Kiedy powinnaś martwić się wypadaniem włosów, według trychologów

Możesz zauważyć więcej włosów na szczotce lub więcej pasm wypadających podczas kąpieli pod prysznicem. Oprócz zatykania odpływów może to stanowić problem dla wielu. wypadanie włosów Utrata około 100 pasm dziennie jest całkowicie normalna i występuje jako część normalnego cyklu wzrostu włosów, według Dominica Borga, trychologa zwanego trychologiem i głównego naukowca w Evolis Profesjonalny.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, co jest „normalne”, a co może być problemem, czytaj dalej.

Normalne wypadanie włosów a ciężkie wypadanie włosów

Wypadanie włosów może być niepokojące, ale różni się od wypadania włosów.

„Wypadanie włosów generalnie charakteryzuje się znaczną zmianą, zakłóceniem lub dysfunkcją cyklu wzrostu włosów” – wyjaśnia Borg, którego firma sprzedaje produkty do pielęgnacji włosów. „Może się to zdarzyć z różnych powodów, w tym czynników genetycznych, wieku, diety, zmian hormonalnych, stylu życia i wydarzeń życiowych, a także chorób zapalnych”.

Z drugiej strony wypadanie włosów polega na tym, że każdy mieszek włosowy podąża za własnym cyklem włosowym. Ponieważ nie są ze sobą zsynchronizowane, wyjaśnił Borg, nie pozbyłbyś się ich wszystkich naraz, ale średnio od 80 do 120 włosów dziennie.

Jeśli masz tendencję do czekania kilka dni między myciem włosów, możesz zauważyć coś, co może wydawać się nadmiernym wypadaniem włosów, ale w rzeczywistości nie jest to oznaką wypadania włosów.

„Jeśli nie myjesz włosów przez kilka dni, będziesz mieć trochę włosów, które zostały uwolnione z porów lub wypadły ze skóry głowy, ale nadal są na głowie – albo splątane z innymi włosami, albo po prostu splątane między myciami, tym więcej będzie nagromadzenia włosów” – powiedział Borg o włosach w taki sposób, że kiedy je w końcu umyjesz, może wyglądać, jakbyś zrzucał dużo na raz. Ale w rzeczywistości kręcisz tylko procent równy kilku dniom”.

READ  Czy pozostaniemy w stanie hibernacji w kosmosie?

Jednak niepokojące jest, jeśli zauważysz, że tracisz więcej niż normalna dzienna utrata włosów. Na szczęście nie trzeba indywidualnie liczyć włosów, aby się o tym przekonać.

Ciężkie wypadanie włosów może przybierać różne formy, w zależności od przyczyn. Borg powiedział, że łysienie plackowate, autoimmunologiczna forma wypadania włosów, jest poważnym stanem, który pojawia się, gdy jednocześnie dochodzi do utraty dużej liczby włosów i objawia się okrągłymi łysiną na głowie. Jeśli zauważysz, że Twoje włosy wypadają w innych miejscach, takich jak rzęsy lub brwi, może to być oznaką łysienia plackowatego uniwersalnego.

PeopleImages za pośrednictwem Getty Images

Czy wiesz, że Twoje włosy najprawdopodobniej będą grubsze w lipcu?

Niektóre inne formy wypadania włosów mogą nie być poważne, ale nadal mogą uzasadniać wizytę u lekarza. Na przykład hormonalne wypadanie włosów, które Trycholog Gretchen Friese stwierdziła, że ​​zazwyczaj pojawiająca się na skroniach, na czubku głowy lub nad przodem głowy jest zazwyczaj przejściową formą wypadania włosów.

Freeze powiedział, poświadczony przez Bosley MD, która sprzedaje produkty odrastające włosy.

Borg wyjaśnił, że może to być spowodowane stresem, zwykle nie wiąże się ze swędzeniem lub pieczeniem, a szopy zwykle ustępują samoistnie (co oznacza, że ​​utrzymują się tylko przez miesiąc lub dwa).

Wypadanie włosów spowodowane stresem i COVID-19

Wypadanie włosów wywołane stresem wzrosło w 2020 roku podczas pandemii COVID-19. Podczas studia Okazało się, że sama infekcja COVID spowodowała utratę włosów w około 20% osób Osoby, które zaraziły się wirusem (najprawdopodobniej z powodu urazu ciała spowodowanego wysoką gorączką i przedłużającą się chorobą), ogólny stres epidemii również powoduje utratę włosów.

Jednak wciąż istnieją sposoby radzenia sobie z lękiem, jaki może wywołać pandemia. NS Charlene Saint Suren-Lord, certyfikowany dermatolog, który specjalizuje się we włosach, ważne jest, aby w leczeniu chorób skóry i włosów zintegrować umysł, ciało, styl życia i zdrowie jelit.

„Doradzam moim pacjentom w sytuacjach lub sytuacjach stresujących – oraz tym, którzy cierpią z powodu lęku – medytować raz lub dwa razy dziennie, słuchać fal oceanu i ćwiczyć techniki głębokiego oddychania” – powiedział Saint-Soren-Lord. „Polecam też spacery na świeżym powietrzu i w razie potrzeby skierowanie do psychiatry”.

sezonowe wypadanie włosów

Nie, nie wyobrażasz sobie tego. Wypadanie włosów, które zauważysz na początku jesieni i zimy, może być związane z porą roku. Według Frieze’a, niektórzy studia Pokazaliśmy, że najwięcej włosów mamy w fazie telogenu, czyli w fazie spoczynku, w lipcu.

„Włosy w fazie telogenu zazwyczaj wypadną około 100 dni po wejściu w tę fazę, co oznacza, że ​​ludzie mogą częściej łysieć pod koniec lata i jesienią” – powiedział Frieset.

„Ideą „sezonowego wypadania włosów” jest to, że w miesiącach letnich trzymamy więcej włosów, aby zapewnić lepszą ochronę przed słońcem. Następnie zrzucamy te pasma, aby zrobić miejsce na gęstszy wzrost włosów zimą”.

Borg również to zauważył, dodając, że zimą nasze ciała mogą być gotowe do produkcji nowych włosów w pobliżu skóry głowy, aby pomóc w izolacji, co może prowadzić do utraty włosów, gdy ciało wypycha stare włosy, aby nas na to przygotować. Mroźna zima.

Kiedy odwiedzasz swojego lekarza?

Zasadniczo za każdym razem, gdy dochodzi do znacznego, niewytłumaczalnego wypadania włosów (np. nie jesteś po porodzie lub nie przechodzisz chemioterapii), powinnaś udać się do lekarza.

„Wczesna interwencja jest niezbędna, aby uratować włosy w takich sytuacjach” – powiedziała.

Berg zauważył, że niezależnie od rodzaju wypadania włosów dostępne są opcje leczenia. Obejmują one kosmetyki, które intensyfikują i maskują wszelkie tymczasowe wypadanie włosów, leki, które pomagają w wypadaniu włosów na tle zapalnym, a także zabiegi wspomagające wzrost włosów.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *