Kiwi i chińscy naukowcy opracowali „przełomowy” system przekształcania dwutlenku węgla w paliwo

Kiwi i chińscy naukowcy opracowali „przełomowy” system przekształcania dwutlenku węgla w paliwo

Dwutlenek węgla można wychwytywać z atmosfery lub ze gazów spalinowych w zakładach przemysłowych.

Następnie poddawany jest procesowi wykorzystującemu energię elektryczną do zmiany właściwości substancji chemicznej, a następnie dodaje się wodór, w wyniku czego powstaje kwas mrówkowy.

Można ją następnie przekształcić w energię, która będzie napędzać nasze samochody i inne urządzenia elektroniczne.

Istnieje nadzieja, że ​​ostatecznie w procesie tym będzie można wytworzyć także metanol lub etanol, który obecnie wytwarza się głównie przy użyciu paliw kopalnych.

Kolejną korzyścią jest to, że elektrolit stosowany w nowym procesie można uzyskać bezpośrednio ze zużytych akumulatorów ołowiowych. Jest to o tyle istotne, że posiada je wiele samochodów elektrycznych.

„Znaleźliśmy najtańsze źródło energii, które jest w zasadzie bezpłatne, w przeciwnym razie ktoś zapłaci ci za zajęcie się tym, a bateria będzie marnowana” – powiedział dr Wang.

Dr Wang stwierdziła, że ​​technologia ta może być szczególnie przydatna w Nowej Zelandii, ponieważ jesteśmy uzależnieni od importowanych paliw rafinowanych, a dostawy mogą łatwo zostać zakłócone przez konflikty geopolityczne lub globalną pandemię.

„Jeśli uda nam się przekształcić dwutlenek węgla w paliwo, będziemy mogli produkować w tym kraju paliwo przy użyciu energii odnawialnej” – powiedział dr Wang.

Technologia ta jest wciąż w powijakach, a największym wyzwaniem będzie skuteczne wychwytywanie dwutlenku węgla, można jednak mieć nadzieję, że taki postęp spowolni szybkie ocieplenie planety.

READ  Rzeki deszczu w śnieg „okrutny zrządzenie losu” na szczycie południowego boiska narciarskiego

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *