkiem swojego pierwszego zwycięstwa

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top