Kobiety Black Stick tracą prowadzenie 2:0, by zremisować z Australią w meczu otwarcia

Nowa Zelandia świętuje cel Olivii Shannon.

Andrzej Koringa/Photosport

W National Hockey Centre, Auckland: Nowa Zelandia 2 (Rose Tynan, Olivia Shannon) Australia 2 (Maddy Fitzpatrick, Maria Williams)

Kobiety czarnych nietoperzy straciły dwa gole w ciągu dwóch minut, aby zmarnować pierwsze zwycięstwo Australii od 2019 roku.

Granie z Australią w czwartym kwartale pomogło im zremisować 2-2 w pierwszym meczu czteromeczowej serii Trans-Tasmana w National Hockey Center w Auckland we wtorek.

Rose Tynan strzeliła gola w swoim debiucie przeciwko Australii we wtorek.

Prowadzona przez znakomitych bramkarzy Grace O’Hanlon, którzy trzymali Australię na dystans przez pierwsze trzy kwarty, Nowa Zelandia utrzymała przewagę 2:0 na początku ostatniego sezonu.

Australia nie bez powodu jest jedną z najlepszych drużyn na świecie i strzeliła dwa gole w ciągu dwóch minut, aby rozpocząć czwartą kwartę i złamać serca czarnym kijom.

Nowa Zelandia musiała żałować tego, co mogło być, imponujących trzech czwartych i frustrującej Australii w obronie, która miała problemy z przejściem z rzutów karnych.

Byłaby to długo oczekiwana wygrana dla kobiet Black Stick, które nie pokonały Australii od września 2019 roku.

Nowozelandzka Caitlin Cotter i Australijka Maria Williams walczą o posiadanie piłki we wtorkowym pierwszym teście.

Australia i Nowa Zelandia spotkały się w zeszłym roku siedem razy, hokeiści wygrali trzy mecze i cztery z remisem.

Napastnik Auckland Rose Tynan cieszył się swoim debiutanckim marzeniem, strzelając pierwszego gola dla Nowej Zelandii na początku drugiej kwarty z pierwszego rzutu karnego.

Megan Hall uderzyła piłkę w kierunku bramki, a Tainan szybko odpowiedział i wykorzystał dobitkę.

READ  Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć
Tessa Job z Nowej Zelandii wyprowadza piłkę do przodu przeciwko Australii w pierwszym teście.

Po nieudanej próbie wykorzystania obiecujących okazji w pierwszej połowie, Australia mówiłaby o tym, by być jeszcze trudniejszą przed bramką w drugiej połowie.

Mieli świetną okazję w trzeciej kwarcie, gdy kapitan Black Stakes Olivia Meri zniknęła z boiska, aby zdobyć zieloną kartkę (2 minuty), ale z rzutu karnego wystrzeliła z rzutu karnego.

Australia nie była w stanie wykorzystać trzech rzutów karnych w ciągu kilku minut, a Nowa Zelandia zmusiła ich do zapłacenia.

Stephanie Dickens posłała doskonałe, długie podanie do Olivii Shannon, która oddzieliła Jocelyn Bartram, dając gospodarzom przewagę 2-0.

Stephanie Dickens z Nowej Zelandii przechodzi przeciwko Australii w pierwszym teście w Auckland.

Australia zakończyła w napięciu, ostatecznie zdobywając gola na początku ostatniej kwarty z siódmą karą w meczu. Maddie Fitzpatrick wręczyła podręcznikowy pstryczek, aby umieścić hokerose na tablicy.

Strzelili dwa gole w ciągu dwóch minut, a Maria Williams trafiła z rzutu karnego, remisując wynik 2-2 i kończąc pas startowy.

Obie drużyny rozegrały swój pierwszy mecz międzynarodowy od dziewięciu miesięcy od zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie odpadły w ćwierćfinale.

Olivia Shannon, która po lewej, świętowała swoją bramkę z Olivią Meri w zremisowanym 2-2 Nowej Zelandii z Australią we wtorek.

Oznacza to początek pracowitego okresu dla zawodów cross-tasmańskich przed lipcowym Pucharem Świata w hokeju kobiet, po którym nastąpią Igrzyska Wspólnoty Narodów w Birmingham.

W nowej grupie Black Sticks zadebiutowało pięciu graczy, w tym kuzyni Crowleya, którzy wychowali się w Taranaki, Anna i Casey, Alex Loken, Ella Hyatt Brown i Tynan.

Dramatycznie zmieniona drużyna Nowej Zelandii z igrzysk olimpijskich grała w hokeja cheerleaderek przez trzy czwarte – korzystając z nadarzających się okazji.

Po walce o połączenia w ofensywie przez większość meczu i przekuwanie swoich szans, Australia w końcu obudziła się w czwartej kwarcie.

READ  Oswojony przez Barcelonę, zremisował z Gironą, nie potrafiąc wykorzystać potknięcia Realu Madryt

Skończyli dobrze i mogli z łatwością wygrać test otwierający, co wywarło na Nowej Zelandii prawdziwą presję.

Drugi mecz w czteromeczowej serii odbędzie się w czwartek. Wszystkie cztery mecze rozgrywane są w National Hockey Center.