Komisja Europejska zapala wielomiliardowy projekt morskiej energii wiatrowej w Polsce

Komisja Europejska zatwierdziła polski projekt, który wspiera technologię wody morskiej zgodnie z zasadami pomocy rządu UE.

Za 25 lat różnicą w przypadku umowy dwukierunkowej będzie pomoc w formie premium, ale tylko 100 000 godzin pełnego obciążenia na zainstalowany megawat. W ramach tego modelu zmienna ta jest obliczana jako różnica między ceną referencyjną premii a ceną rynkową energii elektrycznej. Gdy cena rynkowa jest niższa od ceny referencyjnej, użytkownicy są uprawnieni do otrzymywania płatności równych różnicy między tymi dwoma cenami.

Jednak gdy cena rynkowa jest wyższa od ceny referencyjnej, beneficjenci muszą zapłacić państwu różnicę między tymi dwiema cenami.

Całkowity maksymalny budżet projektu wynosi 0,5 22,5 miliarda (0,5 27,5 miliarda) i potrwa do 2030 roku.

W styczniu Senat RP przyjął ustawę Prawo morskie regulujące rozwój morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Po wejściu w życie ustawy polskie firmy energetyczne odwracają uwagę od swoich zasobów węgla i koncentrują się bardziej na powietrzu morskim.

„Potencjał energetyczny Bałtyku jest ogromny, a warunki w polskiej części oceanu są idealne do tego typu inwestycji. Musimy to wykorzystać – komentuje Camila Turnaca, wiceprezes stowarzyszenia.

READ  Badanie pokazuje, że Singapur prowadzi globalne wyszukiwania NFT, „kraj najbardziej anty-NFT w Polsce” - Bitcoin News

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *