Kobieta w centrum skandalu z Christianem Hornerem złożyła oficjalną skargę do FIA

Kobieta w centrum skandalu z Christianem Hornerem złożyła oficjalną skargę do FIA

Kobieta znajdująca się w centrum oskarżeń wobec Christiana Hornera zaostrzyła sprawę, składając skargę do władz Formuły 1 po uniewinnieniu przez Red Bulla szefa zespołu.

Christian Horner został oczyszczony z dochodzenia Red Bulla(Qian Jun/Getty Images)

Kobieta, która oskarżyła Christiana Hornera o niewłaściwe zachowanie, złożyła formalną skargę do organu zarządzającego Formułą 1, FIA.

Szef zespołu Red Bulla, Horner, został oczyszczony z zarzutów po wewnętrznym dochodzeniu prowadzonym przez jego pracodawcę, który następnie zawiesił anonimowego pracownika i wypłacił mu pełne wynagrodzenie. Dochodzenie zostało przeprowadzone przez zewnętrznego KC, ale pracownik zaostrzył teraz sprawę, zwracając się do FIA.

BBC Sport Z raportów wynika, że ​​do komisji etyki organizacji złożono już formalną skargę. Horner zawsze zaprzeczał oskarżeniom przeciwko niemu i spędził początek sezonu Formuły 1 2024 na zachęcaniu ludzi do kontynuowania kariery.

„W FIA zapytania i skargi są przyjmowane i zarządzane przez Inspektora ds. zgodności oraz, w stosownych przypadkach, Komisję ds. Etyki” – stwierdziła FIA w oświadczeniu. Obydwa organy działają niezależnie, zapewniając pełną poufność całego procesu.

„W rezultacie ogólnie rzecz biorąc nie możemy potwierdzić otrzymania żadnej konkretnej skargi i jest mało prawdopodobne, że będziemy w stanie przedstawić dodatkowy komentarz na temat skarg, które możemy otrzymać od którejkolwiek ze stron”.

Mówi się, że skarga jest trzecią złożoną do komisji etyki FIA po dwóch przez sygnalistów. Rzecznik Red Bulla powiedział BBC Sport, że nie wie o nowej skardze i nie chce jej komentować.

Mirror Sport dowiedziało się, że po skandalu Horner otrzymał dalsze wsparcie od Red Bulla. Austriacka firma stoi za 50-latkiem i byłaby skłonna pozwolić Maxowi Verstappenowi odejść, gdyby była zmuszona wybierać między nimi dwoma.

Christian Horner ma poparcie hierarchii Red Bulla (Clive’a Masona/Getty Images)

Ojciec Maxa, Jos Verstappen, publicznie wezwał do zastąpienia Hornera, ale w tym tygodniu odbyły się rozmowy, których celem było naprawienie sytuacji i dalszy postęp. Red Bull pragnie zaprezentować zjednoczony front i skupić swoje wysiłki na ponownym pokonaniu Mercedesa i Ferrari.

READ  Drużyna Indii dowiaduje się o dniu Perth: Kiedy Rishabh Pant żartował na temat pięciogodzinnego uderzenia, DK wpadł w ból, entuzjastyczny Dravid przemówił i nie tylko

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *